Ce ati alege? Rusinea si responsabilitatea sau frauda?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Pe zi ce trece se conturează , ne arată adevărata realitate din America si nu doar acolo cat si la noi.

Se pare ca Trump are dreptate cand spune că alegerile au fost fraudate in stil mare si o stiu toti, vorbesc in șoaptă dar nimic public.

Asta pentru ca ar recunoaște ca intreg sistemul e corupt si nu funcționează.

Cei care au putere de decizie au ales sa meargă înainte cu frauda, un președinte ales prin fraudă si implicat in foarte multe activități ilegale decat sa recunoască public ca sistemul este corupt si nu funcționează plus responsabilitatea cand spui asta.

Tot mai multi se întreabă acum si ni doar pe la colțuri ci public, cata putere are in realitate președintele.
Cine conduce cu adevărat tara, sau cine este cu adevărat președinte.

Trump a amenințat ca declasifica totul daca nu se face dreptate.
Stiti ce s-a întâmplat??
I-a fost spus ca va avea soarta lui Kennedy daca o face.

Tu daca ai avea puterea, ce ai alege?
  1. Dreptate și adevăr pana la capăt
  2. Mergi înainte cu frauda, ilegalitățile poate nu se prinde nimeni si chiar daca se prinde ii trimiți in Guantanamo.
 
Întrebarea reformulată : să trăiești cu remușcări sau să te sinucizi spunând adevărul ?

  1. Majoritatea aleg prima
  2. Majoritatea din cei care spun că ar alege a 2-a, sau care chiar cred înăuntrul lor că ar alege a 2-a, sub presiune s-ar schimba, e una să vorbești și alta să fii cu adevărat în acea situație
Practic vorbind, nu cred că mai mult de 2-3% ar alege a 2-a, deși destul de mulți ar spune că asta ar alege

Edit : la tine prima și a 2-a sunt puse invers, deci a se citi bazându-se pe reformularea mea
 
De asta spun mereu, nu crede ce spune lumea cu voce tare, pentru ca in realitate, in momentul când trebuie sa faca ceva, vor face tocmai invers.
 
Loading...
Back
Sus