Ce ar trebuii sa modific la editare pe viitor?

Galben

Member
Registered
Salutare tuturor!
Am creat acest topic pentru a va intreba ce as putea imbunatati la viitoarele clipuri de acest gen. Vreau sa mentionez ca este primul clip de acest gen creat de catre mine, si nu prea am experinta in a edita in asa fel.
Vreua sa va mentionez ca am observat si eu cateva greseli cum ar fi: acoperirea unei virgule, lipsa efectului de fade in la track-ul cu muzica si nesincronizarea fundalului( peretele de caramida) cu clipul in sine.
Apropo videoclipul intial a fost ales in graba.
 
1. culoarea si fontul la text la inceput nu da bine, chiar nu se vede si intelege.
2. la secunda 30 unde apare acel text, ar trebui schimbata culoarea sa se vada.
3. unde scrie Haarp cord ar trebui ridicat putin mai sus, sa nu apara bara youtube peste el.
4. presupun ca vrei sa faci bani din youtube. Pe forum sunt cateva tutoriale care te pot ajuta. Pentru cpm bun recomandat este sa faci video de minim 10 minute. Dar depinde si de nisa.
 
E dragut dar nu pot spune mai multe.
1. incearca sa scoti logo
2. cauta o calitate mai buna la video, stiu ca sunt cateva care se vad mai bine
3. textul final da bine si aduce un zambet, dar restul nu.
E mai bun ca primul si dupa alte 10 video o sa reusesti sa scoti ceva care sa merite share.
 
Am revenit cu inca o intrebare stiti cum se numeste efectul
de la 0.05!
Multumesc!
Dupa poti da t.c.
 
Spune ce parere ai despre acest clip.
 
E dragut dar se poate edita putin sa para mai profi.
Cauta pe google How to create this shaking effect
Daca vrei sa scoti bani cu clipurile incearca sa nu folosesti muzica care intra sub incidenta drepturilor de autor pentru ca iti vei lua suspend sau video nu poate genera bani.
Pentru facebook sau dailymootion merge, dar nu pentru youtube.
Iar acel patrat unde este sa te abonezi, incearca sa-l urci ceva mai sus ca va fi greu sa dai click.
Vezi ca sunt pe google template pentru youtube video unde doar adaugi elementele tale.

 
Te referi la patratul unde scrie numele canalului ?
La acesta
16f2dd9cb4a44799927937a9dbc8d5e4.png
 
Loading...
Back
Sus