Ce ar spune versiunea ta de acum 5 ani?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Hai sa facem un exercițiu de imaginație si poate un șut în fund pentru a incepe sau face ceva.

Imagineaza-ti ca te întâlnești (nu contează unde si cum) cu versiunea ta sau tu (cum iti vine mai usor sa înțelegi) de acum 5 ani.

Cum ar reacționa sau ce ar spune cand te vede?

La mine cred ca ar rade cu hohote si poate s-ar tavali pe jos de ras.
 
Hai sa facem un exercițiu de imaginație si poate un șut în fund pentru a incepe sau face ceva.

Imagineaza-ti ca te întâlnești (nu contează unde si cum) cu versiunea ta sau tu (cum iti vine mai usor sa înțelegi) de acum 5 ani.

Cum ar reacționa sau ce ar spune cand te vede?

La mine cred ca ar rade cu hohote si poate s-ar tavali pe jos de ras.

Aș rămâne șocată :eek:
 
Sunt surprins de unde ai ajuns, având în vedere cât de des ai dat-o în bară. Se putea de ales un drum mult mai ușor, cu mult mai puțin timp pierdut și mult mai puțini nervi ... iar tu știai asta înainte să începi ... sau poate că altfel nu învățai.. Dar, după sacrificii prostești, în acești ani ți-ai atins scopul pe care îl aveai, altă dată fii și tu mai atent, deși știai acum 5 ani, tot nu ai fost ... Nu te-ai ținut de cuvânt, să te pui mai des pe primul loc..
 
In primul rand, probabil nu ar intelege de ce am luat multe decizii si de ce iau deciziile in modul in care le iau acum si nu ar intelege destul de multe fiindca in 5 ani o persoana se schimba destul de mult daca lucreaza suficient de mult cu propriu sine.

Dar daca ar avea fix aceleasi principii ca versiunea mea de acum 5 ani probabil ca ar fi ceva de genul: "WTF? Ce s-a intamplat cu tine? Unde te-ai pierdut pe drum? Cum ai ajuns in situatia asta?" Si ar incepe sa planga, apoi sa rada, apoi sa planga din nou...(fiind dezamagit din anumite puncte de vedere, implinit din altele, iar in final, dupa diferite zile de povestit, probabil ar fi impacat cu sine insusi si ar intelege situatia. sau poate nu...) :)
 
La mine ar fi mandru de un singur lucru si anume ca am reusit (nici eu nu stiu cum) sa imi linistesc mintea.
Cred ca a fost una dintre cele mai grele lupte duse de mine si se pare ca am castigat. :D

Restul ar spune:
Da unde e aia, dece nu ai facut aia, trebuia sa fii acolo acum.
Ar mai spune si reaminti: Pentru a trai in lumea asta trebuie sa de dai dupa ea, nu poti face cum vrea muschii tai mereu si chiar daca ai dreptate, trebuie sa taci si sa zici ca asa este.
Inceteaza sa mai privesti lumea de sus, pentru ca e posibil sa cazi rau intr-o zi. :D
Date-as .... nici acum nu ai invatat sa spui NU.
 
La mine ar fi mandru de un singur lucru si anume ca am reusit (nici eu nu stiu cum) sa imi linistesc mintea.
Cred ca a fost una dintre cele mai grele lupte duse de mine si se pare ca am castigat. :D

Restul ar spune:
Da unde e aia, dece nu ai facut aia, trebuia sa fii acolo acum.
Ar mai spune si reaminti: Pentru a trai in lumea asta trebuie sa de dai dupa ea, nu poti face cum vrea muschii tai mereu si chiar daca ai dreptate, trebuie sa taci si sa zici ca asa este.
Inceteaza sa mai privesti lumea de sus, pentru ca e posibil sa cazi rau intr-o zi. :D
Date-as .... nici acum nu ai invatat sa spui NU.
deci similar ca la mine. nice. (mai ales la partea cu mentalul. am invatat sa fiu mai chill, sa nu ma mai agit din orice chestie, etc)
 
Hai sa facem un exercițiu de imaginație si poate un șut în fund pentru a incepe sau face ceva.

Imagineaza-ti ca te întâlnești (nu contează unde si cum) cu versiunea ta sau tu (cum iti vine mai usor sa înțelegi) de acum 5 ani.

Cum ar reacționa sau ce ar spune cand te vede?

La mine cred ca ar rade cu hohote si poate s-ar tavali pe jos de ras.
Eu cred că versiunea mea de acum 5 ani ar începe să plângă după ce îi voi spune ce "succese răsunătoare" am obținut.
 
Loading...
Back
Sus