Ce am descoperit astazi - Free Your Mind and Be Free

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Acest topic este pentru acel moment cand gasim ceva in mediul online care ne uimeste pur si simplu si am vrea sa impartasim cu lumea bucuria care o traim in acel moment.

EU gasesc zilnic cate ceva si sa deschid topic pentru doar acel lucru mi se pare prea mult, Asa cum am facut si pentru alte lucruri, aici vom posta ce decoperim zilnic (poate fi si saptamanal) si ne-a atras atentia, ne-a ajutat, etc.

Vezi si alte posturi pe aceiasi tema:
Stiri ciudate de prin lume adunate
Loc de dat cu capul
Opinie

Incep eu.

  1. Miami Bici - Cel mai bun film Romanesc - la inceput am zis ca e naspa, recenziile sunt super naspa, la ce imi trebuie mie sa vad o panarama de film. M-am inselat super tare.
  2. Dj Dark - Am vazut pe youtube mix-uri de ale lui dar nu prea am dat importanta. Intr-o seara in masina unui amic suna o muzica super tare. L-am intrebat cine canta si mi-a zis ca este un mix facut de Dj Dark. de atunci ascult fiecare mix care il lanseza si canta aproape non stop la mine.
  3. Tokyo ( La Casa De Papel ) - Prima data am auzit melodia pe un site recomandata de o fetisoara si mi-a placut la nebunie. Comentariile nu le inteleg, nu inteleg atata ura din partea unora, le puteti citi si voi pe youtube. Pur si simplu melodia ma face sa ma simt bine, imi da chef de munca. Asa ca m-am abonat la canalul VictorBiliac cel care a facut aceasta melodie si nu stiu daca cineva de aici a auzit de el. Imi plac mult melodiile lui.
  4. Uneori ceea ce ai acum, poate fi cel mai frumos lucru care ti se poate intampla intr-o viata. Frumos nu? Melodia este De Vorba Cu El si apartine aceluias autor de mai sus. Acum fac cu randul intre cele doua melodii care sunt pe repet la mine. :D
  5. Tot de la o fetisoara am vazut poate cea mai frumoasa, comparatie la Daca te îndrăgostești vei suferi. O discutite despre dragoste si suferinta unde o tipa a raspuns ''Suferinta face parte din proces. La fel cum e dezvirginarea, daca doare inseamna ca nu te mai futi?'' care mi se pare incredibil. Poate sunt doar eu si m-a prins intr-un moment in care sunt impresionat usor, insa imi aduce aminte ca in fiecare zi poti invata, vedea, aude lucruri noi de oriunde si de la oricine. De cele mai multe ori de la persoane sau locuri unde te astepti cel mai putin.

Asa ca arunca orice inhibitie si incepe sa scrii ce ai decoperit azi sau ieri, ori maine. Free Your Mind and be free. Poate fi ceva ce ai descoperit despre tine, veciunul, familie, magazinul de la colt, etc.
Împreună ne putem largi orizonturile, naste/creste curiozitate, dorinta de a fi informati, de a gasi zilnic ceva nou.
 
Cine s-a uitat asta seara la iUmor cred ca a vazut pe Lucy care canta despre laba.
Ce mi-a atras atentia si m-a facut sa scriu este reactia celor din juri si staff.
Ok frate, e diferita, poate nu are un limbaj atat de ok ca al tau dar sa fii invidios pentru ca strans cu 2.5 milioane hits pe youtube ca tine, e o nebunie curata.

Nu iti trebuie multa scoala sa faci bani, tot vce iti trebuie ceva curaj si o idee. Atat timp cat iti intra lovelele in buzunar si nu iti faci grija zilei de maine, hateri pot sta si comenta, apoi isi aduc aminte ca nu au bani de un pachet de tigari.
 
Loading...
Back
Sus