Ce înseamnă 10 miliarde de dolari in publicitate externă

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
America investește anual peste 10 miliarde de dolari in publicitate externă pentru brand de tara, limba engleza, că luma sa stie si sa vorbească de america.

In aceasta perioada cred ca bugetul s-a triplat.

Ce m-a făcut sa scriu despre asta?

Azi la terasa cand imi serveam cafeaua se așează la o masa un gr6de 5 femei.
Discuția in scurt timp a început despre Trump, America, situația de a acolo, etc.

Din discutie se vedea ca sunt la curent cu totul, desigur ce ee spune la TV, dar nimic despre situația din Spania unde de astazi ne-au inchis in oraș pana in luna Mai 2021.
La un moment dat cheama ospătărița sa ceara ceva si o întreabă ceva legat de discuția lor despre america, la care acestea răspunde si la care adauga ceva de situația din Spania unde Sanchez si guvernul a făcut. Imediat 2 din cele de la masa au intrerupto si i-au spus ca nu stie si nici nu le interesează ce face Sanchez.

Eu cred ca e destul de grav sa te intereseze ce face alta tara si nu tara in care trăiești.
 
Update
Un tip din Australia care si este australian, simte ca de sufocă si are crize de anxietate din cauza alegerilor din America si situației de acolo. Cea mai mare frica a lui este daca iese Trump iar.

Mi se pare mie sau e pur si simplu incredibil?

Un alt tip tot de prin părțile alea a zis ca vrea sa se sinucidă tot din motivele de mai sus.
 
astia au televizor...sau yt...sau fb...sau prieteni retardati.

chiar ma gandesc sa nu mai apelez deloc la pc/laptop/telefon decat in cazul in care am ceva de lucru iar in rest sa stau fara cacaturile astea pentru ca sunt foarte daunatoare din extrem de multe puncte de vedere.
 
Loading...
Back
Sus