Caut pe cineva care sa ma ajute sa optimizez site-ul sa functioneze mai repede

Monet

Active Member
Registered
Full Member
Am si eu nevoie de cineva care se pricepe foarte bine la wordpress si la optimizat site.
Site-ul este de filme si iau o nota cam slaba la speed test, mobil 47 si desktop undeva la 66 67, ceea ce mi se pare foarte slaba tinand cont ca am site-ul instalat pe VPS de 4 GB cu SSD pe el, am instalat si wp rocket, am incercat sa optimizez imaginile, dar nu stiu cat de bine s-au optimizat. Iar restul n-am mai stiut ce sa fac si n-am vrut sa ma complic sa stric ceva prin el, decat doar treba cu optimizatul imaginilor care dupa parerea mea nu a mers dupa cum m-as fi asteptat.
Vreau sa-l fac sa functioneze cat mai repede, ma intereseaza foarte mult acest aspect deoarece am muncit foarte mult pe el in ultimele 3 luni.
Am incercat sa urmez tutorialele lui @AlexH, dar n-am vrut sa ma bag prea tare in tot felul de plugin-uri deoarece nu vreau sa duc site-ul in extrem nestiind toate ce fac si ce setari au nevoie la fiecare plugin.
Daca este cineva priceput pe aici sa lase mesaj mai jos sau sa imi trimita mesaj privat.
 
Loading...
Back
Sus