Cerere Caut loc de munca

Ioana Margineanu

Member
Registered
Salut! Fiind in concediu de crestere a copilului m-am gandit sa valorific timpul pe care il petrec acasa si sa va ajut cu diverse sarcini. Asadar, daca aveti nevoie de ajutor, imi ofer serviciile in urmatoarele domenii: design (tricouri, cani, afise, carti de vizita etc), content writing in romana si engleza - 10 lei/100 cuvinte in romana, 15 lei/100 cuvinte in engleza (am absolvit facultatea in domeniu), introducere date, traduceri (engleza-romana si invers), lectii online pe skype sau, daca sunteti din Iasi/imprejurimi, la domiciliul personal. In caz ca sunteti interesati, puteti sa imi lasati PM sau sa ma contactati pe adresa de e-mail
 
Ultima editare:
Nu stiu care sunt preturile pietei
Pentru viitor iti recomanda sa nu te intereseze ce face piata, x, y. Acesta este in raspuns care poate alunga clientul. Tu nu iti faci pretul dupa piata ci dupa nevoile, cunostintele tale.
Exemplu:
Piata este 10 euro per articol de 1000 cuvinte.
TU daca scrii bine expresiv si gramatical, exact cum cere clientul, optimizat seo per keyword sau nisa, poti cere si 20 euro, insa daca nu stii toate aceste atunci 10 euro este prea mult.
Apoi trebuie sa te gandesti ca esti noua aici, poate fara portofoliu si pana iti faci un nume trebuie sa arati ca stii, de ce esti in stare.
Acum raspunsul de mai sus, cei doi e posibil sa spuna pass ca trebuie sa posteze alte 2-3 comentarii pentru a afla un pret, apoi altele pentru a face comanda si tot asa.
Am scris cateva randuri aici Vinzi articole? Citeste aici inainte de a posta. si iti recomand sa le citesti.
 
Inca astept pret per 100 cuvinte engleza/romana

Am vazut ca ai modificat prima postare acum cu preturile. Cam piperat. Oferi ceva articole pentru review?
 
Pentru viitor iti recomanda sa nu te intereseze ce face piata, x, y. Acesta este in raspuns care poate alunga clientul. Tu nu iti faci pretul dupa piata ci dupa nevoile, cunostintele tale.
Da si nu. In principiu fiecare stie cum isi evalueaza munca, cat efort depune si cat de bine sunt scrise articolele. Numai ca de cealalta parte, beneficiarul incearca sa-si optimizeze bugetul de publicitate acordat articolelor din site sau pentru advertoriale. Aceste articole in general nu sunt pentru a fi publicate pentru Dilema Veche. Din punctul meu de vedere conteaza pretul pietei si inca destul de mult. La pretul cerut pe advertorial in engleza nu cunosc, nu este pentru mine. Dar piata articolelor scrise in limba romana o cunosc zic eu decent.
@Ioana Margineanu : Iti doresc succes. Poti face colaborari de durata. Eu am o colaborare foarte avantajoasa cu un content-writer de pe forum de aproximativ 2 ani
 
Inca astept pret per 100 cuvinte engleza/romana

Am vazut ca ai modificat prima postare acum cu preturile. Cam piperat. Oferi ceva articole pentru review?

Am făcut o cercetare pe net, și m-am uitat la prețurile pieței. Până acum nu am mai scris pentru bani, deci prețul se poate modifica în funcție de buget, timp alocat articolului etc. Momentan am un blog pe care mai scriu când mă simt ceva mai inspirată, și atașez link-ul aici.

Cuvinte pe hartie - Poetry, essays, thoughts..
 
........ Momentan am un blog pe care mai scriu când mă simt ceva mai inspirată, și atașez link-ul aici.

Cuvinte pe hartie - Poetry, essays, thoughts..

Buna, ma intereseaza sa pun un banner pe blog-ul tau :)
Care ar fi un pret corect? (banner in sidebar/luna)
 
Loading...
Back
Sus