Caut job. Experiența prezentată.

Speedy[]

Member
Registered
Experiențe și istoric:

1. experiență webhosting (am fost administratorul zonei webhost al unei firme de hosting românești, unde instalam, configuram și mențineam relațiile cu clienții în domeniul webhost-ului)
2. realizare website-uri de prezentare (HTML și CSS) de la A la Z, respectiv de la înregistrarea domeniului, la activarea abonamentului pentru webhost, crearea și testarea site-urilor de prezentare în funcție de cerințele angajatorului.
3. instalare platforme online ( ex. Magento - E-Commerce, IPB, WHMCS, PHPMyAdmin, GameCP, WordPress ș.a.m.d)
4. experiență în domeniul hosting-ului - am fost fondatorul unei filiale de hosting jocuri, respectiv sa-mp, metin2 și cs.
5. experiență în domeniul scripting-ului pe partea tehnică a serverelor de jocuri.
6. experiență în operarea sistemelor ce rulează pe Linux.
7. dețin cunoștințe în utilizarea pachetului Office.
8. dețin cunoștințe în ceea ce privește creare, montare și modificare conținut video (HD,4K). (am fost implicat în diferite proiecte ce implicau acest lucru)
9. experiență în ceea ce privesc posturile de radio online (Shoutcast, instalări, autodj, sam broadcaster)
10. experiență în ceea ce privește testarea securității sistemelor. Realizez teste de securitate prin folosirea unor script-uri speciale și aproximativ 20 servere din toată lumea cu puncte de reper OVH, DigitalOcean, Alibaba ș.a.m.d care trimit informații într-un punct comun și testează vulnerabilitățile respectivului server.
11. realizez diagnoză site-uri, care durează aprox.2 ore, la final fiind precizate toate vulnerabilitățile ce pot fi exploatate. Această diagnoză ajută mult la site-urile ce prestează servicii comerciale, unde orice vulnerabilitate este vitală.
12. începător c++
13. tehnoredactare și întreținere website-uri.
14. experiență în mediatizarea diferitelor lucruri. Pot, prin mijloace specifice, să fac ca un anumit eveniment/banner/ o anumită reclamă să ajungă la un număr considerabil de utilizatori online.
15. integrarea site-urilor în CloudFlare pentru sporirea securității și înregistrarea SSL-ului fără apariția bug-urilor (în general la panel-uri)

Istoric:
- am lucrat la o firmă de hosting.
- am creat propria filială de hosting jocuri și webhost
- am redactat articole pentru un site înregistrat în Google AdSense
- am fost tester pentru diferite jocuri (căutam bug-uri și contribuiam la rezolvarea lor)
- am creat proiecte pentru diferite instituții școlare, dinamice pentru orele de curs și ingenioase pentru a capta atenția elevilor.
- am fost proprietarul a peste 10 comunități, construite pe diferite teme, și m-am ocupat atât de partea tehnică cât și de partea ce ține de interacțiunea cu membrii, structurare și desfășurarea în condiții optime a activității.

Caut job cu activitate ce se poate desfășura de acasă.
Pot lucra +5 ore/zi.
Punctual în ceea ce privesc proiectele stabilite pe un anumit termen.
 
Ce vrei sa zici cu asta? Pentru mine reiese ca ai facut ceva , nu a mers, ai renuntat si ai facut altceva care iar nu a mers si tot asa.

Explica mai bine

Ceea ce ai înțeles a fost parțial adevărat. Comunitățile au început să apară din 2012, sub diferite nume și bazate pe diferite domenii. În momentul în care a început extinderea și activitatea creștea, nu mai făceam față singur să administrez tot ceea ce ține de comunitate. Practic trebuia să fiu acolo 24/24 să fiu atent la ce se postează, să fiu atent că se respectă regulamentul, că nu am conturi clonă și tot așa. Era nevoie de staff, de echipă capabilă și matură care să mă ajute să continui 'construcția' care avea o temelie bine fondată. Bineînțeles că oameni din real-life nu cunoșteam care să activeze în domeniul acesta, sau dacă știam 2/3 nu aveau timpul necesar acestui lucru, și astfel am fost nevoit să recrutez din mediul online. Aproape de fiecare dată, după un interval de timp, pe fondul unor nemulțumiri necunoscute, invidie sau oferte mai bune din alte zone, primeam ''palme'' și pierdeam puțin câte puțin din tot ceea ce era. Staff-ul mă lucra pe la spate, fiecare cu interese proprii. Din fiecare experiență am învățat câte ceva, iar totalitatea experiențelor m-au condus spre concluzia că nu merită și/sau că a fost să fie să n-am noroc.

Am spus parțial adevărat pentru că am fost fondatorul, pe timp limitat, ale unor comunități deținute de alte persoane. (din diferite motive)

Mulțumesc că ai acordat timp postării mele!
O seară liniștită!
 
1. frumoasa prezentare
2. m-ar interesa ceva cu C++
3. te pricepi la custom player + Vast ca am destui clienti pe partea asta
4. optimizare apache sau nginx pentru trafic foarte mare
5. optimizare theme wordpress pentru load fast
Daca poti face acestea vei avea destui clienti.
Cum esti la inceput aici si nu detii un portofoliu, recomand fie ajuti lumea pe forum unde are nevoie sa vada ca te pricepi, fie faci cateva proiecte gratis sau la sume modice pentru a avea portofoliu.
 
1. frumoasa prezentare
2. m-ar interesa ceva cu C++
3. te pricepi la custom player + Vast ca am destui clienti pe partea asta
4. optimizare apache sau nginx pentru trafic foarte mare
5. optimizare theme wordpress pentru load fast
Daca poti face acestea vei avea destui clienti.
Cum esti la inceput aici si nu detii un portofoliu, recomand fie ajuti lumea pe forum unde are nevoie sa vada ca te pricepi, fie faci cateva proiecte gratis sau la sume modice pentru a avea portofoliu.
Mulțumesc frumos pentru răspuns!
O să-mi fac inițial un portofoliu ca apoi să pot căuta ceva de făcut, în limita cunoștințelor mele.
Din cele prezentate mai sus, doar pe load fast aș putea încerca, dar fiindcă știu că trebuie un volum stabil de cunoștințe, rămân pe ideea că ar trebui să mai studiez pentru asta.
 
Experiențe și istoric:

  1. experiență webhosting (am fost administratorul zonei webhost al unei firme de hosting românești, unde instalam, configuram și mențineam relațiile cu clienții în domeniul webhost-ului)
  2. realizare website-uri de prezentare (HTML și CSS) de la A la Z, respectiv de la înregistrarea domeniului, la activarea abonamentului pentru webhost, crearea și testarea site-urilor de prezentare în funcție de cerințele angajatorului.
  3. instalare platforme online ( ex. Magento - E-Commerce, IPB, WHMCS, PHPMyAdmin, GameCP, WordPress ș.a.m.d)
  4. experiență în domeniul hosting-ului - am fost fondatorul unei filiale de hosting jocuri, respectiv sa-mp, metin2 și cs.
  5. experiență în domeniul scripting-ului pe partea tehnică a serverelor de jocuri.
  6. experiență în operarea sistemelor ce rulează pe Linux.
  7. dețin cunoștințe în utilizarea pachetului Office.
  8. dețin cunoștințe în ceea ce privește creare, montare și modificare conținut video (HD,4K). (am fost implicat în diferite proiecte ce implicau acest lucru)
  9. experiență în ceea ce privesc posturile de radio online (Shoutcast, instalări, autodj, sam broadcaster)
  10. experiență în ceea ce privește testarea securității sistemelor. Realizez teste de securitate prin folosirea unor script-uri speciale și aproximativ 20 servere din toată lumea cu puncte de reper OVH, DigitalOcean, Alibaba ș.a.m.d care trimit informații într-un punct comun și testează vulnerabilitățile respectivului server.
  11. realizez diagnoză site-uri, care durează aprox.2 ore, la final fiind precizate toate vulnerabilitățile ce pot fi exploatate. Această diagnoză ajută mult la site-urile ce prestează servicii comerciale, unde orice vulnerabilitate este vitală.
  12. începător c++
  13. tehnoredactare și întreținere website-uri.
  14. experiență în mediatizarea diferitelor lucruri. Pot, prin mijloace specifice, să fac ca un anumit eveniment/banner/ o anumită reclamă să ajungă la un număr considerabil de utilizatori online.
  15. integrarea site-urilor în CloudFlare pentru sporirea securității și înregistrarea SSL-ului fără apariția bug-urilor (în general la panel-uri)

Istoric:
  • am lucrat la o firmă de hosting.
  • am creat propria filială de hosting jocuri și webhost
  • am redactat articole pentru un site înregistrat în Google AdSense
  • am fost tester pentru diferite jocuri (căutam bug-uri și contribuiam la rezolvarea lor)
  • am creat proiecte pentru diferite instituții școlare, dinamice pentru orele de curs și ingenioase pentru a capta atenția elevilor.
  • am fost proprietarul a peste 10 comunități, construite pe diferite teme, și m-am ocupat atât de partea tehnică cât și de partea ce ține de interacțiunea cu membrii, structurare și desfășurarea în condiții optime a activității.

Caut job cu activitate ce se poate desfășura de acasă.
Pot lucra +5 ore/zi.
Punctual în ceea ce privesc proiectele stabilite pe un anumit termen.
Buna sunt interesat de realizarea unui website ... contracost . Multumesc
 
Buna sunt interesat de realizarea unui website ... contracost . Multumesc
Postarea este din 2018, utilizatorulnu a mai intrat pe forum de peste 1 an. Cel mai bine ar fi sa faci un topic nou unde explici ce anume doresti si eventual si bugetul.
 
Loading...
Back
Sus