Caut colaboratori

Cu riscul de a primi si mai multe atacuri voi posta.

Dupa cum stiti am inceput proiectul RID care va include cate un site pe fiecare nisa, pentru ca informatia sa fie usor de gasit si a avea acces la cota de piata cat mai mare. Proiectul este de durata si implica multa munca. Se intelege ca singur nu pot face toate acesta.

Am nevoie de colaboratori pentru fiecare nisa in parte cat si pe general, asa ca de este cineva interesat, citit mai jos si apoi ma puteti contacta pentru a stabili detaliile.
De retinut este ca proiectul este pe termen lung si fara o garantie de venit, dar lucrand impreuna putem reusi sa facem ceva, sa generam destule venituri pentru a duce o viata mai buna.

1. Manager proiect pe nisa/categorie
Asta inseamna ca te vei ocupa in totalitate de nisa respectiva. Este datoria/obligatia ta sa-l faci cat mai atractiv, sa gasesti colaboratori, eventuale sponsorizari (aici se face in colaborare cu departementul de marketing si cel de Vanzari).
2. Marketing Manager
Idei, campanii, metode de promovare, analiza piata, realizare design la campani, etc. Este datoria ta sa gasesti cele mai bune solutii pentru a promova serviciile oferite de site-urile din reteaua RID.
3. Agent de vanzari
Contactarea firmelor si a persoanelor fizice pentru a cumpara serviciile oferite de noi sau donatii pentru intreg proiectul sau pe fiecare in parte, sponsorizare concursuri, inovatii sau sustinerea unor proiecte care merita a membrilor de pe forum.

4. Recrutor chanale youtube si site-uri in retea RedCPM
Aici este deaja topic, asa ca nu trebuie sa mai explic.


Fiecare departament va primi un procent din veniturile generare si la final Managerul hotaraste cat primeste fiecare din echipa lui.

Nise / categorii

- tube/video - upload de video care prind la public pentru a creste vizitele si a convine lumea sa urci propriul continut.
- news/stiri - postarea de stiri locale, nationale, internationale, atat unice cat si preluate.
- retete culinare - postarea de retete culinare pentru a ajuta pe cei care sunt in pana de idei atunci cand gatesc.
- radio online si poate in viitor FM - realizator emisiuni, dj, stiri scurte. Este nevoie pentru a cuprinde programul pe 24 ore , 7 zile pe saptamana
- filme/seriale online - postarea de filme si seriale online la calitate buna si compatibile pe device mobile. Aici deaja am inceput.
- recenzii filme/seriale - aceasta categorie va fi una usoara pentru cei care vizioneaza multe filme si seriale. Postezi ce ai inteles tu din film si seriale iar la final adaugi link catre site nostru unde omul poate vedea filmul sau episodul.
- viral pic/video/stiri - aici tot ce trebuie sa faci este sa stai pe retelele sociale toata ziua si sa repostezi ce vezi sau crezi ca este viral. O munca usoara si fara mare bataie de cap. In general e doar copy/paste
- intrebari si raspunsuri - aici deaja este roforum si ma ocup eu si se va face prin askalex.xyz ca portal de prezentare unde userul poate alege nivelul de support care-l doreste.


Pentru fiecare din cele de mai sus am nevoie de cineva sa se ocupe. De preferat as vrea cate un Manager de Proiect la fiecare, urmand ca acesta sa cauta colaboratori si tot ce mai trebuie. Este mai usor de administrat atat pentru mine cat si pentru intreg proiectul.

Toata activitatea se va desfasura prin Firma sau ONG. Fiecare dintre acestea are avantaje si dezavantaje. Prin ONG se poate primi donatii mai usor pentru ca firmele sunt scutite de taxe si plus de asta da bine la profil, dar sunt cateva limitari la partea cu platile. Nu este ceva complicat, doar include mai multa hartii si chestii de genul.
Ca firma poti vinde servicii si alte chestii comerciale.

Putem lucra pe amundoua daca este nevoie, iar ONG-ul va trebui sa-l fac.

Va rog sa va ganditi serios inainte de a aplica, pentru ca nu ajuta pe nimeni daca te implici o luna si apoi renunti.

Ca estimare la venituri in caz ca se gaseste echipa buna pentru a lucra la proiect.
Dupa 12 luni cred ca fiecare implicat va putea castiga cel putin 2000 euro pe luna, iar Managerii de Proiect cel putin +25% fata de restul. Sunt categorii unde castigul poate fi mult mai mare, gen Angetii de Vanzari care primesc comision din orice suma de bani adusa.

Pentru moment costurile vor fi mentinute de mine, asa ca voi veniti cu munca si timpul vostru.

Sper ca v-am trezit interesul.

Intrebari mai jos.

Sistemul de functionare este inspirat din organigrama unui ONG care l-am gasit acum ceva timp online.



Hey. Eu am multe filme si seriale la calitate buna(hd). Vreau sa te ajut. Momentan le-am urcat si le urc pe vodlocker si videomega.tv... spune-mi cum pot sa ajut?
 
Multumsc @Ana
Acum astept sa se formeze echipa si apoi voi alege cine si ce face.
Intre timp daca vrei poti urca filme si seriale pe ridtv, dar iti recomand sa citesti regulile de upload.
 
Pentru inceput cate un manager pentru fiecare sectiune si cel putin cate o persoana pentru fiecare categorie.
 
mersi de sfat! am incercat sa caut site-ul si nu il gasesc.. ai putea sa-mi dai link-ul site-ului aici,te rog frumos?
 
Loading...
Back
Sus