Cat ar face aceasta lista?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Cam cat ar valora o lista cu peste 10.000 numere de telefon valide din romania? Dar 20.000 de numere de telefon?
Sau mai bine spus, cat ai fi dispus tu sa platesti pentru o asa lista?
 
Daca lista nu este impartita pe categorii de varsata, sex, localitate... si nivel de interes ... este cam egala cu 0.
Risti sa contactezi un client care este interesat de "mere" si tu sa ii propui cu totul altceva...
Riscuri:
1. clientul contactat iti poate face reclamarie ....
2. platesti un serviciu defectuos
3. te alegi cu recenzii proaste

In schimb daca lista este impartita corect catre clienti direct interesati ... ar putea fi o "MINA DE AUR"
Iar daca este asa merita toti banii... dar de obicei 1 contact valid este echivalentul pretului a 2 mesaje. ( depinde de fiecare gataweay in parte )
 
Ultima editare:
Lista daca e facuta pe localitati , sex si varsta, e o mina de aur pentru cei care ofera asigurari de toate felurile, desigur sa fie peste 20ani.
 
Suna bine pentru 2 zile de munca nu? Daca vand 10 copy m-am scos. :D


Suna bine...

dar ti-am spus .. nu cred ca o sa faci treaba cu numerele adunate random de pe net... acum.. cei drept am intalnit si clienti disperati care voiau si numere generate ...
Nu pot sa zic decat : Succes!
 
Ideea e buna, dar nu as plati nimic pentru ca nu imi place sa lucrez pe piata rece.
Nu oricine poate sa faca vanzari prin telefon, deci va trebui sa gasesti persoane direct interesate (mlm-uri, asigurari, etc.)
 
Salutare, In principiu in romania nu exista piata pentru sms-marketing .. este facuta doar la nivel de companie imensa... inainte erau pentru bilete de avion, cazare etc... dar s-au dovedit a fi ineficiente din fff multe puncte de vedere... singurul mod prin care acest tip de reclama este rentabil este in campaniile electorale ... si eventual cand se deschide un nou club in oras ... ( Vorbesc din propria experienta... ) - ( in trecut am detinut o firma destul de mare pe segmentul numere cu suprataxa - linii erotice - sms marketing incepand cu anul 2009 pana in 2013 )
La o campanie de 100.000 sms-uri legitime cu o targetare la sange abea abea sa obtinut 1% conversie...
 
Acum am trimis 332 de mesaje prin AlertSms. Voi posta aici cati dintre cei care au primit mesajul au accesat url.
Am folosit pentru contorizare sorturl de la goo.gl.
Deaja sunt 6 accesari - 1 accesare de la mine, cand am testat link-ul.
Z13I2BC.png


Listele la care lucrez vor fi vandute in 3 variante.

1. Varianta bulk nefiltrata
2. Varianta editata, filtrata, eliminat duplicate, etc
3. Varianta premium unde voi testa fiecare id in parte. numar telefon, adresa de e-mail, etc.

Varianta 1 va fi mai ieftina cu 50-65% fata de cea premium.

Cam asa arata Varianta 1
sBouGG6.png



Atasat aveti o lista cu 332 numare de telefon.
Este o monstra de test.

Astept opinii si poate un pret pentru fiecare 1000 numere telefon pentru fiecare varianta.

Multumesc
 

Atașamente

  • 333 telefon.txt
    3,9 KB · Vizualizări: 4
Eu te pot pune in legatura cu un client ce este interesat de o lista de 1 mil nr. tel., dar toate sa fie din partea de nord a tarii. Suceava... si imprejurimi.
 
Eu te pot pune in legatura cu un client ce este interesat de o lista de 1 mil nr. tel., dar toate sa fie din partea de nord a tarii. Suceava... si imprejurimi.
Daca pretul oferit este ok, pot face rost de o lista cu numere de telefoane.
Vrea numai mobile sau si fixe?

update:

@cip200 asta e marea mea problema. Nu ma pricep la vanzari. Nu ai vazut ca sunt in cautarea unui agent de vanzari? :D
 
Loading...
Back
Sus