CASTIGA CU Brave Browser

Dacă oferă 5 USD la fiecare descărcare trebuie sa-si scoată si ei banii de undeva.(asta trebuie sa-ti pună câteva întrebări). In plus, l-am testat si nu e mai rapid decat chrome, chiar dacă acesta îți folosește 6 gb ram :)
 
Dacă oferă 5 USD la fiecare descărcare trebuie sa-si scoată si ei banii de undeva.(asta trebuie sa-ti pună câteva întrebări). In plus, l-am testat si nu e mai rapid decat chrome, chiar dacă acesta îți folosește 6 gb ram :)
Daca intri la ei pe site vezi ca plateste pana la 7.5$ per install, dar doar dupa ce utilizatorul a folosit browserul mai mult de 30 de zile
 
Ast zic... cam mulți bani doar ca sa-l folosești.
Ideea era cum recuperează ei banii?
Au o chestie pe care daca o activezi iti arata reclamele lor care sunt "privacy safe" in loc de reclamele normale pe care le au site-urile (daca activezi optiunea, daca nu o activezi atunci browserul are adblock by default, iar daca o activezi ei te platesc pentru vizionarea de reclame)

*Nu i-am testat daca chiar platesc, dar am vrut sa ii incerc inca acum cateva luni, totusi browserul are vechime si 10M+ downloads doar pe google play
 
Eu folosesc de cateva luni publisher de la brave si romania e in grupa 4 adica ar trebui sa primesti 2$ dar toate le contorizeaza la grupa 5 adica 1$

Cod:
https://support.brave.com/hc/en-us/articles/360025284131-What-do-the-referral-metrics-on-my-dashboard-mean-

4176
vizite pe site in luna decembrie
4177
dovada plata
4178
 
Ultima editare:
4179

Totuși cum vine asta cu 38 au instalat din 86 care au descarcat? 100% din ei sunt de pe telefon, nu prea stiu cum doar descarci pe telefon dar nu instalezi, se instaleaza automat daca descarci din google play
 
Poate l-au instalat dar nu l-au deschis nici o data.. nu stiu ii ciudat rau, eu am postat pe forum la ei detalii cu vizitele mele si ca imi da tot group 5 si mi-au suspendat contul pe forum...
 
le-am promovat si eu celor de la brave browser-ul pe un site de-al meu cu trafic "strainez" si in vreo 4-5 zile am avut rezultatele astea dar astazi am stopat toata promovarea browser-ului ca sa vad daca chiar platesc dupa 30 de zile de utilizare, sa nu raman cu nimic in mana mai apoi promovand browser care nu lasa nicio publicitate sa fie vazuta si sa imi scada revenue detot, si asa nu e cine stie ce. (am pus si 3 prieteni sa-l descarce si sa-l foloseasca 30 de zile dar mi-se pare ciudat ca lumea sa descarce iar apoi sa nu deschida browser-ul).

dupa 30 de zile
daca imi dau la final ca doar 5-6 au fost activi 30 de zile din aia aproape 100 care au folosit browser-ul zic sa ne linistim cu promovarea browser-ului ca o sa ajungem doar sa avem revenue mult mai mic, vizitatorii folosind brave si nevazand vreo publicitate, brave ramanand cu niste clienti fideli (daca stai si 10 zile pe un browser in general nu mai treci la alt browser decat foarte greu) iar noi ramanand cu organul genital masculin in mana.
4180
 
Ultima editare:
Din pacate luna asta sa oprit affilierea de la brave, pacat ca mergea foarte bine, imi deadeau 2$ per install pe romania... stie cineva alta alternativa? adica sa instaleze lumea un program si sa primesc o suma de bani?
 
Loading...
Back
Sus