Castiga bani cu Recenzii/Reviews online

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
In acest moment este o cerere foarte mare de freelanceri care sa scrie Recenzii/Reviews la diverse produse sau servicii online.

Este o munca usoara si daca te tii de treaba poti castiga bani multi pe luna.
Preturile sunt in general 0.50 sau 1$ pe Recenzii/Reviews dar in unele cazuri poate ajunge chiar la 50$ pe Recenzii/Reviews.
La inceput poate fi putin greu mai ales daca nu ai cunostinte intr-un anumit domeniu dar dupa 50-100 Recenzii/Reviews iti garantez ca iti va parea foarte usor.
Cele mai cautate sunt Recenzii/Reviews pentru amazon, ebay si google play. Mai sunt si alte site-uri pentru care se cauta.
Pe romania, adica limba romana aceasta nisa nu este foarte dezvoltata, dar o sa merga si la noi in viitor.
Trebuie neaparat sa stii limba engleza pentru a scrie pe extern. Daca esti smart poti folosi google translate si asa cum am spus mai sus dupa cateva Recenzii/Reviews vei cunoaste si limba engleza daca acum nu o stii.

Recenzii/Reviews mai pot fi pe google plus, pagini pe facebook si chiar twitter.
Este recomandat sa aveti cont e toate retelele sociale si cont atat de barbat cat si de femeie. va mareste sansele sa faceti mai multi bani.
Pentru ca sunteti la inceput recomand ca prima data sa verificati piata, sa vedeti care sunt preturile. Preturile sa fie cu 30-50% mai mici decat media pe piata la o nisa. Si cand va faceti un profil pe un site de freelancer inainte de a posta oferta voastra, e bine sa aveti un portofoliu. Acesta se poate face usor scriind 10-20 recenzii pentru diverese produse.
Dupa ce aveti un feedback bun si comenzi destule puteti modifica preturile.
Mai jos aveti cateva exemple de preturi pe unele site de freelancer.





Sper ca ti-ai facut o idee despre Recenzii/Reviews. Daca ai intrebari, posteaza mai jos si voi incerca sa te ajut.
 
Ultima editare:
Treaba merge foarte bine, atat in ro cat si pe .com. Aveti nevoie de cam 2 luni, poate chiar mai mult la inceput
Recomand sa va faceti un blog sau site cu aceste servicii, ca sa fie indexata pe google iar astfel clientii o sa va gaseasca mai usor. Optimizati pagina respectiva pentru a fi pe prima pagina pe un long tail si aia e.

Ca sa scapati de refuzuri, trimiteti la cat mai multe site-uri oferta voastra gen, pot sa scriu 5/10 recenzii gratis, singura conditie, fiind o mentiune a blogului/site-ului meu. Nu e neaparat nevoie sa va punteti linkul pe site-ul respectiv, ci ceva de genu` "Aceasta recenzie a fost scrisa de Adam Gehorghe, fondatorul site-ului blogulmeu.ro."
Ideea e sa perseverati si sa incercati sa evoluati in mod constant.

Ofer si eu cu echipa astfel de recenzii, dar la mine preturile sunt ceva mai mari ca e vorba de echipa si de factura, dar indiferent de calitate puteti gasi clienti usor, doar sa stiti unde sa ii cautati.

Bafta

ps: cautati pe orice forum pe care il gasiti, pe orice site de freelancing sau trimiteti mail direct la site-urile care posteaza constant astfel de recenzii.
 
Salut, review pe amazon sunt foarte cautate, problema este ca trebuie sa achiti cu cardul in valoare de 50$ pentru a putea posta un review!
 
Ultima editare:
Apropo, ca sa faci un review calitativ nu laudati produsul prea tare, mai bine editati o poza cu produsul si vorbiti de o zona al lui, si scrieti ceva care sa nu frecventeze cuvinte de lauda. Amazon are altgoritm pentru review false si sar putea sa le stearga. Si nu o sa fie prea multumiti de calitatea reviewurilor voastre.
 
Altfel nu poti sa lasi review, dar ca sa fie mai usor vorbeste cu un mai multi clienti si le zoci ca faci review verificate, adica ca le cunperi si produsul, asa iei si bani din review si ahiti si suma de 50$ pe bani lor. Cel mai probabil o sa trebuiasca sa investesti tu prima data banii apoi o sa fi platit. De aceea mai bine faci un cont de freelance si faci tranzactia cu siteul de freelance. Vorbesti mai exact cu ei, nu stiu 100% metoda de efectuare, plata=serviciu
 
Caut o persoana care detine mai multe conturi de google pentru a posta recenzii pe google. sau persoana care detine mai multe conturi de fb care poate lasa recenzie la o pagina de fb.
 
Am doua conturi de facebook de pe care iti pot lasa recenzie. Pe google detin mai multe.
Cat vrei pentru o recenzie si pe google si pe fb ?
Cred ca cea mai buna solutie si sa mearga totul mai repede este sa spui cat oferi. Tu stii cel mai bine cat esti dispus sa platesti per recenzie.
 
Ok. Lasa link aici sau in privat si iti voi scrie recenzii pe conturile mele.
Nu uita sa ne spui despre ce este vorba si cam ce vrei sa scoti in evindenta prin recenzie.
 
Atentie:
Daca afacerea este una locala, atunci recenzia mea nu va da mare valoare daca cineva verifica. Cum eu din Uk sau cineva la 200km de tine poate da recenzie la un produs 100% local.
 
Afacerea este una locala, dar avem clienti si din afara tarii, de sarbatori vine lumea cu bani acasa si daca le mai ramane trec cu masina pe la noi :).

// am trimis datele in privat.
 
de sarnatorii vine lumea cu bani acasa si daca le mai ramane trec cu masina pe la noi
Atunci lasa datele si voi lasa o recenzie de pe fiecare cont.
 
Loading...
Back
Sus