Casetofon Auto - Ce trebuie sa stii inainte sa cumperi unul

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Am vazut astazi un topic unde cineva cerea pararei despre un casetofon auto. Pe langa acest topic, vad mereu persoane care causa sa isi cumpere un casetofon auto, arunca multi bani, iar cand il monteaza nu sunt multumiti de calitatea sunetului.

Greseala care o fac toti cand cumpara un casetofon auto.

Nimeni nu se gandeste la sistemul audio care este instalat pe masina. In functie de acesta poti decide ce casetofon auto iti cumperi si iti poate salva foarte multi bani. Degeaba cumperi un casetofon de marca oarte scum care are 24 canale, poate rula muzica chiar la 320kbps, daca sistemul audio instalat pe masina este prost sau de proasta calitate si emite doar pe 2 canale.
In acest fel au cheltuit foarte multi bani pe casetofon si dupa instalare vei ramane dezamagit de calitatea sunetului. Pentru un sistem audio normal, de slaba calitate pe 2 canale merge cumparat orice casetofon auto ieftin.

Acum cativa ani un amic si-a cumparat un Audi A6 si toata ziua asculata numai manele. Intr-o zi l-am convins sa puna macar pentru cateva minute muzica de care ascult eu.
Imediat ce am dat play a ramas surprins de felul cum se aude si nu ii venea sa creada ca este masina lui.

Sper ca ati inteles la ce ma refer.


Pentru a intelege mai bine, este ca si cum vreti sa rulati windows 10 sau battlefield pe un calculator 786. Lucru absolut imposibil si chiar daca reusesti nu vei avea nici macar 1% din calitate.

Asa ca pe viitor cand vreti sa cumparati un casetofon auto, prima data verificati ce sistem audio aveti instalat pe masina si in functie de asta va alegeti casetofonul. Daca aveti buget puteti face un upgrade la sistemul audio la masina si apoi cumparati un casetofon de marca si scump, ca maneaua suna mai bine pe ceva foarte scump. :p
 
Loading...
Back
Sus