Casa 100 metri patrati la 17000 euro

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Eu zic ca 17000 euro este un pret bun La Rosu pentru o casa de 100 metri patrati care include totul si tot ce trebuie sa faci dupa este sa aduci mobila.

O casa de 100 mp se executa si se monteaza in 9 – 10 saptamani.
Durata de executie depinde de marimea si complexitatea proiectului.
Constructiile sunt realizate din busteni cu umiditate cuprinsa intre 18-25%.
Pe parcursul reducerii umiditatii lemnului, peretii sunt supusi tasarii (intre 5% si 8%)
Izolatia termica a caselor se realizeaza cu vata minerala pe sectiune longitudinala a busteanului.
Pretul pentru varianta „la rosu” este de 170 euro mp construit desfasurat, in acest pret fiind incluse:

structura casei (peretii exteriori si interiori) din lemn rotund;
izolatie termica in peretii exteriori si interiori;
finisajul prin slefuire;

tratamentele aplicate lemnului (antiseptic si antifungic) realizat cu rezistol;
scara din jumatate de bustean cu mana curenta;
grinzi suport plafon;

structura acoperisului formata din: capriori suport sarpanta, astereala pentru acoperis, lambriurile pentru poala coperis, pazia acoperis;
mana curenta pentru terase si balcoane;
instalarea cablurilor pentru electricitate, conform proiectului;
montajul final al casei (elementele specificate);
Pretul pentru varianta „semifinisat” este de 200 euro mp construit desfasurat, in acest pret fiind incluse:

structura casei (peretii exteriori si interiori) din lemn rotund;
izolatie termica in peretii exteriori si interiori;
finisajul prin slefuire;
tratamentele aplicate lemnului (antiseptic si antifungic) realizat cu rezistol;
grindasi pentru parter, izolatie de 5 cm realizata cu polistiren de 5 cm si folie aluminiu, dusumele calitatea I de 30 mm;

scara din jumatate de bustean cu mana curenta;
grinzi suport plafon parter;
plafon: lambriu peste grinzi plafon, grinda de dublaj, izolatie de 10 cm realizata cu vata minerala cu folie aluminiu, dusumele calitatea I de 30 mm pentru mansarda
grinzi suport plafon mansarda;

tavan mansarda: lambriu peste grinzi plafon, grinda de dublaj, izolatie de 10 cm realizata cu vata minerala cu folie aluminiu, scandura inchidere pachet termic;
dusumele calitatea I din rasinoase pentru parter, mansarda si balcon;
lambriuriu calitatea I din rasinoase pentru plafon si acoperis;
structura acoperisului formata din: capriori suport acoperis, lambriu peste caprior, caprior de dublaj, izolatie termica realizata cu vata minerala cu folie de aluminiu, scandura inchidere pachet termic, pazia acoperis;

mana curenta pentru terase si balcoane;
instalarea cablurilor pentru electricitate, conform proiectului.
montajul final al casei (elementele specificate);
Dupa realizarea proiectului in varianta semifinit, dumneavoastra mai trebuie sa montati tamplaria (geamurile si usile), sa montati invelitoarea ( tigla, tabla tip tigla), un electrician trebuie sa va faca legaturile in doze, cablurile electrice le cumparati dumneavoastra, iar noi cand facem montajul final al casei le introducem in interiorul busteanului, dupa o schita a aparaturii electrice.

In pret nu este inclusa instalatia termica si sanitara.
Proiect oferit gratuit de catre firma noastra cu toata documentatia necesara obtinerii autorizatiei de constructie.

Dumneavoastra trebuie sa platiti contravaloarea transportului cabanei din santierul noastru pana la terenul dumneavoastra.

Plata se face esalonat, pe etape de lucrari, pe toate durata constructiei.

Preturile nu contin TVA.
Daca va intereseaza si alte modele in afara de cele afisate aici, va rugam sa ne contactati si va vom ajuta sa gasiti produsul dorit.
Plata se face cash in cazul in care va achizitionati produsele comandate direct de la depozit sau la livrare in cazul in care optati pentru transport la domiciliu.

Pentru comenzi mari se ofera discounturi suplimentare.

Cod:
Sursa: http://mesteresti.ro/pret/cabana-din-busteni/

Info sunt preluate. Am postat asa ca idee sa vad ce parere aveti de o astfel de casa si daca ati comanda una.

casa busteni.png
 
Eu zic ca 17000 euro este un pret bun La Rosu pentru o casa de 100 metri patrati care include totul si tot ce trebuie sa faci dupa este sa aduci mobila.

O casa de 100 mp se executa si se monteaza in 9 – 10 saptamani.
Durata de executie depinde de marimea si complexitatea proiectului.
Constructiile sunt realizate din busteni cu umiditate cuprinsa intre 18-25%.
Pe parcursul reducerii umiditatii lemnului, peretii sunt supusi tasarii (intre 5% si 8%)
Izolatia termica a caselor se realizeaza cu vata minerala pe sectiune longitudinala a busteanului.
Pretul pentru varianta „la rosu” este de 170 euro mp construit desfasurat, in acest pret fiind incluse:

structura casei (peretii exteriori si interiori) din lemn rotund;
izolatie termica in peretii exteriori si interiori;
finisajul prin slefuire;

tratamentele aplicate lemnului (antiseptic si antifungic) realizat cu rezistol;
scara din jumatate de bustean cu mana curenta;
grinzi suport plafon;

structura acoperisului formata din: capriori suport sarpanta, astereala pentru acoperis, lambriurile pentru poala coperis, pazia acoperis;
mana curenta pentru terase si balcoane;
instalarea cablurilor pentru electricitate, conform proiectului;
montajul final al casei (elementele specificate);
Pretul pentru varianta „semifinisat” este de 200 euro mp construit desfasurat, in acest pret fiind incluse:

structura casei (peretii exteriori si interiori) din lemn rotund;
izolatie termica in peretii exteriori si interiori;
finisajul prin slefuire;
tratamentele aplicate lemnului (antiseptic si antifungic) realizat cu rezistol;
grindasi pentru parter, izolatie de 5 cm realizata cu polistiren de 5 cm si folie aluminiu, dusumele calitatea I de 30 mm;

scara din jumatate de bustean cu mana curenta;
grinzi suport plafon parter;
plafon: lambriu peste grinzi plafon, grinda de dublaj, izolatie de 10 cm realizata cu vata minerala cu folie aluminiu, dusumele calitatea I de 30 mm pentru mansarda
grinzi suport plafon mansarda;

tavan mansarda: lambriu peste grinzi plafon, grinda de dublaj, izolatie de 10 cm realizata cu vata minerala cu folie aluminiu, scandura inchidere pachet termic;
dusumele calitatea I din rasinoase pentru parter, mansarda si balcon;
lambriuriu calitatea I din rasinoase pentru plafon si acoperis;
structura acoperisului formata din: capriori suport acoperis, lambriu peste caprior, caprior de dublaj, izolatie termica realizata cu vata minerala cu folie de aluminiu, scandura inchidere pachet termic, pazia acoperis;

mana curenta pentru terase si balcoane;
instalarea cablurilor pentru electricitate, conform proiectului.
montajul final al casei (elementele specificate);
Dupa realizarea proiectului in varianta semifinit, dumneavoastra mai trebuie sa montati tamplaria (geamurile si usile), sa montati invelitoarea ( tigla, tabla tip tigla), un electrician trebuie sa va faca legaturile in doze, cablurile electrice le cumparati dumneavoastra, iar noi cand facem montajul final al casei le introducem in interiorul busteanului, dupa o schita a aparaturii electrice.

In pret nu este inclusa instalatia termica si sanitara.
Proiect oferit gratuit de catre firma noastra cu toata documentatia necesara obtinerii autorizatiei de constructie.

Dumneavoastra trebuie sa platiti contravaloarea transportului cabanei din santierul noastru pana la terenul dumneavoastra.

Plata se face esalonat, pe etape de lucrari, pe toate durata constructiei.

Preturile nu contin TVA.
Daca va intereseaza si alte modele in afara de cele afisate aici, va rugam sa ne contactati si va vom ajuta sa gasiti produsul dorit.
Plata se face cash in cazul in care va achizitionati produsele comandate direct de la depozit sau la livrare in cazul in care optati pentru transport la domiciliu.

Pentru comenzi mari se ofera discounturi suplimentare.

Cod:
Sursa: http://mesteresti.ro/pret/cabana-din-busteni/

Info sunt preluate. Am postat asa ca idee sa vad ce parere aveti de o astfel de casa si daca ati comanda una.

Vezi atașament 1083
Eu da as comanda , da doar daca as avea loc in oras ( ma refer sa am ceva teren mai mare ). In afara orasului nu ca automat depinzi de masina. Si la o familie iara trebhie dupa 2 masini si automat cheltuielile cresc.
Dar ca si aspect sunt foarte frumoase.
 
Le-am văzut și eu acum vre-o două zile, chiar mi-ar place una la țară
 
Ca si cabana la care sa merg vara, da.
Ca si casa principala NU.
 
luna aceasta am vizitat Casa Solaris , independenta totala vizavi de energie, o asa zisa casa a viitorului, preturile sunt piperate
 
O casa din caramida, bca,boltari,chirpici etc o mai faci cu orice zilier care sta la cotul strazii cu o jumate de ceva in mana,
dar casele astea din busteni sunt arta,nu face oricine, e ceva deosebit.
Isi merita banii.
 
http://mesteresti.ro vad ca nu mai fac case,pacat oricum sunt alte firme care fac .

am gasit alta sursa
http://www.doralnic.ro/oferta-case-din-busteni


xxx.jpg x.jpg xxx.jpg xxxx.jpg eu urmaresc acest proiect de circa 10 ani si sunt decis sa iau o casa asa sau una din containere ,pana la urma cred ca le voi avea pe amandoua,o casa vintage si alta glamour

locatie Costinesti :D nu imi mai trebuie oras...
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus