Care laptop imi recomandati

Nici unul dintre cele trei nu își merita banii.
În primul rand ar trebui să ne spui ce vei face cu acest laptop??
Care sunt azi dar și peste 6/12 luni top 3-5 programe care le voi folosi?
Ești pasionat de jocuri și dacă da, cat din procentul deciziei tale de cumpărare a unui laptop este influențat de games???
Ai un buget fix sau unul care se poate modifica după caz???
 
nu ma joc imi trebuie pentru programe 3d care sa meraga rapid ma ocup cu foto in 3d de istock, shutterstock etc la un pret max 4,000 care imi recomanzi
 
Eu ti-as recomanda aceasta configurație care o am eu Configuratie MSI Creator 17M insa depășește bugetul tau.

Pentru ce ai nevoie iti trebuie minim 16gb ram si o plata video dedicata de 6 gb plus un SSD.
Cu 8gb ram iti vei mânca zilele mai ales ce preturi au cele puse de tine.

Si cauta un SSD de 1tb pentru ca vei avea nevoie de spatiu pentru ceea ce vrei sa faci, apoi in HDD extern pentru storage, cel putin asa fac eu unde pe langa 1tb SSD am si un external de 4Tb conectat tot timpul unde depozitez totul.

In caz ca vei folosi torent recomandat sa setezi storage la ce descarci pe extern.

Iti voi cauta cateva configurați in bugetul tau si sper să găsesc.
 
Pentru ce ai nevoie cred ca acesta ar fi cel mai potrivit, avand in vedere si bugetul.
Are prea putin RAM pentru ce are el nevoie. Eu as recomanda cum am spus mai sus un sistem pe 32 Gb ram. Daca acest laptop este cumparat pentru a produce bani, atunci se poate ridica bugetul sa isi cumpere unul care ii va functiona bine si peste 2-3 ani. In domeniul lui banii pe acest laptop se pot amortiza in cateva luni, iar daca e profesional poate chiar intr-o luna.

Poti incerca pe acesta HP Pavilion Gaming 15-DK0022NS Intel Core i7-9750H/32GB/1TB SSD/GTX 1650/15.6" Reacondicionado de unde am cumparart si eu, te costa cu 1100 ron mai mult + aproximativ 45 euro transportul pana in romania.
gasesti mai multe modele.
 
Loading...
Back
Sus