Care e faza cu Buhnici?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Am vazut ca se discuta tare in ultimul timp despre ele ceva cu un iphone. Cica era pe punctul sa ia teapa cu o metoda veche de cand lumea si apoi se discuta de un viitor proces cu nu stiu cine.
Stie cineva exact care este treaba?

Unii spun ca este o strategie pentru a atrage atentia si se discuta despre el, lucru care s-a intamplat. Unii care-l urmaresc cica a castigat nu stiu cati subscribe de cand a inceput acest tambalau si de vizionari nu mai spun.

Personal nu mi-a placut niciodata acest om, are asa o fata mereu de parca ii este frica ca ceva ii va pica in cap si nu sunt eu expert dar in cam tot ce spune omul nu are habar, este pe dinafara.

E posibil sa ma insel eu.
 
Pe scurt, sunt 2 clipuri diferite.
- Unul este cu scam-ul pe care il dau indienii (metoda aia veche), ai un anunt pe olx si te contacteaza un nr. de UK pe whatsapp si iti zice ca vrea produsul respectiv ca sa il faca cadou, ca platesc ei si transportul, ca mai dau si bani in plus ca si-l doresc mult, etc... iti cer paypal-ul sau ibanul si mailul si iti trimit un mail SCAM ca si cum ei ti-ar fi trimis tie banii... (asta e pe scurt)

- Clipul 2 despre care e mare zarva acum pe internet, a facut cumva rost de iphone 12 mini si a facut seara trecuta live cu el, i-a facut review (a fost primul om din lume care a facuta asta)... faza este ca telefonul respectiv il au deja providerii insa momentan este un NDA de la apple prin care nu au voie sa il arate.. momentan.. el cumva a facut rost de el si l-a prezentat pe live... a sters live-ul intre timp insa live-ul a fost reuploadat de alti utilizatori din afara... El nu cred ca o sa pateasca nimic, insa daca se afla persoana care i-a dat telefonul, ala o sa aiba niste procese prin instanta :))
 
Deci de aici e tot tambalaul asta.
Atunci va avea mari probleme si daca nu el direct cei de la care a facut rost.
Sa nu uitam ca apple baga la parnaie oamenii care-i anunta ca au un bug mare, asa ca....
 
Loading...
Back
Sus