Card Payonner

BGD1337

Active Member
Registered
Full Member
Salutare, in caz ca mai sunt utilizatori de card payoneee pe aici, doresc sa va intreb cum mai e treaba? Va intreaba vreo cineva ceva de banii pe care ii rulati pe cont? Poate face fiscul asta de fapt?

Mi-am facut si eu recent si trebuie sa retrag din el peste 1K euro si de asta intreb, nu as dori sa am probleme.
Multumesc.
 
ANAF nu are acces la asemenea siteuri tip payoner si etc care mai sunt , si nici nu are dreptul sa ceara ,la banci din ue da dar la asemenea siteuri nu va oferi nimeni informatii catre anaf, si anaf nu va sti ca tu ai bani pe acel card,insa daca ii retragi din romania bancile vad retragerile de la bancomate
 
Daca vrea, poate.
Revenind la lucrurile serioase, suma de 1k nu-ti va modifica prea mult nivelul de trai.
In situatia in care vei ajunge la un trai opulent si atragi atentia asupra ta (chiar si al invidiosilor din jurul tau) te pot chema sa te purice.
Teoretic, orice venit trebuie declarat.
Practic, acest lucru nu se intampla benevol.
 
ANAF nu are acces la asemenea siteuri tip payoner si etc care mai sunt , si nici nu are dreptul sa ceara ,la banci din ue da dar la asemenea siteuri nu va oferi nimeni informatii catre anaf, si anaf nu va sti ca tu ai bani pe acel card,insa daca ii retragi din romania bancile vad retragerile de la bancomate
Majoritatea celor din Ro care retrag prin intermediul cardului Payoneer se folosesc de bancomatele din Romania, si din cate observ in topicurile de pe net, nu prea au probleme.
Acuma nu stiu ce sa zic.
 
Majoritatea celor din Ro care retrag prin intermediul cardului Payoneer se folosesc de bancomatele din Romania, si din cate observ in topicurile de pe net, nu prea au probleme.
Acuma nu stiu ce sa zic.

asta ziceam,nu stiu daca anaf primeste date despre retragerile de la bancomate,dar despre rulaje poate cere oricand...
 
Salutare, in caz ca mai sunt utilizatori de card payoneee pe aici, doresc sa va intreb cum mai e treaba? Va intreaba vreo cineva ceva de banii pe care ii rulati pe cont? Poate face fiscul asta de fapt?

Mi-am facut si eu recent si trebuie sa retrag din el peste 1K euro si de asta intreb, nu as dori sa am probleme.
Multumesc.

1000 euro e suma mica,nu-i pasa nimanui ca retragi tu 4000-5000 lei ,deci poti retrage linistit de la orice bancomat ,nu o sa-i pese nimanui pt asa suma mica
 
Merge cardul payoneer pentru cineva care are conturile blocate de primarie, anaf ?
De altfel merge sa incasezi banii din adsens ?
 
Ultima editare:
Merge cardul payoneer pentru cineva care are conturile blocate de primaria anaf ?
De altfel merge sa incasezi banii din adsens ?
blocarile se fac doar la conturi romanesti...
 
Mi-am deschis si eu cont la payoneer.
Din cate vad eu aceasta banca are sediul in Germany
Daca am contul de adsense pe romania Merge sa pun la plata contul de la Payoneer din Germania ?

Mai intereseaza un raspuns exact daca are cineva asa ceva !!
 
Legat de impozitarea banilor, nu cred ca o sa aiba nimeni probleme pana nu o sa se faca o lege clara si pt. veniturile online exact cum s-a facut pt. pariurile online. Pana la urma exista aceea cu impozitarea oricarui venit, dar pana nu o sa se faca una speciala pt. online si mai ales aplicarea ei imediat, cum a fost in cazul pariurilor nu cred ca o sa fie probleme, mai ales la sume mici ...

Bineinteles asta se aplica doar pt. persoanele fizice, cine are o firma si o afacere concreta online, nu o sa scape de impozitare ...
 
Mi-am deschis si eu cont la payoneer.
Din cate vad eu aceasta banca are sediul in Germany
Daca am contul de adsense pe romania Merge sa pun la plata contul de la Payoneer din Germania ?

Mai intereseaza un raspuns exact daca are cineva asa ceva !!

nu va merge gatantat, dar poti folosi western union in schimb si nu cred ca vei avea probleme
 
Am si eu o intrebare: e vreo problema de siguranta dintre a scoate bani de pe un card payoneer sau un card al unei banci romanesti (De exemplu Banca Transilvania) ? Eu nu scot nici sume mai mari de 400 euro/lunar dar sunt curios.
 
la banca transilvania nu poti retrage mai mult de 900 lei per tranzactie la carduri de la alte banci , la raiffeisen poti retrage cat vrei scri suma ,
 
Loading...
Back
Sus