Cand te mănâncă si nu ai ce face

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Uneori o caut cu lumânarea. In mod normal într-o lumea civilizată si unde există respect nu ar trebui sa îți faci probleme si nici sa se întâmple asta.

M-am dus într-un bar unde nu merg des, am comandat o cafea si dupa asta qm cautat oe YouTube un video care vorbea in rusă si i-am dat play cu volumul tare, adica sa se auda.

Nu am trecut 2 minute ca s-au prezentat 2 la masa mea si mw întreabă daca sunt rus.

Ii spun ca nu ei ca sunt român.
La care ei ma întreabă daca sunt sigur ca am fata de rus si de ce ascult in rusă daca nu sunt rus?

Ce esti si tu un criminal ca Putin si din cauza celor ca mine si el a crescut pretul la ulei și motorină.

Incep sa rad si ii spun ca ar trebui sa se informeze si chiar daca as fi rus nu ar trebui sa fie o problema.

Aaaq deci esti rus si te dai ca fiind Roman. Si chiar daca esti român nu contează pentru ca tot rusa vorbiți si voi si sunteti toti rusi.

Deja la masa mea se adunase vreo 6 persoane și vorbeau destul de tare.

Am incercat sa le explic care este treaba, ca noi suntem latini si nu slăvi dar nu aveau nici o idee despre ce vorbesc.

In final am plecat si a intervenit barmanul care mă cunoștea.
Daca eram in Anglia mi-o luam destul de tare si aici am avut noroc cred de barman ca sigur rezultatul era altul.

Credeti ca e normal acest lucru?
 
Loading...
Back
Sus