Cand putem folosi Trafic Exchange si pentru ce

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Forte multi webmasteri folosesc Trafic Exchange gresit si de aici rezultate foarte proaste. Auzeam pe cineva care voia sa foloseasca Trafic Exchange pentry google adsense. Fiind sistem cpc Trafic Exchange nu te ajuta cu nimic, ci din contra iti poate daua foarte mult la site si venituri.

Cand si unde poti folosi Trafic Exchange?

1. site facut special pentru retele cpm
2. pentru a face hits pe youtube si daily motion
3. pentru sistem ptp,ptc si altele de gen
4. pentru a prosti lumea ca ii le trimit trafic real si vor urca in google sau vor avea o conversie mare
5. pentru acele playere de filme care au autoplay pentru a ridica veniturile. In acest moment nu prea mai exista playere cu autoplay, dar sunt sisteme de Trafic Exchange care iti permit sa setezi click pe o sectiune anume sau random pe site
6. petru unele sisteme de cpi
7. pentru sistem de publicitate care combina cpm si cpc. Vezi exoclick unde ai click, cpm bun dar putin hits. Pentru a ridica veniturile poti folosi TE pentru a avea mai multe hits.

Cand nu trebuie sa folosesti Trafic Exchange?

1. cand rulezi un site oficial de la care ai mari asteptati
2. cand ai adsense pe site sau orice alta retea cpc, cpa
3. crezand ca iti va ridica site--ul in google sau iti va aduce venituri care te vor imbogati peste noapte.


Nu conteaza ce Trafic Exchange folosesti sau ce promit acestia, pana la urma este tot un TE care nu iti va ajuta site-ul cu nimic. In general TE se foloseste pe domenii moarte unde pui ceva continut pentru a pacali reteaua cpm sau youtube, dailymotion, etc.

As putea folosi trafic exchange pe site meud e filme online?
NU. Daca vrei sa iti F*** site-ul, toata munca de pana acum, esti invitatul meu sa o faci.


Daca nu ai inteles nimci din ce am scris mai sus, poti folosi sisteme de trafic exchange sau posteaza o intrebare mai jos.
Este alegerea ca Free Human. :D
 
multumim alex. eu am inteles
 
Loading...
Back
Sus