Cand alegi o retea MCN sau Adsense pentru canalul tau youtube

Am si eu cateva intrebari :

1 . Pe un cont de youtube poti avea mai multe canale si sa ti functioneze toate pe reteaua ta??(ele apartinand de fullscreen). Adica nu un cont pentru fiecare canal.

2. Fullscreen este o retea serioasa ?
 
Am citit undeva ca primesti 0,05 $ pentru fiecare subscriber inregistrat si 0,01 $ pentru fiecare vizualizare de canal? Unde se regaseste o statistica de vizualizari ale canalului de youtube? Daca ea exista...multumesc anticipat!
 
Am citit undeva ca primesti 0,05 $ pentru fiecare subscriber inregistrat si 0,01 $ pentru fiecare vizualizare de canal?
Este prima oara cand aud asa ceva.
Poate cu noul designs a inclus si acest lucru insa ma indoiesc.
 
Salut. As vrea sa fac trecerea la o retea pentru monetizarea canalului de youtube. Intrebarea este daca banii care i-am facut pana acum si se regasesc in Adsense se pierd ? Adsense plateste foarte prost din pacate...
 
Ti-am explicat mai sus motivul pentru care sa faci diferenta.
Recomand sa citesti acest topic: Cand alegi o retea MCN sau Adsense pentru canalul tau youtube
Tot ce ai facut cu adsense va ajunge in contul tau si nu pierzi nimic.
Daca ai trafic mai poti adauga link in player catre oferte cpa, affilire pe nisa ta, sa scoti mai mult sau chiar in descriere.
Spre exemplu in descriere:
Eu folosesc ustensile de la X si link de afiliere la un magazin care vinde asa ceva si are affiliere.
 
Te salut cu respect Alex. Am și eu o întrebare. Din luna martie de când știm cu toții ca la canalele de news media plata este foarte proasta, mi S a dublat traficul și fac cam 1.300.000 de viz pe luna și am 15000 deabonati. Veniturile însă adsense sunt jalnice. Undeva la 150 de euro pe luna. Dacă as trece la o rețea mcn S ar mai îndrepta treaba? Dacă da, ce rețea mcn îmi recomanzi. Mulțumesc
 
Daca AI canal legal atunci nu se merita sa faci trecerea.
Sa imi lasi URL la canal in privat sa vad poate iti pot oferi sugestii.
Din cele 1500k hist Cate minute AI vizionate, media de vizionare, etc.
 
ce rețea mcn îmi recomanzi. Mulțumesc
1. trebuie optimizat mai bine pentru a aparea reclama.
2. titlurile sunt la fel - adauga pe langa ce este acum si altceva, gen: <titlu acum> + <kovesi il salta e dragnea> . acesta este doar un exemplu. Asta pentru a stii google despre e este vorba
3. nu exista descriere. aici trebuie sa adaugi si la fel mai multe cuvinte care sa il ajuti pe google sa stie despre ce este vorba pentru a afisa reclame relevante
4. la tag sunt toate la fel si e recomandat sa mai adaugi ceva in plus asa cum am explicat mai sus
5. am accesat 5 video si nu mi-a afisat nici o reclama nicaieri.
6. se poate castiga si mai multe vizionari prin adaugarea unui tag in titlu si descriere, gen numele la canal, pentru ca urmatorul clip sa fie tot de la tine
7. sa imi trimiti un print de la setarile la reclama pe general si la un clip.
Apoi vedem daca se merita sa treci pe un mcn. De retinut ca un MCN bun cere un contrat intre 12-72 luni si daca nu iti placa va trebui sa ramai cu ei.
 
Sunt nou in "bransa" dar pot sa spun ca am inceput bine . Daca acum cateva luni aveam cate 10 20 de vizite pe clip acum au crescut . Eu am gasit sa transmit despre FC U Craiova 1948 si merge bine . Sunt preluat de gsp si fanatik dar ce conteaza este ca in 2 saptamani doar din vizionari plus un live pe youtube am facut fara sa ma chinui peste 200 de urmaritori plus 2 dolari .. Continutul meu este 100 % unic ..
 
- daca ai primit avertisment nu primesti banii generati
imi explici mai exact ? nu primesti bani generati pe clipul care a primit avertizment sau pe intreg canalul ?
(eu pe un canal am primit 2 copiright strike si am luat banii in adsense pe intreg canalu)
 
eu pe un canal am primit 2 copiright strike si am luat banii in adsense pe intreg canalu
ai luat doua si nu 3. La asta ma refeream. Acum depinde si de noroc, ca unii au suspendata plata la primul strike.
 
Si eu am fost partener cu un site ca acesta, dar am vazut ca marea parte din venituri, ramaneau la ei, asa ca am renuntat. Sfatul meu, faceti un content bun, gasiti resurse peste tot, fara sa aveti probleme. Pana la urma de ce sa ai lene in tine si sa platesti pentru acea lene?
 
Loading...
Back
Sus