Canale YouTube reactivate

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Cred ca ati primit cu totii mesaj de la YouTube legat de termeni si condiții.
Am primit pentru fiecare canal care il aveam. Din 12 canale care toate erau suspendate acum 9 au monetizarea activata.

E bun de verificat cei care aveti canale vechi.
 
Am un canal nou de filme pe youtube si ce nu inteleg cum de unele filme sunt acceptate pentru monetizare si altele chiar si filme vechi sunt blocate si trebuie sa le sterg .Vad alte canale monetizate si cu filme noi din 2018 2019 cu actori renumiti .
 
Nici eu nu am înțeles asta. Chiar am incercat sa descarc filme de pe canale si sa urc la mine. Automat am primit notificare sa sterg.
 
Teoria mea a fost tot timpul că e inside job, cand inca nu erau restrictii gen demonetizare pentru continut plagiat descarcam videoclipuri si le uploadam exact la fel, schimbam cateva taguri si un pic titlul, la chestii gen fails totul era bine, doar bagam un film si era direct sters

Că tot vorbim de canale, am doar unul acum pe care doar îl monetizez, încarc 1-2 video și direct demonetizare pentru continut reutilizat, are cineva un truc dispus sa il spuna ? Am incercat sa pun frame dar nu ajuta, postez in mod normal videoclipuri de 10 minute cu secvente din video separate de 30-40 secunde
 
Sunt programate care schimba hashtag la video. Acesta este unic si se menține chiar si dupa ce l-ai encodat de 20 ori.
Se spune ca de schimbi acest code nu vei avea problema.
 
Mi-ai dat o idee foarte buna, de la asta mi-am amintit ca prin 2015, dacă un videoclip care credeam ca o sa prinda primea copyright direct, intram la properties cu click dreapta, dadeam la details si completam toate campurile alea custom apoi il reincarcam, astfel majoritatea nu mai primeau copyright (nu vorbesc acum de muzica sau chestii cu buget mare, zic de clipuri basic care totusi aveau copyright)
 
m-am uitat la cateva clipuri cum urca indieni filme si au vizualizari millione la 24 de ore la cate un film dar nu prea mere zice sa schimbi rezolutia tonalitatea numele si ii acceptat .... ii o mare prostie am incercat cu 1 fil de 4 ori nici un rezultat.

au filme din bollywood toate cu copyr si in 24 de ore cont neverificat fac 24 de millione de vizualizari
 
Sunt programe speciale pentru editare metadata insa nu toate permit editarea acelui code.
O alta metoda fast este altararea fișierului audio pentru ca prin asta YouTube vede prima data daca video respectiv intra sub incidenta copyright.

A primit cineva reactivare la canal ??
 
@alexH vrei sa spui ca tia reactivat youtube canale care erau suspendate pe mesaju: "Contul a fost desființat din cauza unor încălcări repetate sau grave ale politicii YouTube care interzice spamul, practicile înșelătoare și conținutul înșelător sau din cauza altor încălcări ale Termenilor și condițiilor. "
 
Teoria mea a fost tot timpul că e inside job, cand inca nu erau restrictii gen demonetizare pentru continut plagiat descarcam videoclipuri si le uploadam exact la fel, schimbam cateva taguri si un pic titlul, la chestii gen fails totul era bine, doar bagam un film si era direct sters

Că tot vorbim de canale, am doar unul acum pe care doar îl monetizez, încarc 1-2 video și direct demonetizare pentru continut reutilizat, are cineva un truc dispus sa il spuna ? Am incercat sa pun frame dar nu ajuta, postez in mod normal videoclipuri de 10 minute cu secvente din video separate de 30-40 secunde

acum sunt softuri care schimba hash-ul (id unic) videoului. pe langa asta, ai mai putea edita videoul putin, gen taiere/adaugare 2-3 secunde, adugat un intro la inceput/final, setat proprietati custom, etc.

eu folosesc MD5 Hasher pentru a schimba hash-ul. il atasez Upload files for free - MD5 Hasher 1.0.zip - Uploadfiles.io
 
Contul de Adsense mi-a revenit . Dar cel de youtube este tot mort . Am vreo 4 canale si nu ma lasa sa intru pe ele .
Imi da mesajul de aici Unable to access a Google product - Google Account Help .
Am un canal care surprinzator a facut 100k views . Dar nu ma pot reconecta pe cont .
EDIT: am trimis mesaj cu comentarii si canalele sunt backtolife !
EDIT 2 : ca sa il pot remonetiza , trebuie sa ajung la 1k de subs si 400 de ore de views . cerintele si pot cere o remonetizare . pana atunci ele sunt offline
 
Ultima editare:
Eu am un canal de YT "dezactivat definitiv" pt ca am uploadat ceva video dintr-o emisiune de pe ProTv. Credeti ca se mai poate face ceva pentru a-l recupera?
 
In mode normal nu. Poate ai noroc in timp si il reactivează, dar nu iti face speranțe.
 
Loading...
Back
Sus