Canale Tv online Romania gratis pe desktop si mobil

Eu i-am cerut in privat pentru ca am impresia că n-o sa vrea sa le lase public. Daca vrea sa le puna public, eu nu l-am oprit :)
Oricum daca as fi scos ceva de pe Horizon as fi pus aici.
 
Am vazut foarte multe intrebari pe tema asta!!!!
Eu am o solutie de care nu ai nevoie decat de acesteam instalat pe un dispozitiv (nu conteaza ca e windows, linux, android) si nici ce fel de echipament e, nu conteaza (tableta, laptop, pc sau telefon mobil smart). Doar din telecomanda TV-lui se schimba canalele, nu e nevoie de alt dispozitiv. Formatul e transformat usor in fisier m3u8.

Formatul testat de mine e in fisierul alaturat.
In loc de adresa IP locala se inlocuieste cu o alta adresa a voastra gen 192.168.x.x. a echipamentului care ruleaza acestream
 

Atașamente

  • Acestream (2).m3u
    7,7 KB · Vizualizări: 145
Nu știu dacă este locul ideal sa întreb dar încerc, am văzut pe olx pe cineva din Oradea care vinde/configurează un build pentru Kodi - ROMANIASTAR și ar avea toate canalele tv și radio din România. Vânzătorul se afla printre noi sau cineva știe despre ce este vorba cu acest buid?
 
Pai daca ai user si parola de la contul celui care plateste abonamentul te duci in zona de clienti de pe siteul providerului si iei de acolo m3u-ul. N-am incercat dar sunt destul de sigur ca asa functioneaza.

Totusi, nu te-as sfatui sa o faci. Deja nu e prea corect ca folosim MAC-uri si playlisturi pentru care plătesc altii, sa intri in contul omului mi se pare deja prea mult.
 
Eu am o solutie de care nu ai nevoie decat de acesteam instalat pe un dispozitiv (nu conteaza ca e windows, linux, android) si nici ce fel de echipament e, nu conteaza (tableta, laptop, pc sau telefon mobil smart). Doar din telecomanda TV-lui se schimba canalele, nu e nevoie de alt dispozitiv. Formatul e transformat usor in fisier m3u8.

Formatul testat de mine e in fisierul alaturat.
In loc de adresa IP locala se inlocuieste cu o alta adresa a voastra gen 192.168.x.x. a echipamentului care ruleaza acestream
Dar pe televizor cu ce deschizi lista? In ce app?
 
Testat cu PotPlayer (windows) si Smart iptv (android tv)
 

Atașamente

  • RO 45 TV - instabila.m3u
    7,6 KB · Vizualizări: 87
  • RO 52 TV 19.01.2021.m3u
    4,3 KB · Vizualizări: 111
  • RO 120 TV 18.01.2021.m3u
    9,2 KB · Vizualizări: 125
Ultima editare:
Pai nu am ce exemplu sa iti dau, ala e un site unde te duci si iti pui lista pe care o ai deja sau iti faci o lista noua direct de acolo. Site-ul are si wiki ca sa intelegi cum functioneaza.
 
Loading...
Back
Sus