Campanie pe facebook pentru roforum

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Astazi am setat o campanie publicitara pe facebook. Sper sa fie si conversie. Bugetul este de 50$ prin code promo primit de la userul @Cosmin

Am ales conversie pentru inregistrare si afisare persoanelor peste 18 ani si care au realizat cel putin o campanie pe facebook. Confrom facebook reclama va fi afisata la 72.000 persoane coonform criteriilor mele.
Topicul promovat este cel a lui @cnusi unde ofera logo si banner gratis.
:D
Daca are succes, atunci o sa ai de munca. :D

JMjxJUN.png
 
Vad ca sunt 7 conversii, dar nici o inregistrare. cost 0.57 centi, reach 547.
Campania a fost realizata pe inregistrare, dar nu vad nici una noua.
Sa speram ca se va schimba situatia in bine. Macar 25 noi useri daca se fac prin aceasta campanie, e bine.
 
Status pana acum pentru campania mea pe facebook.
1. neplaceri destule. Dupa ce mi-au aprobat prima varianta de reclama, la doua zile primesc mesaj ca reclama mea nu corespunde termenilor asa ca a fost suspendata. Dupa 15 incercari am reusit sa o pun online iar. Desi dupa adoua incercare am citit toate informatiile legat de asta pe facebook si m-am folosit de un tool de la facebook pentru a face reclama sa corespunda.
2. Campania este facuta pe conversie/inregistrare pe forum. Am pus codul de traking de la facebook pe forum, dar din 62 conversii nu am primit nici inregistrari noi.
3. vedeti statisctica mai jos. Pana in acest moment nu sunt multumit de campanie.
xbOheE0.png
 
Update la campania mea. E bun ca nu am cheltuit din banii mei. Nu sunt multumit de rezultate. Din cate stiu un singur user sa inregistrat pe forum din campanie.
Judecati si voi din statistici.

w6jztvM.png

DkTHvTm.png

lXzlvaL.png
 
mai bine zis sunt praf si pulbere , nu cheltuiti din buzunarul propriu ca sunt jalnici .
 
Astazi s-a terminat campania pe facebook pentru forum. rezultatele sunt dezastruoase. Cum am spus mai sus, o singura conversie cred ca a fost. Bun ca nu am cheltuit bin propriul buzunar banii ca ma impuscam. :D
Mai jos aveti rezultatele finale.
KGOXN8m.png
 
Ma intreb totusi ce setari ai ales la targeting? nici eu nu am mai cumparat publicitate pe Facebook in ultimul timp, desi am ales un anumit targeting de obicei, cred ca nu au respectat acele setari si au trimis trafic la buleala doar ca sa ia banii aiurea.
 
- persoane 18 - 40 ani
- locatie romania
- limba romana
- persoane care au cumparat reclama cel putin odata pe facebook
- firme/companii
- persoane/firme care sunt interesate de designs

Au mai fost cateva dar nu le mai retin. Daca reclama era afisata la persoanele de mai sus , conversia ar fi fost mai buna.
Cand realizat reclama spunea reclama mea va fi afisat la 72k persoane conform filtrului meu. Din cate vezi doar 31k au vazut reclama si fiecare a vazut reclama mea de aproape 3 ori.
Daca X nu a dat clic prima data cu siguranta nu va da a treia oara.
 
Loading...
Back
Sus