Blue TV - Online TV - desktop application

Salut!

Am actualizat aplicatia pt a permite utilizatorilor sa-si incarce singuri playlist-uri M3U. Nu am avut timp sa ma ocup de lista implicita de canale, dar poate voi reusi sa fac si asta in curand. Una peste alta, cine doreste, poate sa-si foloseasca propriile liste.

Protocoale cunoscute:
- Tot ce stie MPV Player (cam la fel cu VLC Player)
- Acestream
- Sopcast (daca aveti sopcast instalat in prealabil)

Succes!

1639247617033.png
 
Ultima editare:
Salut!

Am actualizat aplicatia pt a permite utilizatorilor sa-si incarce singuri playlist-uri M3U. Nu am avut timp sa ma ocup de lista implicita de canale, dar poate voi reusi sa fac si asta in curand. Una peste alta, cine doreste, poate sa-si foloseasca propriile liste.

Protocoale cunoscute:
- Tot ce stie MPV Player (cam la fel cu VLC Player)
- Acestream
- Sopcast (daca aveti sopcast instalat in prealabil)

Succes!

Vezi atașament 10565
De unde se poate descarca aplicatia actualizata...din prima pagina...sau de altundeva?!
 
Excelentă aplicația. Se pare că de surse nu se mai ocupă nimeni, dar asta nu e o problemă din moment ce putem pune liste, sunt destule pe net.
Mi-aș fi dorit foarte mult integrarea Chromcast, ar fi posibil pe viitor?
Mulțumesc
 
Exista vreo posibilitate de "a imperechea'' epg-ul aplicatiei cu listele proprii ?
Da. Deocamdata, exista EPG integrat doar pt canalele romanesti, prin Cinemagia. Planuiesc sa adaug suport pt XMLTV in curand, dar nu pot sa ofer un orizont de timp.

Cum se poate folosi EPG-ul integrat:
Cod:
#EXTINF:-1 radio="" epg-service="cinemagia" tvg-id="amc" tvg-logo="http://static.cinemagia.ro/img/tv_station/amc.jpg" tvg-country="Romania" group-title="Filme",AMC
  • epg-service="cinemagia"
  • tvg-id="<ID_CINEMAGIA>"
ID-urile Cinemagia le puteti lua de pe site, din URL. Spre exemplu, pt AMC: https://www.cinemagia.ro/program-tv/amc/

Excelentă aplicația. Se pare că de surse nu se mai ocupă nimeni, dar asta nu e o problemă din moment ce putem pune liste, sunt destule pe net.
Mi-aș fi dorit foarte mult integrarea Chromcast, ar fi posibil pe viitor?
Mulțumesc
Multumesc! Daca apar mai multe cereri pentru o astfel de functionalitate, as putea incerca sa vad in ce consta implementarea.
 
Da. Deocamdata, exista EPG integrat doar pt canalele romanesti, prin Cinemagia. Planuiesc sa adaug suport pt XMLTV in curand, dar nu pot sa ofer un orizont de timp.
Banuiesc ca el se referea ca epg-ul e activ doar la sursele functionale Blue Tv nu si la sursele adaugate de user. Oricum, buna aplicatie.
 

Atașamente

  • 1.jpg
    1.jpg
    208,2 KB · Vizualizări: 53
Banuiesc ca el se referea ca epg-ul e activ doar la sursele functionale Blue Tv nu si la sursele adaugate de user. Oricum, buna aplicatie.
Aaa, nu nu. EPG-ul e per canal, cele din lista din stanga. Daca in M3U completezi corespunzator, poti folosi EPG-ul si la sursele proprii, cum am aratat mai sus. Se poate folosi ca exemplu si lista implicita a aplicatiei: http://206.189.248.120/tv/m3u/channels.php?tv=1

Dar e drept, trebuie sa completezi manual in lista proprie, altfel nu se poate face corespondenta intre canale si EPG.
 
Salut. Foarte tare programul. Si acum, precum orice roman la care nu-i mai ajunge, desi o duce deajuns de bine, intrebarea: nu poti face (sau delega pe cineva sa faca) si o aplicatie pt. android/android tv ? ar prinde bine tuturor diasporenilor care folosesc android-tv-box-uri de ex., sau pe tel. mobile.... Stiu ca o sa-mi iau o romanie de injuraturi, dar...
 
Salut. Foarte tare programul. Si acum, precum orice roman la care nu-i mai ajunge, desi o duce deajuns de bine, intrebarea: nu poti face (sau delega pe cineva sa faca) si o aplicatie pt. android/android tv ? ar prinde bine tuturor diasporenilor care folosesc android-tv-box-uri de ex., sau pe tel. mobile.... Stiu ca o sa-mi iau o romanie de injuraturi, dar...
Salut! Ma bucur ca te ajuta programul. Din pacate, n-am cunostintele necesare pt. a crea o aplicatie pt Android si nici timpul aferent invatarii.

Din cate stiu, exista foarte multe aplicatii TV online pt Android, ce le lipseste acelora? Poate reusesc sa ajut in vreun alt fel.
 
Le lipsește lista canalelor disponibile gratuit și actualizate periodic în Blue TV.
Omul n-are nici o obligatie sa ne faca noua aplicatie pe android. Si mai are si dreptate pe jumatate cand zice ca sunt deja disponibile cateva, problema e ca alea nu sunt actualizate sau nu au la liber/editabile stream-urile.
Nu e cea mai grava nici solutia Firefox/uBlock pt site-urile deja existente de tv online
Personal, gasesc f. usor de utilizat pe android, "Ultimate playlist loader", cu listutze m3u facute singur din ce pot aduna de pe crowlere de acestream. Recomand un search pe de ex. asta:
p.s.: daca mai stiti si altele, n-ar strica s ale scrieti aici.
Deci aproape ca imi retrag cererea, era practic un moft... Scuze...
 
Ultima editare:
Omul n-are nici o obligatie sa ne faca noua aplicatie pe android. Si mai are si dreptate pe jumatate cand zice ca sunt deja disponibile cateva, problema e ca alea nu sunt actualizate sau nu au la liber/editabile stream-urile.
Desigur că nu are nicio obligație, eu doar i-am răspuns de ce a cerut cineva pe forum o aplicație pentru Android.
La fel am spus și eu, se găsesc, doar că azi merg, mâine nu. Sincer, eu am câteva stream-uri stabile, dar mi-aș dori mai multe canale pe care să nu stau să le caut și să le actualizez mereu. Ideea e că în Blue TV sunt actualizate și n-ar fi nicio muncă în plus odată integrate într-un apk pe care l-aș folosi bucuros pe Android TV-ul meu (pe browser, cu telecomanda, nu-i nicio plăcere) . De aceea subscriu la această idee. Sunt dispus chiar să fac o donaţie.
 
Loading...
Back
Sus