Blak friday 2017

cnusi

Moderator
Membru personal
Moderator
Registered
Full Member
Web Designer
VIP Club
Ce părere aveți de ultimul black friday, ați reușit să cumpărați ceva, eu nu, am încercat dar nu mergea comanda să pun in coș și am renunțat, voi?
 
Ultima editare:
Eu mi-am luat gândul. Ce am urmărit eu nu a fost redus în mod real. Faza de genul...preț normal 100 lei. Preț Black Friday... 99 lei redus de la 150 lei. Golani.
caz fericit la tine
eu ce am dorit sa cumpar avea pret mai mare ca acum 2 saptamani ( cu tot cu reducerea promisa ) , asa ca e doar marketing si nimic mai mult...
 
Cam slabute oferte de Black Friday-ul asta,ce am luat au fost niste domeni .RU bune la 49 centi de la 24-29$ dar si alea m-am chinuit vreo ora sa le iau ca la domenile .RU iti trebuie si pasaport si verificare telefonica si pe draku si pe taticasu :))) in rest preturile au fost cam aceleasi ba chiar mai scumpe.
 
Ultima editare:
au fost slabe si fake ofertele de anul asta la majoritatea magazinelor online, chiar si la emag, 90% din oferte aveau pret fake ce era si saptamanile astea,doar cateva produse aveau reducere buna,in rest fake...vrajeala si din pacate multi pun botu si cumpara...
 
eMag se laudă cu peste 470.000 de vizitatori care au accesat simultan site-ul de vânzări, cu comenzi de 140 de milioane de lei, fiind un record în istoria evenimentului, deci sunt destui care "pun botul"
 
eMag se laudă cu peste 470.000 de vizitatori care au accesat simultan site-ul de vânzări, cu comenzi de 140 de milioane de lei, fiind un record în istoria evenimentului, deci sunt destui care "pun botul"
Mai mult de 140 de milioane de lei23632765_1620873081309286_7501722619189330982_o.jpg
 
140 milioane intr-o zi pe un singur magazin si lumea se plange ca nu are bani. E mai complicata treaba asta decat paradoxul temporal. :p
Eu nu prea cumpara in zile de gen pentru ca in 99% din cazuri preturile sunt umflate cu cateva zile inainte de oferta si apoi facuta reducerea la pretul normal sau chiar mai mare.
Eu vara cumpar pentru iarna si iarna pentru vara. :D
 
Eu am prins pe emag:
Logitech Marathon M705 la 99lei (vroiam neaparat modelul asta), de 1-2 luni il urmaresc si era peste tot la 190 -200lei
Hrana ptr pisica 140lei 10kg fata de 200lei in general.

Trebuia sa le cumpar neaparat si sincer eu am economisit 160lei la o comanda de circa 400lei.
Intradevar erau multe vrajeli dar pe partea care ma interesa au fost si reduceri pe bune. Am ratat cateva chestii care as fi vrut sa le comand.
 
Eu am luat ceva, dar nu pe 17 ci pe 10 sau 11 ... si evident nu din romania ci din china, unde au ei reducerile lor fantastice (undeva cu o saptamana inainte de black friday, e sarbatoarea lor separata), m-a interesat un set de vapat (tigara electronica) unde numai modul facea 140 si l-am razbit cu 29.99 (doar 5 bucati erau disponibile in total) ... plus toate cele ce am avut nevoie, m-a ajuns undeva la 40$ (setul complet plus accesoriile pe care le vroiam faceau undeva la 195) + transport unde am platit 13$ ca sa-mi vina mai repede. deci un 2 milioane pe care le dadeam aici in magazin cu 11-12 ... fara discutii.
Iar din romania ce sa iei ? S-a intamplat sa fiu treaz la 7 cand s-au deschis, am intrat sa ma documentez, doar ca idee pentru ca nu planuiam nimic .. Am cautat fel si fel de chestii dar nimic. In afara de electronicela care pretul a fost putin umflat si apoi discount ca sa fie sub cel precedent, absolut nimic nu am vazut care sa se merite. Ma interesa in special un televizor ... ieftin (ca nu ma uit, decat de decor) ... si te uiti degeaba. Adevaratele discount-uri sunt afara, la noi e vraja marii.
 
Ultima editare:
Am cumpărat de pe flanco un TV la 200 de lei, 56 cm full HD :))...si de pe eMAG un laptop la un preț bun zic eu, urmăresc de ceva timp gama asta, la flanco nu l-am mai prins unde a fost mai ieftin cu 100 de lei
 
Anul trecut am cumparat un laptop. L-am urmarit vreo 2 luni inainte de BF. Pretul lui era la 3100-3200 lei. L-am cumparat de la cel.ro cu 2500 lei (cica redus de la 3500 lei). Sfat de la oameni din vanzari: daca vrei ceva ce costa destul de mult, nu astepta BF, multe oferte sunt false, bazate pe cresterea pretului inainte de BF. Cumpara in august. Lumea e in concedii, perioada e semi-moarta pentru vanzari, atunci sunt reduceri reale. Am un prieten care si-a luat acum 2 ani un Opel Astra in august, la super-pret
 
Loading...
Back
Sus