Blacklisted by Google

isshmen

Active Member
Registered
Full Member
Tot ce am facut in ultimele luni, abia daca macar indexeaza. Iar daca indexeaza, foarte-foarte greu sa rankeze ceva.
Am mai patit chestia asta acum 4-5 ani. Atunci am schimbat provider internet, conturi google, windows nou, hosturi, theme wordpress, etc - practic am ster orice urma.

Chestia e ca in ultimul timp am inregistrat niste domenii faine, si nu vor deloc sa urce, desi acum cativa ani in doar cateva luni luam cel putin locul 3.

Am un domeniu .org (.com, .net sau alte populare sunt inregistrate dar parcate) care are undeva la 35 milioane de cautari pe keywork. Chestia e ca l-am inregistrat pe numele meu, pus pe acelasi host cu altele - deci google stie ca e al meu.
Dupa 3 luni nu e nici macar pe locul 100 la un longtail de 5-6 cuvinte, deci e IMPOSIBIL. De aici si ideea ca m-a bagat cumva in blacklist, orice as face nu ar avea rezultate.

Orice fac, nu mai indexeaza nimic. Nu mai merge medium, hatena, sau alte parasite care ma ajutau foarte, foarte mult pana acum. Practic nici macar nu mai indexeaza nimic din ce pun pe net, sau daca indexeaza (dupa zile/saptamani), deindexeaza inapoi.

Acu ma gandesc sa-mi pierd din nou urma.

Chestia e ca nu stiu ce sa fac cu domeniul de care am mentionat. Locurile 1 si 2 in google le detin niste siteuri absolut PRAF, cu backlinks generate (gen top sites), deci foarte usor de derankat.

Ca idee, locul 1 are undeva la 40 milioane unici lunar, locul 2 peste 10 milioane.

Ce e de facut? Am mai adus ceva links la acel site, dar fara rezultat.
 
@isshmen Daca websiteul ce il detii (indiferent de domeniu) nu are performanta necesara, designul nu e facut cum trebuie pentru a putea fii access de toata lumea + devices, Google te penalizeaza si nu iti indexeaza siteul.
 
nu chiar. am site-uri care contrazic orice spune google: fara ssl, fara speed, design praf si etc, si imi aduc venituri frumoase pe autopilot, de cativa ani. concurenta foarte mare.

ca idee, daca acum postez un articol pe site de top, cu autoritate (medium.com, hatenablog.com, world.edu, kinja.com) nici MACAR nu-mi indexeaza acele articole, chiar daca le mai ajut cu backlinks.

ASTA E PROBLEMA MEA!

Am articol postat pe 29 noiembrie pe medium.com, foarte bine scris si optimizat, si nu e indexat, desi am incercat sa-l indexez.

Am incercat sa postez de pe vpn, de pe alte browsere, nelogat in google. degeaba! parca ar stii ca sunt eu.

Chestia asta mi se intampla ABSOLUT peste tot. fie ca vreau sa urc video pe youtube, sa creez un cont adwords, sau orice produs google - nu ma lasa sa fac nimic.
 
Loading...
Back
Sus