Binance - Binance.com [Platformă de exchange]

Mariuselll

Moderator
Membru personal
Moderator
VIP Club
Salutare . Se stie cineva cu aceasta platforma?

As vrea mai multe detalii despre cum se poate face profit din exchangeuri.

Ex: Cumpar cu BTC == XMR cand sa ii vandsa imi iasa profit etc etc etc

Mi-am facut cont, sunt verificat , am luat 2 monezi si acuma astept ca de aici ceva nu imi da bine. Cand au crescut monezile cumparate de ii schimbam nu ieseam pe profit din cate am vazut.

Un exemplu:

Am luat o moneda, dupa care a crescut cu vreo 20$ . Acuma cand dau sa o vand nu imi ies BTC-ii cu cati am luat-o.

Ex: Am cumparat cu XMR cu 0.027405 == 0.07 XMR == 0.00202797 BTC XMR era atunci 388$

Acuma vreau sa vand si pretul e 0.027840 == 0.07XMR == 0.00199626 BTC XMR acuma e 400$
 
Presupun ca din cauza la taxele btc, dar ma indoiesc pentru ca tranzactiile sunt interne si nu are treaba cu reteaua btc.
Ti-am zis ca e bine sa faci ceva research inainte de a te apuca.
Sistemele de exchange sunt ciudate tare si iti pot aduce pierderi foarte mari.
Eu am auzit de el, de la tine.
 
Nu am bagat bani multi. Daca nu incerc nu castig. Dar inainte sa fac altecele e mai bine sa intreb.
Stiu ca daca iau acuma o moneda si e 0.5$ si stau sa creasca la 5$ imi iasa profit.
Dar ma si gandesc ca poate se poate tranzactii mai rapide chiar daca castigul nu e mare.
Sa castig si 1 $ la o tranzactie mi suficient pana ma invat dar faza asta e cum ii castig :)
Acuma au scazut toate, BTC, XMR si NEO cu astea sunt de inceput.
Oricum astept sa creasca XMR ca ajunge iar pe la vreo 450$.
 
Vezi cu functioneaza sistemul lor. Pe altele am vazut ca detin un sistem de genul si e chiar automat.
Cumpara cand este 350 si vinde cand este 400.
Asa e si aici se poate face asta. Dar am primit raspuns in alta parte si trebui sa ma uit cand sunt pe PLUS la vanzarea XMR in BTC nu in Dolari
 
site-ul este ok, problema este cresterea care a afost prea mica, site-ul are si el un comision de 0,05% plus pretul cand cumperi este cu 1-5% mai mare iar cand vinzi invers deci trebuie sa astepti o crestere mai mare si apoi sa vinzi.
 
site-ul este ok, problema este cresterea care a afost prea mica, site-ul are si el un comision de 0,05% plus pretul cand cumperi este cu 1-5% mai mare iar cand vinzi invers deci trebuie sa astepti o crestere mai mare si apoi sa vinzi.
Nu e o problema timpul de asteptare , este vreme. Atata timp cat am o gama larga de monede ce pot fi cumparate. Tocmai mi-am crescut portofoliul cu ADA , XLM , BNB , XMR si NEO . Daca primele 2 cresc la 10$ m-am scos
 
Este ok platforma binance, cel putin pana acum. Laudata, unii spun ca e cel mai mare exchange.
Legat de ce zici tu, intotdeauna sa ai in vedere si pretul monedei cu care faci schimbul. De ex, cumperi Bitcoin cu Ron, apoi cu Bitcoin cumperi XMR. Dupa o vreme, doresti sa vinzi, si tu te uiti cati Bitcoini primesti pe XMR. Dar trebuie sa ai in vedere si cat valora Bitcoinul la momentul achizitiei de XMR, pe urma cat valoreaza la momentul in care doresti sa vinzi XMR.
Cel mai probabil, valoreaza diferit, de unde rezulta si o cantitate diferita de Bitcoin in schimbul aceleiasi cantitati de XMR.
Sper ca am fost destul de explicit.

PS: La binance vezi ca au moneda lor proprie, BNB, si daca vei cumpara, taxele de tranzactionare pe platforma se vor reduce la jumatate.
 
Este ok platforma binance, cel putin pana acum. Laudata, unii spun ca e cel mai mare exchange.
Legat de ce zici tu, intotdeauna sa ai in vedere si pretul monedei cu care faci schimbul. De ex, cumperi Bitcoin cu Ron, apoi cu Bitcoin cumperi XMR. Dupa o vreme, doresti sa vinzi, si tu te uiti cati Bitcoini primesti pe XMR. Dar trebuie sa ai in vedere si cat valora Bitcoinul la momentul achizitiei de XMR, pe urma cat valoreaza la momentul in care doresti sa vinzi XMR.
Cel mai probabil, valoreaza diferit, de unde rezulta si o cantitate diferita de Bitcoin in schimbul aceleiasi cantitati de XMR.
Sper ca am fost destul de explicit.

PS: La binance vezi ca au moneda lor proprie, BNB, si daca vei cumpara, taxele de tranzactionare pe platforma se vor reduce la jumatate.
Ms de info. Faza cu tinut mine cat era btc cand am cumparat e complicata ca pretul se schimba tot timpul. Oricum la tranzactii apare cat am dat pe moneda si cand vreau sa schimb ma uit intotdeauna ca pretul in btc sa fie mai mare decat am dat eu cand am luat moneda. Altfel as iesi pe pierdere.
Acuma e asa si asa. Creste btc e bine cresc monezile cumparate e bine. Creste btc e bine scad monezile nu e bine. Acuma o sa vad. Cumpar cand scad vand cand cresc mai mult . Unele am sa le.iau si le tin pt mai multa vreme . E destul sa iau la 0.05$ o moneda si sa cresca la 1$ si e profit.
Monedele le iau dupa un sfat de la cineva care pana acuma a avut predictii de 99% bune da eu nu m-am bagat. De ma.bagam eram bogat acuma :)
 
Poate ni le spui si noua :) Pana la urma, nu e vorba de concurenta aici, si cu cat cumpara mai multa lume o moneda, cu atat ii creste pretul.
 
Ma oftic ca nu am cumparat XMR cand era pretul mic :(... eram pe cale sa cumpar 100 de monezi dar nu am facuto. Nu cred ca va creste mai mult de 700-800$.
 
Ma oftic ca nu am cumparat XMR cand era pretul mic :(... eram pe cale sa cumpar 100 de monezi dar nu am facuto. Nu cred ca va creste mai mult de 700-800$.
Eii de cumparam si eu cand a zis @AlexH de ea. Era cam 30$ din cate tin minte. Acuma e aproape 400. Asta e trecem.mai departe.
Eu zix ca o sa cresca . A avut fluctuatii destul de mari in sus si in jos dar de fiecare data a tot urcat nu s-a dus in jos.
 
momentan la mine arata asa,

Registrations Pause
Fellow Binancians,

Due to the overwhelming surge in popularity, Binance will have to temporarily disable new user registrations to allow for an infrastructure upgrade. We apologize for any inconvenience caused.
Thank you for your support!

Eu am cont la ei de ceva timp dar nu am avut timp de tranzactii. ( sincer trebuie sa stau sa ma uit pe el sa vad exact cum functioneaza :) )
Pentru cei care vor sa se inregistreze pot incerca prin reff. Vad ca functioneaza asa https://goo.gl/EZdrx9
Bafta.
 
Nu e o problema timpul de asteptare , este vreme. Atata timp cat am o gama larga de monede ce pot fi cumparate. Tocmai mi-am crescut portofoliul cu ADA , XLM , BNB , XMR si NEO . Daca primele 2 cresc la 10$ m-am scos
eu am prins vreo 400 monede de ripple cand erau 70 centi si am vandut cand a ajuns la 3$...am simtit eu ca scade :))

o sa investesc si in astea de zici tu..ca oricum monedele astea din ce obs toate cresc..
 
Loading...
Back
Sus