Bani pe net cu Tsu

stcalin

Member
Registered
Acum 1 an si ceva de zile am postat aceasta metoda de facut bani pe net pe blogul meu personal. Mai exact pe 1 noiembrie 2014.
Despre ce este vorba? Tsu este o platformă socială gratuită care împarte 90% din câştigurile publicitare cu utilizatorii săi. În modul ăsta, poţi face bani pe internet foarte uşor! Adica, mai exact, Tsu este o retea de socializare (gen Facebook).

O parte din castigurile acestei retele de socializare este impartita cu utilizatorii, din cate am inteles 90%. Va spun sincer, am incercat la inceput cate ceva cu aceasta metoda de facut bani pe net si am renuntat. Astazi, uitandu-ma putin pe Facebook am vazut ca Mihai Traistariu promoveaza aceasta metoda, spunand ca este a patra oara cand reuseste sa scoata 100$ din Tsu. Acest lucru m-a facut sa intru pe contul meu si sa verific ce se intampla. Si... surpriza! Situatia contului meu arata asa: $14.051, fara sa fac mare lucru. Am postat atunci, cateva poze personale, am dat share la niste postari, am dat cateva like-uri si atat, banii s-au strans. Frumos, nu?

bani_pe_net_tsu.jpg


Dovada de plata nu am, dar e clar ca totul este adevarat, Mihai Traistariu nu cred ca mintea lumea pentru cativa dolari, mai ales ca am citit pe unele forumuri ca unele vedete internationale si-au facut deja cont pe aceasta retea de socializare. Iata cum functioneaza aceasta retea, sau cel putin asa functiona in momentul in care am postat eu despre ea (nu cred ca s-au schimbat lucrurile prea mult):
Plata se face la 100$.

Algoritmul TSU

Userul A îl invită pe userul B, userul B pe userul C, iar userul C pe userul D
1 – userul D câştigă 100 dolari din poze, clipuri, statusuri, etc.;
2 – 90% din castig revine userilor. În acest caz, 90 dolari din 100 se împart la useri. TSU va câştiga doar 10 dolari;
3 – userul D va câştiga 50% din cei 90 dolari, adică 45 dolari. Userul C va câştiga 33.3% din 90 dolari, adică 29.70 dolari. Userul B va câştiga 11.1% din 90 dolari, adică 9.99 dolari, iar userul A va câştiga 3.70% din 90 dolari, adică 3.33 dolari.

Cei de la Tsu lucreaza cu Google Adsense, toata treaba este sa fii activ si cam atat (cred ca SPAM-ul este taxat). Eu m-am decis sa ma ocup 10 minute pe zi de el, pun o poza, dau un like, dau un share si cam atat!

Eu zic sa dam drumul la treaba si sa ne dam like-uri si distribuiri intre noi.
Inscrierea se face aici: Inscriere Tsu - Bani pe net.

Multa bafta tuturor!
 
M-am inscris si eu acum 1 an si ceva, dar dupa o perioda am renuntat. Plus am auzit multe lucruri negative despre tsu in ultima vreme.
Ma bucur ca ai reusit sa faci ceva banuti. Care e minimul de retrage acum, ca inainte era de 100$.
 
Si eu am renuntat, dar astazi am verificat contul si sunt 14 dolari acolo. Minimul este tot de 100, dar merita incercat. 10 minute pe zi nu e mare lucru!
 
Loading...
Back
Sus