Bani din Notificari Push cu TubeAdvertising.eu

TubeAdvertising

Support Official
Registered
Full Member
Support Official
Salutare tuturor, astazi lansam oficial in platfoma TubeAdvertising un nou Smart tool de monetizare a traficului, este vorba de notificarile Web Push despre care cred ca multi ati auzit deja sau deja le folositi cumva. Ca de obicei sistemul nostru va face toata monetizarea si optimizarea, tot ce trebuie sa faceti este sa il instalati pe site.
Dupa un beta test de 1 saptamana tot ce pot spune este ca functioneaza minunat si converteste foarte bine, mai bine decat ne asteptam noi, mai ales cu ofertele noastre pentru Romania.
Cine nu stie despre ce e vorba, Web Push-ul este ultima "fita" :) ,ultimul trend in Affiliate Marketing, este o modalitate de abordare mai personala a userului deci rata de conversie este foarte mare, mai buna decat cea a traficului Facebook. Merge minunat pe oferte de tip dating sau pe nisa suplimentelor alimentare, slabit, male enhacement, app install si multe altele.
Tin sa mentionez ca se poate folosi pe absolut orice nisa, ofertele ce vor ajunge la publicul vostru vor fi specifice nisei respective. Este o oportunitate de castig enorma pentru toata lumea deoarece cu acelasi trafic practic va puteti dubla sau tripla profitul, la unele site-uri am vazut o crestere de 4 ori a castigului. Tot ce trebuie sa faceti este sa adunati cati mai multi subscriberi, asta insa depinde de imaginatia fiecaruia :)
Cum se foloseste:
1. Adaugati site-ul in sistem (Trebuie sa fie in HTTPS)
De ce doar in HTTPS? Mai multe info AICI
2. Alegeti o categorie, cea mai apropiata de publicul vostru. ( Site-uri adult recomand MIXED , la Mainstream, filme/jocuri recomand Sweepstakes)
3. In fereastra de personalizare a mesajului introduceti textul ce va aparea la voi pe site pentru a cere permisiunea.
In dreapta se poate vedea si exemplul si imaginea default aleasa de noi, se poate schimba dupa cum doriti.
TIP site-uri ADULT : Va recomand sa folositi texte de genul: "Confirma ca ai 18 ani ca sa vizionezi continutul" sau , un pic mai agresive dar mai bune: " Ai primit o cerere de Chat, Permite ca sa vezi mesajul"
TIP pentru Mainstream: Trebuie sa va ganditi in primul rand la audienta voastra si sa le dati un motiv bun pentru permisiunea notificarilor push, "Click pe PERMITE pentru a vedea trailerul" , "Vrei sa primesti notificari atunci cand incarcam un episod nou?" etc. Totul tine de imaginatia voastra!
De retinut: Userul trebuie sa dea click de 2 ori pentru a accepta, prima data pe mesajul vostru si a doua oara pe notificarea browserului care e destul de basic si tradusa in limba predefinita a browserului!
4. Instalati scriptul pe site
5. Asteptati sistemul nostru sa isi faca treaba, in functie de traficul vostru si abonatii stransi rezultatele se vor vedea de a doua sau a 3a zi cu conditia sa aveti macar cateva mii de subscriberi adunati.

Update:
De retinut: In cazul in care site-ul vostru nu are redirect 301 catre o varianta preferata si functioneaza fie cu WWW cat si fara WWW va trebui sa adaugati ambele versiuni ale site-ului in platforma noastra, sa incarcati ambele fisiere in sistem si sa le rechemati in cod. Ex: Adaug atat www.site.com cat si site.com urc sus ambele fisiere generate si le rechem pe amundoua in tema. De asemenea voi vedea 2 statistici separate.
Ideal ar fi sa aveti un redirect 301 dar daca nu stiti cum se face nu va bagati ca va stricati pozitiile in Google!

Nu uitati ca platim zilnic (Max 24 ore de la cerere) .Pentru orice nelamurire va stau la dispozitie aici sau pe grupul telegram:
TubeAdvertising.eu Support Group

- Spor la bani tuturor!
 
Ultima editare:
Momentan am pus pe 2 site-uri de filme sa vad daca va merge bine. Nu stiu ce sa zic, insa sper sa mearga (in combinatie cu player fake vlc).
 
Pai asta este o veste buna si cu siguranta o voi folosi.
Pentru o expunere mai mare recomand sa faci un modul pentru acest script Oferta - kernel video reducere de black friday
In acest moment au unul implementat unde userul pune doar key-ul si is face treaba singur. Platforma este folosita de majoritatea site-urile mari de adult (in special). Puteti discuta cu ei direct sa puna ca default sau faceti voi un modul unde userul ll instaleaza si apoi ruleaza. Metoda normal edit sursa nu prea merge pentru userul normal pentru ca este cam compliicat la editat si sistemul de securitate din platforma poate afisa ca fisierul editat fiind suspect, iar daca userul este putin paranoic cum sunt eu, il va scoate.
Mult noroc.
 
Pai asta este o veste buna si cu siguranta o voi folosi.
Pentru o expunere mai mare recomand sa faci un modul pentru acest script Oferta - kernel video reducere de black friday
In acest moment au unul implementat unde userul pune doar key-ul si is face treaba singur. Platforma este folosita de majoritatea site-urile mari de adult (in special). Puteti discuta cu ei direct sa puna ca default sau faceti voi un modul unde userul ll instaleaza si apoi ruleaza. Metoda normal edit sursa nu prea merge pentru userul normal pentru ca este cam compliicat la editat si sistemul de securitate din platforma poate afisa ca fisierul editat fiind suspect, iar daca userul este putin paranoic cum sunt eu, il va scoate.
Mult noroc.
greu cu modulul ca nu reusim sa facem trackingul cum trebuie, e mai complicat, studiez oricum. Mersi
 
Salutare tuturor, astazi lansam oficial in platfoma TubeAdvertising un nou Smart tool de monetizare a traficului, este vorba de notificarile Web Push despre care cred ca multi ati auzit deja sau deja le folositi cumva.
Error 500 Internal Server Error
500

Error.
An error has occurred.


Cand adaug un site si creez un push si anume aici Login | TubeAdvertising
 
update: In urma primelor feedback-uri, ieri si astazi s-a lucrat la imbunatatirea sistemului, in loc de 2 se incarca doar un fisier in root si orice modificari faceti pe plaforma TubeAdvertising la customizarea formularului de "request" se vor vedea live pe site-ul vostru, fara sa trebuiasca sa mai inlocuiti fisierele vechi. Seara faina!
 
update: In urma primelor feedback-uri, ieri si astazi s-a lucrat la imbunatatirea sistemului, in loc de 2 se incarca doar un fisier in root si orice modificari faceti pe plaforma TubeAdvertising la customizarea formularului de "request" se vor vedea live pe site-ul vostru, fara sa trebuiasca sa mai inlocuiti fisierele vechi. Seara faina!

Trebuie sa repunem sau e ok si cu celelalte fisiere?
 
sunt ok si alea vechi functioneaza dar daca puneti versiunea noua toate modificarile pe care le faceti la noi pe platforma se vad live in site. e mai bine sa faci update
 
Am facut un mic Update la detaliile de instalare (Cititi sus), va rog in cazul in care se strang putini subscriberi sau nu vi se deschide notificarea pe site sa verificati ca nu cumva site-ul vostru sa nu aiba un redirect 301 si sa mearga pe 2 variante, cu www si fara www.
 
Buna seara, am facut un cont pe site-ul dvs, dar momentan nu am primit niciun mail de confirmare sau respincere, puteti sa-mi spuneti cu aproximatie in cat timp as putea avea un raspuns?!
ai fost aprobat acum de mine. Avem in jur de 15 inscrieri pe zi dintre care 8-10 spammeri deci, inscrierile raman in pending pana verificam. Scuze pentru asteptare
 
Salutare tuturor, am un update aici pentru voi:
Am avut o perioada in care am dat peste anumite bug-uri in sistem si am oprit trimiterea push cam de 7-8 zile, sa nu pierdem prea multi abonati atunci cand trimitem, acum e totul ok, s-a rezolvat si o sa reluam asa cum trebuie, mai avem cate ceva de optimizat dar vom intra in anul nou in forta.
Intre timp, pentru strangerea abonatilor, va recomand sa nu mai folositi optiunea the "pre-mesaj" pentru ca userii se aboneaza mai greu. E mult mai performant sa deschidem direct mesajul browserului deci am setat o optiune pentru cei ce vor sa incerce asa, tot ce trebuie sa faceti este sa mergeti la noi in platforma la sectiunea Web Push - Manage sites - Edit si sa debifati casuta cu "Show permission prompt " , Salvati si in maxim o ora dispare mesajul ala, va fi direct mesajul browserului. Din testele noastre, in 2 zile am strans cati useri strangeam intr-o saptamana deci, Recomand schimbarea cat mai curand.
Va urez un sfarsit de an, minunat.
 
Salutare tuturor, am un update aici pentru voi:
Am avut o perioada in care am dat peste anumite bug-uri in sistem si am oprit trimiterea push cam de 7-8 zile, sa nu pierdem prea multi abonati atunci cand trimitem, acum e totul ok, s-a rezolvat si o sa reluam asa cum trebuie, mai avem cate ceva de optimizat dar vom intra in anul nou in forta.
Intre timp, pentru strangerea abonatilor, va recomand sa nu mai folositi optiunea the "pre-mesaj" pentru ca userii se aboneaza mai greu. E mult mai performant sa deschidem direct mesajul browserului deci am setat o optiune pentru cei ce vor sa incerce asa, tot ce trebuie sa faceti este sa mergeti la noi in platforma la sectiunea Web Push - Manage sites - Edit si sa debifati casuta cu "Show permission prompt " , Salvati si in maxim o ora dispare mesajul ala, va fi direct mesajul browserului. Din testele noastre, in 2 zile am strans cati useri strangeam intr-o saptamana deci, Recomand schimbarea cat mai curand.
Va urez un sfarsit de an, minunat.

Multumim asemenea. La multi ani!
 
Loading...
Back
Sus