Backlink semrush vs. backlink search google

Radioclick

Member
Registered
Full Member
De curand, mi-a fost recomandat sa verific backlinkuri catre site-ul meu(chetuieste.ro) deoarece a scazut foarte mult in cautari si se vede prin numarul de intrari. Cand am verificat cu semrush imi iese ca as avea backlinkuri de pe siteuri ce eu nu cunosc, gen: eol.es - 4624; samschuylerdesigns.com - 2950; condusiv.com - 2100; ameinu.net - 700; phillywehere.com - 278; sekcjewspinaczkowe.pl - 48; niwablo.jp - 27, sojokola.com 27.
Cand verific baclink in google, nu-mi apar aceste siteuri ci altele: gatewayoflinks.com - 18; glitterdirectory.com - 17; indexedlist.com - 15; newworldindex.com - 15; featuredindex.com - 14; greatdirectorylinks.com - 13; generaldironline.com - 12; top90.ro - 12; google.com 12; folkd.com - 11; barseo.com - 9;
directorysuper.com - 7; webmasteranalyzer.com 7; organisedlinks.com 6.

Care o fi cea reala si totusi ar fi mai bine sa cer anularea backlinkurilor care nu le cunosc sau cele care sunt cu foarte multe linkuri de siteuri, gen directoare de siteuri externe?
 
Nu stiu cine ti-a recomandat sa verifici backlinks cu semrush, doar ca semrush e bun pentru keywords si nu atat de bun pentru linkuri, cred ca daca linkurile sunt indexate de mult, iti apar deja in webmaster tools, iar daca nu apar incearca sa le vezi cu ahrefs sau cu majestic. Iar daca sunt linkuri daunatoare atunci faci o lista cu ele si mergi in wmt unde le dai disavow.
 
dupa ce ai descoperit backlinkurile, le poti verifica autoritatea cu aceste siteuri checkmoz.com sau smallseotools.com, asta ca sa te ajute sa poti vedea care linkuri sunt bune si care sunt rele...
 
Nu stiu cine ti-a recomandat sa verifici backlinks cu semrush, doar ca semrush e bun pentru keywords si nu atat de bun pentru linkuri, cred ca daca linkurile sunt indexate de mult, iti apar deja in webmaster tools, iar daca nu apar incearca sa le vezi cu ahrefs sau cu majestic. Iar daca sunt linkuri daunatoare atunci faci o lista cu ele si mergi in wmt unde le dai disavow.
ahrefs sau majestic sunt cu plata?

Am modificat, deoarece mi s-a atras atentia ca ma intindeam prea mult:

Dar cum imi dau seama daca sunt daunatoare? Eu, le-as pune la disavow pe toate care nu le stiu. De exemolu am una cu ancora Chi Hair Straightener Sale catre chetuieste.ro. Nu mi se pare normala catre un site de chat aia de par sau din Japonia.

Multumesc Perseus pentru raspuns.
Multumesc AlexH
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus