Backlink exchange

crystygye

Well-Known Member
Registered
Full Member
O intrebare pentru cunoscatori sau care au facut asa ceva.
Daca am un site nou, aceeasi nisa ca siteul vechi dar content diferit bineinteles, daca fac link intre unul si altul, cel nou fara autoritate are ceva de castigat fara ca cel vechi sa nu piarda rank sau ceva?

Am ceva de castigat sau doar de pierdut daca fac asa ceva?
 
Este chiar recomandat sa faci schimb de link intre ele, mai ales daca sunt pe alte hosturi, ip, etc.
Daca sunt pe acelasi host si acelasi ip, mai bine nu.
La fel cum am explicat in celalalt topic, doar link in homepage sau articol nu mai multe, gen in siebar sau footer.
 
Am vazut la alti care aveau link-uri si in footer si nu ii afecta cu nimic, chiar le urca in poziti foarte bune in google!
 
alti care aveau link-uri si in footer
pe termen scurt poate, dar pe termn lung poate aduce mult rau. Un link in footer pe un domeniu poate genera chiar si 100.000 backlink. Crezi ca da bine ca un singur site/domeniu sa iti trimita atatea backlink?
 
pe termen scurt poate, dar pe termn lung poate aduce mult rau. Un link in footer pe un domeniu poate genera chiar si 100.000 backlink. Crezi ca da bine ca un singur site/domeniu sa iti trimita atatea backlink?
La o ridicare rapida poti opta si la aceasta optiune dar vorba ta, nu garanteaza o perioada lunga!
 
Daca pun in footer link catre o pagina, nu post (nu e relevant oricum) , unde este scris textul este ok? Numele la pagina sa nu includa numele la site, ci doar ceva relevant legat de articol.

Gen am facut o pagina/post cu un articol de 1000 cuvinte pentru pentru site reteteculinarexxxx.ro, iar in footer am scris "Retele culinare noi" cu link catre articol.
Este ok asa?
 
Gen am facut o pagina/post cu un articol de 1000 cuvinte pentru pentru site reteteculinarexxxx.ro, iar in footer am scris "Retele culinare noi" cu link catre articol.
Nu e bine pentru ca este wide pe tot site-ul. Daca tot site-ul este cu si despre retete culinare atunci mai merge.
 
Loading...
Back
Sus