Avem pe aici vreun priceput in After Effects ?

Cyry

VIP Club
Registered
Sponsor
Full Member
VIP Club
Salut

Vreau , ca pentru mixurile mele ce le fac si apoi le urc pe youtube/facebook un template in after effects (spectrum) , ex :
After Effects CS6: AUDIO SPECTRUM EFFECT TEST
Audio Reactive Music Visualizer - Particles Template for After Effects
La care sa ii adaug eu “audio” , la fiecare mix in parte . Am incercat de 3 ori dar nu mi-a iesit ...

Sau ceva asemanator , un template sa fie al meu , sa ma identifice la mixurile mele . Eventual , daca e cazul , platesc un template sau unul gratuit .
Bafta .
 
Ai after effects instalat ? Asta iti trebuie sa editezi template de exemplu la primul exemplu banuiesc ca iti trebuie editat doar textul cu ce vrei tu. Asta ar fi de facut in after effects apoi treci in Adobe Premiere si faci proiect cu video (template asta) si partea ta audio le salvezi mp4 si pui pe youtube dar mare atentie si la aceste template-uri chiar daca sunt free sa te lase sa le utilizezi pe youtube sa nu te trezesti cu copyright din cauza la video :D
 
Ai after effects instalat ? Asta iti trebuie sa editezi template de exemplu la primul exemplu banuiesc ca iti trebuie editat doar textul cu ce vrei tu. Asta ar fi de facut in after effects apoi treci in Adobe Premiere si faci proiect cu video (template asta) si partea ta audio le salvezi mp4 si pui pe youtube dar mare atentie si la aceste template-uri chiar daca sunt free sa te lase sa le utilizezi pe youtube sa nu te trezesti cu copyright din cauza la video :D
Am incercat de 3 ori.. si am esuat
 
Ai after effects instalat ? Asta iti trebuie sa editezi template de exemplu la primul exemplu banuiesc ca iti trebuie editat doar textul cu ce vrei tu. Asta ar fi de facut in after effects apoi treci in Adobe Premiere si faci proiect cu video (template asta) si partea ta audio le salvezi mp4 si pui pe youtube dar mare atentie si la aceste template-uri chiar daca sunt free sa te lase sa le utilizezi pe youtube sa nu te trezesti cu copyright din cauza la video :D

@MarianVIP, nu are nevoie de premiere, il face direct in after effect deoarece este AUDIO SPECTRUM, cercul ala face dupa muzica iar daca baga melodia din premiere nu cred ca o sa mai mearga effectul cercului pe melodie.


@Cyry, facusem in trecut ceva de genul insa nu pe cerc, era equalizer simplu (youtube.com/watch?v=7ShrvV297aw)

Vezi ca gasesti pe youtube tutorial, exemplu:
Cod:
https://www.youtube.com/watch?v=UAo317SI-dM
https://www.youtube.com/watch?v=UAo317SI-dM
 
E destul de simplu de facut in after effects, uite aici, am facut eu ceva asemantor Nane @Freakz.ro
Ideea e ca o sa trebuiasca sa faci un key la fiecare melodie ( ca sa proceseze programul ) si apoi liber la render ...

BTW gasesti templateul pe ****** daca stii unde sa cauti.
 
Loading...
Back
Sus