Opinie Autoritatile

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Autoritatile un cuvand cu autoritate pentru majoritatea pentru noi si pentru fiecare dintre noi insemna ceva/altceva si nu este acelasi lucru.
Pentru unii autoritatea poate fi o persoana apropiata, familia, un prieten, etc.
Insa daca vorbim de autoritati, adica guvernul treaba se schimba total.
Pana acum ceva vreme autoritatile adica guvernul era un grup de persoane alese de noi care sa ne reperezinte interesele, insa in ziua de astazi si mai ales in viitorul apropiat autoritatile vor fi un grup de firme sau chiar o firma care va avea rol de guvern si tu va trebui sa le respecti regulile.

Nu stiu daca ati vazut stirile din ultimul timp unde se discuta ca Amazon va fi prima firma privata care va avea propria armata si se spune ca va fi prima firma care va rula precum un guvern autonom.

Ceea ce este azi, sau crezi, maine va fi total diferit si asta cu aportul tau, al meu, al tuturor.

Tot ce iti este vandut acum si nu ma refer la produse, este o minciuna pentru ati distrage atentia de la lucruri importante si cand iti vei da seama totul va fi prea tarziu.

Legile ce vor veni se vor aplica doar noua si nu celor de sus, pentru ca ei ruleaza dupa alt set de reguli.

Sa ridicam un pahar in cinstea autoritatilor si in special pentru cei care lauda si prea maresc autoritatile.
 
Nu stiu daca ati vazut stirile din ultimul timp unde se discuta ca Amazon va fi prima firma privata care va avea propria armata si se spune ca va fi prima firma care va rula precum un guvern autonom.
Ai vreo știre anume despre armată?
 
Din pacate una directa nu am.
Trebuie sa asculti declaratiile si sa spicuiesti tu.
Daca te uiti ce decizii vor sa faca legat de alegeri si drepturile fiecaruia, te va lua durerea de cap.
 
Loading...
Back
Sus