Scam Auto SEO de la semalt.com 0.99$

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Vanzand online ca toti lauda oferta de auto seo de la semalt.com care costa 0.99$ pe luna am zis sa testez si eu pentru a vedea cum este.
Dupa o luna am ajuns la concluzia ca este un mare scam pentru a te convinge sa cumperi un alt pachet mult mai scump.

1. 0.99$ pe luna o mare minciuna pentru ca in realitate doar prima luna este la acest cost, apoi costul se ridica la 99 euro pe luna.
2. cand fac plata prin paypal iti spune clar, accepta ca semalt.com sa retraga 0.99$ pe luna asta pana opresti tu dar dupa o perioada in cont iti apare ca urmatoare plata este de 99 euro pe luna
3. conform semalt.com in statistici spun ca ai urcat in pozitii si ti-au facut N backlink dar in realitate nu apare nimic, indierent ce tool ai folosi pentru a verifica backlink, chiar si in google webmaster nu apare nimic.
Vezi imagina de mai jos la backlink care in realitate nu exista.
semaltcom-scam.png

Cum arata in google webmaster
google backlink.png

Nu mai spun ca traficul la site-ul X dupa ce l-am adaugat in semalt.com a scazut semnificativ.
Asa ca aveti grija cu ei sau daca ati testat poate postati mai jos experienta voastra.
 
Astazi am citit articolul tau, acum m-am lovit de aceias chestie ca tine . Am creat site-ul de tractari auto Tractari Auto Tecuci pentru un client din Tecuci , acum ma uitam in webmaster google si am observat ca nu arata backlink-urile catre site-ul meu, desi stiu ca exista . Pe ahfres imi apar cateva, astept sa le depisteze si pe celalte .. Probabil asta ti s-a intamplat si tie, in google nu apareau dar semalt ti le afisa...
 
Nu stiu ce pretentii poate avea lumea de la astfel de siteuri. Chiar daca o iei logic, iar firma aia e pe bune si are 10k de siteuri in portofoliu, toti vor avea backlinkuri pe aceleasi siteuri, rezultand un scor de spam si backlinkuri cu external links de mai rau iti face + nisa total opusa probabil. Probabil vei ajunge penalizat.

Eu nu stiu cum sa scap de 80% din backlinkuri mai repede cu disavow, iar altii vor backlinkuri de genul asta.
Pe langa toate astea mai este si talharie dupa prima luna. Bine ca a verificat si informat @AlexH si pe ceilalti despre site.

@ Cotos Alexandru, @Nidweb cred ca a vrut doar sa te informeze ca postul tau de mai sus cu link (in speranta ca prinzi inca un backlink), este nul. Deoarece forumul este blocat pe motoarele de cautare.
 
Eu fac teste periodic la multe oferte plus semalt nu este o firma necunoscuta lucru care e si mai grav pentru ceea ce fac.
Sunt multi care pun "botul" la astfel de oferte, plus au o reclama destul de abuziva si multi ii promovează in special pentru afiliere.
 
Nu stiu ce pretentii poate avea lumea de la astfel de siteuri. Chiar daca o iei logic, iar firma aia e pe bune si are 10k de siteuri in portofoliu, toti vor avea backlinkuri pe aceleasi siteuri, rezultand un scor de spam si backlinkuri cu external links de mai rau iti face + nisa total opusa probabil. Probabil vei ajunge penalizat.

Eu nu stiu cum sa scap de 80% din backlinkuri mai repede cu disavow, iar altii vor backlinkuri de genul asta.
Pe langa toate astea mai este si talharie dupa prima luna. Bine ca a verificat si informat @AlexH si pe ceilalti despre site.

@ Cotos Alexandru, @Nidweb cred ca a vrut doar sa te informeze ca postul tau de mai sus cu link (in speranta ca prinzi inca un backlink), este nul. Deoarece forumul este blocat pe motoarele de cautare.
Asta ar fi fost ultima problema a mea crede-ma..
 
Cata nesimtire pe acestia.
Dupa ce am inchis/blocat plata au inceput sa imi trimita cateva e-mail pe zi iar ultimul m-a facut sa rad.
Cica site meu a inceput sa scada pentru ca nu am renovat optiunea le ei si imi trimit un print, care e total fake. :D
unnamed.png
 
Anul trecut am plătit și eu pe un site cei 0,99 si am blocat dupa aceea plata pentru restul lunilor, după trei luni am primit un telefon de la ei, unu ce vorbea o engleză indiană. Mi-a zis că ar fi bine sa continui sa platesc sa am dervicii de calitate de la ei,am zis cat timp o lună și mi-a zis ca ar trebui cel putin 5 luni ca să se vadă ceva rezultate, am zis ca ma mai gandesc si cand vreau o sa platesc. Culmea anul ăsta prin vară m-a sunat din nou si a zis daca nu vreau sa fiu un fel de agent de vanzari a lor adica sa le gasesc clienti si sa imi plateasca si mi-au trimis si un mail de prezentare, am zis ca o sa vad daca gasesc ceva clienti, evident nu mi-am bătut capul cu ei
 
Loading...
Back
Sus