Auto Like-Follow Instagram: Se merita sau nu?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Se stie ca la auto like si follow cele mai multe conturi primesc suspend care te face putin sa te gandesti daca se merita riscul, cand sunt metode mai sigure de a atrage urmaritori si angajament fara sa ai mari probleme la cont.
La orice tool pe instragram si altele ma intereseaza o functie si anume auto post.
Eu adaug 1000 imagini si 1000 video, setez o descriere, tag si apoi programul sa isi faca treaba, sa posteze singur la intervale random de timp din lista. Doar un exemplu, la un cont facut aseara cu auto post la interval de 2 ore plus am primit 11 urmartori, iar daca rata se mentine dupa 30 zile voi avea 330 care sunt interesati de postarile mele si fara sa imi pun contul in risc de suspend. Plus ca la fiecare postare mai am si 1-4 comenturi si like.
Daca foloseam auto like sau follow cu singuranta imi luam suspend imediat (patit la cateva conturi) mai ales ca am contul foarte nou.

Voi ce parere aveti?
 
Daca foloseam auto like sau follow cu singuranta imi luam suspend imediat (patit la cateva conturi) mai ales ca am contul foarte nou.
Acum depinde cat ai setat la auto follow.. La un cont nou (daca are sub o saptamana) incearca 500 follows pe zi, iar la unul de cateva saptamani deja poti sa setezi autofollow de 1K fara probleme.
Totusi nu este niciodata recomandat mai mult de 1k follow/unfollow pe zi. Recomand un interval de 30-45 secunde pentru fiecare follow/unfollow pentru a fi sigur ca nu te blocheaza, sau macar sa nu fie mai mult de 200 pe ora.
La likes acelasi lucru, nu mai mult de 1k pe zi.
Iar la auto comment, 10 pe ora e ok.
Am incercat acestea 3 simultan pentru doua saptamani cu un cont nou, 2 zile de la creatie si nu am avut problema. Am folosit primele 2 zile 500, apoi 2 zile 750, iar restul zilelor 1k pentru follow.

P.s. In caz ca nu m-am exprimat bine vreau sa clarific ca daca setezi 1k follow + 1k unfollow primesti ban, se permite 1k per total. ok.. daca ai noroc si cont vechi poate scapi si cu 2k in total, dar nu recomand.

Voi ce parere aveti?
Daca ai cont cu 5k followers deja poti sa cresti doar cu ajutorul postarilor, depinde de nisa. Dar daca ai 0 urmaritori atunci e destul de greu, majoritatea oamenilor dau follow dupa ce intra la tine pe profil nu doar pentru ca le plac postarile, dar pentru ca vad ca ai multi urmaritori. Intre un profil cu 100 postari bune care are 100 urmaritori si unul cu 100 postari un pic mai rele, dar cu 1k urmaritori, cel cu 1k are mai mari sanse sa primeasca follow.
Legea vietii, cu cat mai mult ai cu atat mai usor iti este sa aduni mai mult.
[HASHTAG]#instinctdeturma[/HASHTAG]
 
La un cont nou (daca are sub o saptamana) incearca 500 follows pe zi, iar la unul de cateva saptamani deja poti sa setezi autofollow de 1K fara probleme.
Din experieta mea este gresit si iti ei suspend imediat. Este foarte mult ce spui tu. Repet, vorbesc din propria experienta.
Recomand un interval de 30-45 secunde
Tu vrei sa spui ca poti da manual follow un unfollow la acest interval de timp? Ca aici e secretul, sa poti cona cat mai aproape posibil actiunea unei persoane.
 
Din experieta mea este gresit si iti ei suspend imediat. Este foarte mult ce spui tu. Repet, vorbesc din propria experienta.
Eu tot din experienta zic.. Doar ca eu nu folosesc auto follow/unfollow mai mult de 2 saptamani pentru fiecare cont, poate daca o tin mai mult timp imi iau si eu ban.
Tu vrei sa spui ca poti da manual follow un unfollow la acest interval de timp? Ca aici e secretul, sa poti cona cat mai aproape posibil actiunea unei persoane.
Eu setez 30-45 secunde pentru follow, iar la fiecare 120 de follow pauza de 10-15 minute, iar noaptea setez ca sa nu se faca nimic, pana ajung la 6k followings. Dupa care dau unfollow la toti folosind acelasi sistem.
Iar pe langa follow setez mesaje automate pentru 15-20% din cei care imi dau follow back, random like la 1-2 poze pentru 70% din persoanele carora le dau follow si maxim 10 comentarii pe ora.
Iar, asta e ce fac eu si imi merge, probabil depinde mult si de ce program folosesti pentru asta.
 
Ultima editare:
Faci contul il lasi cateva zile fara sa adaugi nimic. Dupa pui poza profil si scrii ceva in bio ( fara link). Apoi incet-incet dai follow si like. Pentru primele doua saptamani 75-100 follow pe zi si max 150 like. Asta daca folosesti ip residential. Daca nu nu dai like. Apoi cresti usor cu 50 pe zi si sa nu depasesti 500-600 actiuni pe zi ( follow, unfollow, like, comment, DM). Asa o sa fii safe si nu o sa ai probleme. A si sa nu depasesti 40-50 de actiuni pe ora
 
ne invatati si pe noi cum si ce sa folosim pentru a creste conturile de Instagram?
Eu folosesc asa:
1. urc img in general pe nisa la cont, nu fac cont generalist
2. ma folosesc de # petru ca lumea sa gaseasca continutul meu
3. cam 1-10% din cei care viziteaza, like, coment dau follow.
 
Alex, sau ceilalti colegi, ne invatati si pe noi cum si ce sa folosim pentru a creste conturile de Instagram?
Eu folosesc asa:
1. urc img in general pe nisa la cont, nu fac cont generalist
2. ma folosesc de # petru ca lumea sa gaseasca continutul meu
3. cam 1-10% din cei care viziteaza, like, coment dau follow.
Ma gandesc poate reusim sa colaboram cativa membrii ai acestui forum. Sa cresti un cont este foarte usor. Sa cresti 10 merge, dar sa cresti 100+ conturi... aici este problema dar daca reusesti...
 
dar sa cresti 100+ conturi... aici este problema dar daca reusesti...
Aici fara automatizare facuta bine, plus costuri la un vps sau dedicat care sa sustina task-urile + proxy bune, nu le poti face.
Ma gandesc poate reusim sa colaboram cativa membrii ai acestui forum.
Cam toata lumea este invidualista si nu vor sa colaboreze, iar daca o fac este sa vada ce faci tu, ca apoi sa aplice pentru ei sau sa vanda.
Eu mereu am fost pro colaborarilor.
 
dar sa cresti 100+ conturi... aici este problema dar daca reusesti...
Aici fara automatizare facuta bine, plus costuri la un vps sau dedicat care sa sustina task-urile + proxy bune, nu le poti face.
Ma gandesc poate reusim sa colaboram cativa membrii ai acestui forum.
Cam toata lumea este invidualista si nu vor sa colaboreze, iar daca o fac este sa vada ce faci tu, ca apoi sa aplice pentru ei sau sa vanda.
Eu mereu am fost pro colaborarilor.
 
Aici fara automatizare facuta bine, plus costuri la un vps sau dedicat care sa sustina task-urile + proxy bune, nu le poti face.

Cam toata lumea este invidualista si nu vor sa colaboreze, iar daca o fac este sa vada ce faci tu, ca apoi sa aplice pentru ei sau sa vanda.
Eu mereu am fost pro colaborarilor.
Am automatizarea ( soft) vps ( aici nu este problema cu 5-10$ pe luna poate sustine 200-300 de conturi) iar proxy am o idee ( toti avem un provider de net, putem face server proxy dintr-un tel care nu il mai folosim, doar sa fie on cel putin 80%).
 
Acum intampin o chestie destul de ciudata .. sunt conectat de pe telefon la 4 conturi instagram, dintre care doar pentru unul foloseam auto-follow.
Problema e ca instagram mi-a blocat actiunea de follow nu doar pentru contul de pe care chiar dadeam follow, dar si pentru celelalte.. pe 2 din ele nici nu le-am folosit de mai mult de o luna, am intrat pe ele doar dupa ce am vazut ca nu pot da follow de pe contul personal
 
Loading...
Back
Sus