Auto Google plus script pentru wordpress

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Majoritatea dintre voi folositi auto like pentru facebook, dar stiati ca exista si pentru google plus ?

Pluginul de mai jos face acelasi lucru ca la auto like doar ca este mai avansat si va explic mai jos ce face.

1. Daca userul nu este conectat la contul google sau nu are profil google plus nu ii afiseaza nimic
2. Daca userul este conectat ii va aparea o casuta cu mesaj postat ales de voi, sau chiar acel mesaj de cookie.
3. Cand userul da click pe x sa inchida casuta automat da +1 pe google plus
4. Nu afecteaza in google ca restul codurilor de auto like. Google vede ca un mesaj de bun venit sau asa cum am spus mai sus, notificare de cookie.
5. Pentru cei care vand +1 google pentru anumite tari, acest plugin are posibilitatea sa setati la ce tara afiseaza acea casuta.
6. Se poate seta ca userul care are ca referer X site sau sursa sa nu ii fie afisat.


La ce te ajuta?

In comparatie cu auto like pe facebook care doar iti aduce like la pagina si daca esti norocos ceva trafic, auto +1 google plus te ridica in rezultate la google.

Este pa bani sau e free?

Din pacate este cu bani si costa 37$ pentru o licenta si 97 pentru licente nelimitate. Membrii VIP Club primesc cupon de reducere de 50%.


De ce l-ai cumpara?
E posibil ca unii dintre voi sa spuneti ca nu aveti nevoie de asa ceva. Recomandarea mea este sa incercati si vedeti rezultatele dupa ceva vreme. Nu are rost sa va explic eu ce si cum. Cei care au ascultat recomandarea mea de a folosi google plus pentru a se ridica in rezultate stiu ca este ceva ce trebuie sa ai.

De unde il pot cumpara?


Click pe acest link pentru a cumpara pluginul.
 
Update:
Am cumparat produsul si ofer 5 licente gratis la 5 membri VIP Club.

Un mic tutorial.

1. instalati pluginul
2. la sectiunea setari aveti pluginul
3. acum va cere licenta pe care o puneti si apoi activare.
4. click go to plugin
5. La The page you would like to jack (leave blank if you want to set the current page): puteti lasa blank pentru userul sa dea +1 la pagina de intrare, pe care se afla. Sau puteti pune link la o postare de pe google plus. Eu am lasat blank.
6. La Content for the modal box: postati un mesaj care vreti voi.
7. La Percent chance the script will be loaded: Nu recomand sa puneti 100% pentru ca atrage suspiciunea celor de la google. E bine undeva intre 25-50%
8. La restul este in functie de cum vreti voi, dar puteti lasa asa cum este.

Demo aici. Apare mesajul doar daca sunteti conectati la contul google plus si la un procent de 25% din useri.

Cam asa apare:
sjyOqHU.png


Din testele mele nu apare pe mobil si tableta, dar e posibil sa fie de la cache.

Daca userul nu este conectat la google plus nu apare nimic, la fel dupa ce a dat +1 nu mai apare.

Primii 5 care posteaza mai jos primesc licenta. Doar VIP Club.
 
Alex eu sunt primul :) Si vreau sa iti multumesc iara pentru ceea ce faci. La ce oferi ( Total) tu acumulat la pret se ajunge momentan la o valoare destul de mare. Deci un Upgrate la VIP e nimica toata.
 
Sunt curios daca pot face scriptul standalone (adica sa nu trebuiasca facebook neaparat, doar un mic js sau php in pagina)... O sa ma uit peste fisierele JS de pe site-ul tau, poate gasesc ceva... O sa postez pe forum, cand gasesc...
Daca nu, as putea sa (incerc sa) fac ceva asemanator de la 0...
 
Ultima editare:
Sa ma contactezi in privat sa iti dau pluginul si licenta.

pacat ca nu pot fi VIP
De ce nu poti fi? Din cate vezi avantajele cresc de la o zi la alta.
Aici poti face upgrade: http://www.roforum.net/account/upgrades

Sunt curios daca pot face scriptul standalone
Sa inteleg ca il vrei?
Ma contactezi pe privat sa iti dau pluginul si licenta.
Poti duplica pentru restul retelelor daca te pricepi.

Mai sunt disponibile 2 licente.
 
Din testele mele nu apare pe mobil si tableta, dar e posibil sa fie de la cache.
Cam asa apare:
sjyOqHU.png
Am verificat eu si apare pe mobil. Totusi, nu apare cum trebuie.
Iti propun sa pui textul pe 2 randuri taiand imediat dupa "... special pentru ..."

Pentru cei care vor avea pluginul si il vor seta la randul lor, sa aiba grija la lungimea textului. Optim e bine sa taie textul dupa 35-40 caractere si sa continue pe alt rand, sau pe mai multe randuri. In felul acesta nu vor aparea probleme la vizualizarea de pe mobil.
 
Iar daca puneti banner, acesta nu trebuie sa depaseasca 300 latime. Se vede ok si pe desktop iar pe mobil intra cum trebuie.
 
Revin cu o actualizare despre performanta acestui plugin (multumesc Alex - eu am fost printre cei care nu am platit nimic pentru el)
L-am instalat in data de 26 feb iar pana astazi deja se vad rezultatele - am la fiecare postare pe care am avut trafic in ultima saptamana cel putin 1G+. Asta, luand in calcul faptul ca nu prea am cine stie ce trafic pe site (e nou de nici o luna). Dupa o perioada cu siguranta vor aparea rezultatele pozitive. Voi reveni cu un update.
 
Loading...
Back
Sus