Atentie!! Netu.tv vă fură abonații/subscriberii de la notificări !!

Naruto9

VIP Club
Registered
Full Member
Web Designer
VIP Club
Am testat recent și vă spun că cei de la Netu.tv fac push-up notification. Făceau și înainte dar notificarea apărea doar pe player..acum apare pe toată pagina ca și cum ar fi a voastră

Test făcut:
1. Instalat wordpress 5.0.3 clean
2. făcut un post( titlu, ceva text și codul iframe de la netu.tv)
Screenshot_2.png

Concluzia: Pagina respectivă are notificare de abonare/allow. Cum sunt useri aici pe forum ce folosesc push-up de la propellerads/ad-maven/alte firme acest lucru îi face să piardă bani pentru că notificările se suprapun și astfel voi pierdeți subscriberi implicit $$

Dacă nu mă credeți puteți testa și desigur să reveniți cu un feedback :)

Browser details
Screenshot_3.png
 
din cate stiu chrome nu permite push notifications prin iframe .e chiar dezactivat incepand cu chrome 62 ... pt a functiona push tre codul pus pe domeniul tau si sa aibe https..am incercat si eu prin iframe sa preiau dupa alt site si nu functioneaza..deci chrome nu va permite asa ceva..poate ai tu cod ceva direct in domeniu de apare cererea de subscribe?

"The permission request must be performed from the top level window. "
Remove Usage of Notifications from iFrames - Chrome Platform Status
 
din cate stiu chrome nu permite push notifications prin iframe .e chiar dezactivat incepand cu chrome 62 ... pt a functiona push tre codul pus pe domeniul tau si sa aibe https..am incercat si eu prin iframe sa preiau dupa alt site si nu functioneaza..deci chrome nu va permite asa ceva..poate ai tu cod ceva direct in domeniu de apare cererea de subscribe?

"The permission request must be performed from the top level window. "
Remove Usage of Notifications from iFrames - Chrome Platform Status
Nu este adevărat. Chiar te-aș ruga să faci o pagină blank html(dar pe un domeniu/să fie online) și să pui un cod video de la netu :)
PS: Google nu permite multe, asta nu înseamnă că nu se fac șmecherii :)
 
Nu este adevărat. Chiar te-aș ruga să faci o pagină blank html(dar pe un domeniu/să fie online) și să pui un cod video de la netu :)
PS: Google nu permite multe, asta nu înseamnă că nu se fac șmecherii :)


poate ala face ceva smecherii..dar cu iframe cod nu permite deloc ..am incercat si eu sa preiau prin iframe o pagina cu push ads si nu afiseaza deloc cererea dupa chrome ,apoi am aflat ca e dezactivat de google si restrictionata metoda.. ... a facut ceva smecherii inseamna...
 
Merge foarte bine si am vazut asta de multa vreme.
Faza e ca prin player el poate incarca orice si este vazut ca si cum ai accesa tu site lui.
Va aduceți aminte ca era o rețea ads acum ceva timp care incarca in spate reclame de pe 209 site odata. Cred ca am făcut si topic.
Asta face si openload.
 
Daca domeniile nu sunt pe https:// nu poti face nici o smecherie cu push, si eu am incercat cu iframe si nu a mers
 
Daca te pricepi si ai un script bun poti face aproape orice. Spre exemplu, daca vreu cu scriptul KVS - Welcome to Kernel Video Sharing website care il am la rovideo, pot adauga ce vreau in player embed fara ca userul sa stie sau sa-l deranjeze.

Cel mai bine pentru fiecare care nu crede este sa intrati pe un site care are video de la netu, cand apare notificarea aia te uiti cu inspect element sa vezi daca este a ta sau nu.
In mod normal ar trebui sa incarce sursa ta, daca nu este atunci te fura. Plus nu trebuie verificat pe o singura pagina pentru ca e posibil sa aiba un share rate, adica sa apara doar la un anumit numar de hits.
Va mai aduceti aminte cand gtop prin codul de traking inlocuia reclamele adsense pe site la useri?
 
Loading...
Back
Sus