ATENTIE la xDaniels (Daniel Pavel) ! teapa primita cu vanzarea unui site

Claudiu

Member
Registered
Full Member
Salutare forumisti!

Va scriu mai jos ce teapa am luat cu xDaniels, Daniel Pavel pe fb sau Marcel Pavel dupa datele bancare. @AlexH data viitoare o sa te ascult !

In urma postarii unui anunt cumpar site-uri aici pe forum am fost contact de dansul cu privire la site-ul www.davarog.com . Dupa negocieri si intrebari am convenit la pretul de 600 RON. In acesti bani urmau sa intre: domeniul, site-ul asa cum este, pagina de facebook si contul 2parale cu peste 200RON in cont ce urmau a putea fi retrasi. Toate bune si frumoase, domeniu transferat, site mutat pe hostul meu(chiar m-a ajutat) , pagina facebook etc. Problema a aparut la contul de 2parale, dupa ce am schimbat proprietarul si am pus un profil nou de plata, acesta tot era in "se asteapta aprobarea 2parale". Vrand sa urgentez aprobarea le-am dat mail, iar raspunsul: surpriza: contul de 2parale a facut fraude in valoare de 477RON. Ii rog sa ma sune, le explic situatia ca tocmai am cumparat site-ul si sa fac un cont nou atunci, ei au spus nu este posibil, site-ul este banat pana se restituie suma, bun da aveti contract cu fostul proprietar nu ? Da, o sa il actionam in justitie.(din ce am inteles din conversatia telefonica a facut lead-uri fake pt comisioane) Bun, asa ca m-am facut cu un site pe care nu pot folosi 2parale pentru ca este banat. Site-ul fiind de afiliere, asta era miezul, asadar am ramas doar cu domeniul. Va las pe voi sa judecati iar pe Daniel Pavel il instiintez ca urmeaza sa primeasca si o vizita de la Politie pentru ca ii formulez o plangere pentru inselaciune.

Mai jos atasez conversatia cu el din inbox de pe roforum.net, urmeaza sa va dau si conversatia de pe skype cand ajung acasa, acum calatoresc si sunt cu laptop de servici fara skype.

Date facebook: Daniel Pavel

upload_2016-3-28_4-55-14.png

Conversatie inbox Roforum.net

upload_2016-3-28_5-9-36.png
upload_2016-3-28_5-10-14.png
upload_2016-3-28_5-10-48.png
upload_2016-3-28_5-11-24.png

Raspunsul 2parale pe mail, au facut merge la tickete si am vazut si conversatia de dinainte, era anuntat si constient ca a facut frauda din 22 Feb:

upload_2016-3-28_5-17-8.png
upload_2016-3-28_5-18-1.png


O sa postez si coversatia de pe skype daca e nevoie cu tepuitorul
 
Am dreptul la replica nu? Vad ca s-au intamplat multe de cand nu am mai intrat.
In primul rand nu ai voie sa faci datele mele publice, in al doilea rand nu te-am inselat ai primit tot ce am vorbit. Contul de 2parale nu a fost fraudat pentru ca nu am generat nici un comision fake. A fost o greseala a celor de la 2parale in aprobarea comisioanele (le-au aprobat fara si verifice) si acum doresc banii inapoi. In politica lor scrie clar ca au indatorirea de a verifica fiecare comision si a-l anula daca e neregulamentar. Daca ei dupa 3 luni s-au gandit ca nu treabuiau sa le aprobe e greseala lor si sa suporte consecintele . Eu de unde puteam sa stiu ca o sa baneze contul ? Trebuia sa prezic viitorul? Asadar nu ai fost inselat in nici un fel, daca voiam sa te insel iti luam banii si nu iti transferam nimic.
Vanzarea s-a facut pentru site (pe care l-ai primit) , contul de 2parale a fost un bonus...
 
Ultima editare:
Din ceea ce vad treaba sta cam asa.

1. Site este de afiliere si fara cont este egal cu zero.
2. Ai fost instiintat ca sunt probleme la cont inainte de vanzare
3. Daca totul era ok, scoteai cei 200 Ron din 2parale imediat

In opinia mea daca totul era ok la contul de 2 parale nu vindeai site si scoteai bani din cont. Deci pana la urma tot SCAM este pentru ca ai livrat un produs ce nu poate fi folosit suma investita recumperata.

Cu parere de rau va trebuie sa te sanctionez pentru 6 Luni. Nu este pe viata pentru ca ai tranzactiile cu feedback pozitiv pe forum.

Am spus de multe ori, ca orice incercare de scam, inselatorie pe forum si nu numai, va aparea la blacklist cu toate datele pentru ca pe viitor lumea sa fie mai atenta.
Nu tolerez asa ceva pe forum.

Dupa cum vedeti o mica greseala, un moment de neatentie va poate costa foarte mult, in special in mediul online unde ramane o urma pe viata. E valabil atat pentru cumparator cat si pentru vanzator.
 
Loading...
Back
Sus