Stiri Atentat terorist in Barcelona

Eu sunt acum la 1100km de Barcelona. Sunt in siguranta pentru moment.
Sa vezi inseamna sa fii prost sau sa te dai smecher intr-o situatie de gen. Guvernul spaniol a dat un decret special pentru zona Barcelonei unde orice intentie suspecta se va tratat ca amenintare.
Un tip a vrut sa arate ca este bun la glume. Era intr-o multime, baga mana in san si mimeaza ca scoate o arma si apoi ridica mana in sus. Instant a fost impuscat in cap de un lunetist. Acesta nu avea nici o treaba cu teroristii si era un simplu om de pe strada care a facut o gluma si pentru asta a platit cu viata.
Pe viitor aveti grija. Tot in aceasta zona a o bomba a explodat care a uci una sau doua persoane.
 
In ziua de azi totul este un atac terorist. Daca te impiedici de un cui, atac terorist. Daca ala n-a murit cu un coran de mana si nu avea ceva hartii care sa-i spuna "omoara oamenii astia" atunci e o stire bolnava care are doar intentia de a indrepta vina asupra musulmanilor.
BTW nu sunt si nu am treaba cu ei, dar de ce faceti atata haz de necaz pentru un accident ? Romanii nu fac accidente? AAAAAAA Romanii au facut accidente anul trecut, de ce nu vezi, "ROMII DIN ROMANIA ATENTEAZA LA CAPITALA ETC" ??? Incetati sa credeti tot ce zice media si lasati-o asa. Ce s-a intamplat defapt ? A intrat unu cu masina in multime ... au murit 2-3-4 ok .. da stiu, e tragic, si ala e musulman, hai sa ne bagam toate pu_)_ile in ei, ce rezolvam ? Stati ma linistiti ... chestia aia de la fb cu "im safe" ar merge doar in caz de dezastru nuclear ... in rest sunteti niste muste pe langa ce se intampla...
 
Eu ma intreb cand ne vine randul
Când România o să conteze și o să devină o putere la nivel internațional. Pe scurt, niciodată :)))
De ce și-ar bate capul să pune o bombă la noi când oricum nu contăm pe plan politic. Oricum încep să am suspiciuni cu bombele astea. Tind să cred că nu neapărat musulmanii le pun ci statele între ele în jocurile lor politice după putere și bani bani bani...că până la urmă au fost atentate doar în orașele care erau foarte vizitate..
 
Loading...
Back
Sus