Atacul din Manchester - Ce ascunde media despre acesta

Chiar am citit aseara un articol in care spunea ca o fata a scapat datorita mobilului
Tu ai inceput sa faci research dupa acest topic nu? Daca nu era deschis mai aflai atatea info? Eu personal stiu mai multe despre atac de aici, decat din posturile Tv din UK.
Cati s-ar obosi sa faca research sa vada daca este adevarat ce se spune, etc?
mobilul atenuand viteza surubului si ia ricosat si sa oprit in nas undeva altfet era poate moarta..
Norocoasa, a avut zile.
Este trist ce s-a intamplat.
 
Nu,acum il vad asta..
vezi cate relatari fake au circulat?
Aia cu Gun Man in fata la spital am crezut si eu, pentru ca un prieten avea amici in acel spital, la acea ora si conform acestuia cica a vorbit cu ei si toti s-au ascuns in subsol de frica. :D
Eu cred ca a vazut doar pe facebook acea stire, ca oficial nu a fost nicaieri.
Mai este acea imagine unde e politia si multi oamenii care a fot difuzata ca fiind de la concert, dar nu este.
 
Da, la asta ma uit acum. BBC si skynews iar se contrazic. Nu a foat camion ci o furgoneta. Ba ca a atacat lumea cu un cutit, ba ca avea o arma de foc.
Se pare ca au fost incidente in 3 locatii.
Sau tras focuri de arma ca in razboi. Acum cei raniti nu stiu daca au fost de la schimbul de focuri sau dim alt motiv. Ba a intrat cu furgoneta in pietoni, ba ca ala a coborat si inceput sa tancoseze lumea. Cica sunt si cativa morti.
 
Nu stiu ce zic, nu prea sunt in pas deoarece nu urmaresc prostiile ce se difuzeaza la tv. Parerea mea este ca america are un rol in tot ce se intampla..
 
ai vazut video asta?
Am vazut chiar live asta.
De data asta sunt mai multe voci care nu cred versiunea oficiala, sau cel putin ce spune guvernul.
Conform declaratiilor oficiale, politia in 3 minute a gasit si ucis pe 3 atacatori, apoi au revenit si au spus ca de fapt au fost 8 minute.
Daca ati vazut imaginile unde au lasat furgoneta si locul unde au inceput sa bage cutitul in oameni, distanta este destul de mare si nu poate facuta in 8 minute nici macar de atacatori care mergeu ca la plimbare.
Imaginile de mai sus sunt facute la o ora dupa atac, asa ca nu inteleg dece se mai schimbau.

Apoi au fost imaginile cu civilii care erau obligati sa mearga pe strada cu mainele sus, iar cei din baruri au fost obligati sa se culce la pamant si tratati ca teroristi. Aceste imagini imediat mi-au adus aminte de acele filme si seriale din viitor unde guvernul abuzeaza de putere si in numele securitatii trateaza pe oricine ca un potential terorist.

pod atac.jpg mainele sus.png mainele sus1.png

A fost si o faza amuzanta. Un tip a fost filmat fugind cu berea in mana. Intrebat dece a facut a facut asta, acesta a spus: La dracu am dat 5£ pe bere, atac sau nu, nu o voi lasa acolo.:D
bere.png
 
Loading...
Back
Sus