Atacul din Manchester - Ce ascunde media despre acesta

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Cred ca la oara asta toata lumea stie despre Atacul din Manchester care a avut loc acum cateva zile.
Nu stiu daca urmariti ce se spune despre acest atac cu bomba la tv si cata atentie acordati, dar aici este peste tot si este imposibil sa nu te gandesti toata ziua. Daca mai esti si un Toma Necredinciosul ca mine, atunci e si mai nasa. :D

Totul pentru mine este putin cam suspect.

1. traim in era digitala, unde toata lumea are un telefon, mai ales adolescentii care filmeaza orice. Este ciudat ca intr-o Arena plina cu adolescenti nimeni nu a prins/filmat explozia la bomba.
2. pe unele canale se spune ca ariana grande terminase concertul, cel putin asa se spunea la inceput, insa acum se spune ca bomba a fost detonata in mijlocul concertului.
3. din cele 4 short video care se tot difuzeaza peste tot, se vede ca era la final cand toti se pregateau sa plece acasa si Arena era cam goala
4. daca esti un terorist sinucigas vrei sa faci cat mai multe victime, cel putin asta am invatat din alte atentate. Cum se face ca acest '' terorist sinucigas'' a ales sa detoneze bomba intr-un colt unde nu era asa populat
5. in seara la atac a fost prezentat un video cum cineva sta afara in masina si filmeaza arena. Apoi se aude un bum care suna mai mult ca artificii si cel din masina incepe sa tipe. De unde stia ca este o bomba si cand toata lumea era inauntru ce cauta acesta afara filmand arena?
6. autoritatile americane stiau mai multe la cateva minute decat MI5. Oficial americani au declarat cam la 10 minute dupa atac ca a fost un terorist sinucigas cand nimeni altcineva nu stia info. Acum chiar este un scandal intre america si uk.
7. skynews ca prin minune a facut rost de documente care arata ca teroristul sinucigas era ISIS, documente care pana acum toata lumea se batea sa faca rost, insa prin minune le publica si la nici o ora dupa atentant incepe un super reportaj despre asta si chiar merge sa-i viziteze familia
8. daca a fost singur asa cum se spunea la inceput, atunci dece au fost alte 3 persoane care cica au legatura cu atentatul?
9. pentru cine nu stie in UK este camera la orice colt care te urmareste, oriunde intri te cauta si in c**, dar acest copil a reusit sa intre intr-o arena cu o bomba si sa o detoneze
10. ce terorist asteapta pana la final cand zona este aproape libera si nu detoneaza cand e mai multa lume? Adica stai asa, vreau sa ma bucur de acest concert si la final voi face bum
11. in majoritatea atentatelor sunt poze cu victemele, cu familiile indurerate, dar in acest caz nu vezi nimic
12. cand bbc a facut o transmise live de acolo a intrebat cativa copilasi cum a fost, etc. unul din acestia s-a scapat si a zis ca in momentul cand a fost anuntat sa iasa lumea din sala acestia nu au ascultat si acel bum nu la speriat crezand ca este altceva. Imediat moderatorul a trecut la altceva, pentru a distrage atentia. Acel colaj nu a mai fost dat asa cum sunt celelalte date.
13. cel care radicalizat teroristul sinucigas, de care spune skynews si MI5, este un pusti de 22 de ani, care a reusit imposibilul, sa convinga oameni maturi si adolescenti sa treaca la ISIS si sa moara pentru ei. Nu stiu cat va pricepeti la manipulare, dar eu am ceva habar si va asigur ca acel pusti care MI5 il da ca tartorul, nu poate fi un asa bun manipulator. Conform MI5 acesta a convis pana acum 7 persoane sa treaca la ISIS printre care doi fosti soldati SAS, un politist, cativa pusti, etc.
14. nu exista nici macar o imagine, video cu explozia, chiar daca au fost 50.000 telefoane prezente acolo
15. chiar daca a fost un concert ariana grande si e normal sa fie prezenta echipe de reporteri, cum se face ca marile posturi TV de stiri, sky si bbc erau deja acolo la 5 minute dupa asa zisa explozie si daca va uitati mai bine, se vede ca sunt multe persoane care pur si simlu stau linistite, de parca nu a fost nimic. Asta facand comparatie cu alte atentate.

Mai sunt si altele.

De stiut.

1. cu cateva zile inainte de atentat, theresa may, care este in campanie a avut 3 prezente la TV. ITV si BBC unde pur si simplu s-a umilit singura, ajungand sursa de glume la tot internertul.
2. dupa lungi cereri theresa may a accepta o dezbatere televizata, live cu Jeremy Bernard Corbyn. Aceasta asta dezbatere trebuia sa aiba loc la o zi dupa atentat. Dupa umilinta avuta May, cu siguranta nu putea face fata unei dezbatere. In dimineata de dupa atentat, Theresa May a anuntat ca suspenda campania electorala si cu asta dezbatarea, ca cine dracu mai avea curajul sa o faca cand au murit 22 de persoane in atentat.
3. leak dovezi din america. Se stie ca UK este servitorul Americii in Europa iar dupa aceste leak relatiile sunt la pamant. Apoi in america este un alt scandal la adresa lui trump care nu poate conduce tara si serviciile secrete de informatii fac ce vor. Prin asta intelegem ca se vrea discreditarea MI5, guvernul, stricarea relatiei americane-uk si inca un atac la adresa lui trump ca este un imbecil. :D
4. alegerile sunt foarte curand dar nimeni nu mai discuta despre asta si le-au fost distrasa atentia de la probleme cu banii, brexit, armata, etc,


Voi ce parere aveti?

UPdate:
Am verificat acum sa postez clipul cu Theresa May de pe ITV News, dar se pare ca a fost sters.
Nici pe BBC nu am mai gasit inregistrarea. Tot ce am gasit este link de mai jos dar nu este toata inregistrarea.
https://twitter.com/i/moments/866685618696450053

Manchester-Arena-after-terrorist-attack.jpg
 
Poze cu victime sunt cateva,
Dar nu ca la celelalte atentate.
Apoi in prima si adoua zi de la atentat din toate victimele doar una singura a fost data la TV toata ziua, restul nimic.
Nici macar la momentele de reculegere nu au fost prezente sau cel putin prezentate, asa cum faceau la alte atentate. Mai multa valva a fost la betivul care a intrat cu masina in gardul guvernului in londra.
 
Imaginea postata de tine nu a fost prezentata la nici un post Tv aici. Am verificat acum si imaginea fost postat de americani si nu din UK. Din imagine se vede ca nu este in arena unde erau toti prezenti ci pe un hol.
Imposibil sa nu fie o filmare macar cu explozia....
Nu exista, cel putin la TV nu am vazut nimic si urmaresc toata ziua, ca este peste tot. pe twitter sau facebook nu a aparut inca un clip care sa arate explozia sau alte clipuri din timpul atentatului.
 
Buna asta. Eu nu ma uit la TV. Dar si cand ma uit ma uit la filme nu la la stiri. Dar asta cu INTREGISTRARILE de pe TELEFOANE e de gandit. Mai toti filmeaza la concerte, imposibil (chiar si daca nu lasa cu telefon , mai de a dracut il ascund sa filmeze ) . Si cum e facebookul asta , pai eu am vazut doar 2 postari de la DIGI , una ca e ceva atentat si una cu un om fara adapost care a fugit inauntru sa salveze lumea. Atata . La celelalte " atentate " ( eu zic ca sunt facturi , Isis bla bla bla ...) pai mi-a fost plin facebookul de stiri cu atentatele.
 
Prima data se spunea ca a fost inauntru apoi in acel foaier. Pai daca a reusit sa intre cu bomba dece a asteptat pana la final si dece a detonat pe acel hol si nu inauntru?
Ca doar este ISIS si vrea sa faca cat mai multe victime nu?
Daca a fost la o gura de iesire din arena pe un culoar cum se zice mi greu sa cred ca era careva cu telefonul in mana
La un rahat de film la cinema, ii vezi pe toti cu telefoanele in mana, live pe facebook, etc. Totusi a fost un concert cu ariana grande unde multi vor sa se dea mari ca sunt acolo.
Adolescentii din ziua de astazi se filmeaza oriunde, fac poze si nu las atelefonul din mana.
Ok, sa spunem ca in acel moment nu erau cu telefonul, dar dupa cu siguranta erau cativa. Unde sunt toate acele poze din atac? La altele e plin netul de sute sau mii de poze, dar la acesta circula aceleasi 5 poze peste tot.
 
Prima data se spunea ca a fost inauntru apoi in acel foaier. Pai daca a reusit sa intre cu bomba dece a asteptat pana la final si dece a detonat pe acel hol si nu inauntru?
Ca doar este ISIS si vrea sa faca cat mai multe victime nu?
Nu ! nu a reusit sa intre cu bomba in arena,a asteptat la o gura de iesire pe un culoar din arena,stiu ca am urmarit si la reuters si la mai multe posturi tv
 
La un rahat de film la cinema, ii vezi pe toti cu telefoanele in mana, live pe facebook, etc. Totusi a fost un concert cu ariana grande unde multi vor sa se dea mari ca sunt acolo.
Adolescentii din ziua de astazi se filmeaza oriunde, fac poze si nu las atelefonul din mana.
Ok, sa spunem ca in acel moment nu erau cu telefonul, dar dupa cu siguranta erau cativa. Unde sunt toate acele poze din atac? La altele e plin netul de sute sau mii de poze, dar la acesta circula aceleasi 5 poze peste tot.
Daca a fost cum am mai zis la o gura de iesire nu a avut cum sa filmeze careva,acum sincer de la stadion iesi cu telefonul in mana ? Dar pe culoarul ala sigur a fost vreo camera undeva,imposibil...
 
Sunt sanse foarte mari sa fie o facatura pentru a instaura panica si a putea lupta impotriva "terorismului" linistiti. Dupa cum stim Coreea de nord si Iranul sunt pe agenda americanilor de mai mult timp, iar atacul asupra acestor tari este iminent.
 
,a asteptat la o gura de iesire pe un culoar din arena
Nici asta nu e credibil pentru cum este aici in UK. Plus se spune la TV ca nu a fost controlat la intrare, ca a fost inauntru si nu afara.
Arena este de jur imprejur inchisa, nu poti pur si simplu intra fara sa fii controlat.
Vezi pe link de mai jos daca apare ceva din ce spui tu si ce spun ei.
 
dar mi greu sa cred ca nu era vreo camera pusa unde a fost explozia..
Vezi... si e doar una din intrebari.
Apoi cum stiau americanii mai multe, chiar si presa americana decat statul engleze la cateva minute dupa explozie. ????????
 
Loading...
Back
Sus