Atack ciudat in aceasta seara

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Cred ca ati vazut cine a fost online in noaptea asta ca roforum a fost cazut cam o ora. O chestie ciudata s-a intamplat care nu o pot explica.
Prima data a fost atacat @Mariuselll da rau de tot. Am urmat eu si apoi @Alex11b . Ne-a luat asa pe rand si cu atac puternic.
Trebuie sa inteleg ca este cineva care ne cunoaste pe toti si chiar posibil sa fie de pe aici.
Nu imi pot da seama ce rost au aceste atacuri si ce castiga persona care face acest lucru.
Pana la urma am rezolvat problema, dar nu e prima oara cand se intampla asta, cel putin la mine. Uneori se trage noapte de noapte, alte ori doar ziua si asta de cam o luna jumate.

Despre mine pot spune atat:
Roforum poate sta offline si 2 zile ca nu ma stresez prea tare. Cand te saturi il pun inapoi online.....
Voie buna frate care ataci. :D
 
Mda..ciudat ca se da cu flood la toti 3 in acelasi timp la interval cam de 5 minute diferenta,e clar ca e unul care ne cunoaste foarte bine si ne stie siteurile foarte bine siteurile cel putin ale mele fiind de nise diferite pe servere diferite.
Si despre mine pot spune:
Chill asta care dai cu flood,tot cu siteurile in top am fost si voi fi ;) deci practic te chinui si pierzi vremea degeaba :D avem si noi metodele noastre ;)si pana la urma te vom afla cine esti fi sigur de asta;).
 
Ultima editare:
si eu am vazut ceva incarcari ciudate pe serverele mele insa mai devreme ... acum o saptamana cam asa ...
sa fie primit !
O sa incerc sa fiu mai restrictiv :) daca nu am fost deja ...
 
Inca mai exista flood-uri si dastea ..?
Si inca acum, doar ca acum nu se mai dau din cmd cum era odata.
Acum 2 luni cred, cineva se lauda ca a pus un site joc cu ping din cmd, 10 tab deschise. Mie greu sa cred, dar cine stie ce viteza avea omul la net. :)
 
Mda..ciudat ca se da cu flood la toti 3 in acelasi timp la interval cam de 5 minute diferenta,e clar ca e unul care ne cunoaste foarte bine si ne stie siteurile foarte bine siteurile cel putin ale mele fiind de nise diferite pe servere diferite.
Si despre mine pot spune:
Chill asta care dai cu flood,tot cu siteurile in top am fost si voi fi ;) deci practic te chinui si pierzi vremea degeaba :D avem si noi metodele noastre ;)si pana la urma te vom afla cine esti fi sigur de asta;).
din "gasca de prieteni", luati prin eliminare
 
Ideea este ca cel care ataca are acces la servere foarte puternice cu viteza la net foarte mare, si vorbim direct de windows servere, iar despre ce vorbim costa bani, ori sunt luate si alea prin brute, si da cu ele pana se prinde adminul.
 
De unde stiti ca e cineva in spatele acestor actiuni si nu un bot ceva?
Este simplu, un bot nu ruleaza un atac specific, in plus, nu face flood, iar in loguri pe server exista informatii despre atac, cu IP cu tot. (Daca au avut proxy in fata se poate face reverse).
 
tocmai acuma imi face cineva flood pe siteu care il aveam in semnatura cu clasa ip 54.174.55.* se pare ca cineva nu are loc de noi, pentru a bloca din cloudflare toata clasa ip merge asa 54.174.55.* sau trebuie sa pun 54.174.55.1, 54.174.55.2, etc... ?
 
Loading...
Back
Sus