Atack ciudat in aceasta seara

salutare deci si eu aveam aceasta problema la siteu de filme nu intelegem de ce siteu mergea foarte greu.de la host imi tot zicea atack mare eu dadeam vina pe host din pacate am rezolvat aceasta problema dupa aceasta belea sa intamplat si la prietenul meu este vorba de un flood in grup se numeste layer 7 si se.da direct pe domeniu
 
salutare deci si eu aveam aceasta problema la siteu de filme nu intelegem de ce siteu mergea foarte greu.de la host imi tot zicea atack mare eu dadeam vina pe host din pacate am rezolvat aceasta problema dupa aceasta belea sa intamplat si la prietenul meu este vorba de un flood in grup se numeste layer 7 si se.da direct pe domeniu
si cloudflare nu ajuta cu nimic ?
 
ajuta numai daca activezi acel de 5 secunde eu am avut dar am renuntat pentru motivul ca imi bloca in google cautarile
 
si cloudflare nu ajuta cu nimic ?

Salut cum spune si florin, cloud filtreaza dar pierzi in google si te ridici greu dupa acest lucru, respectiva protectie la un atac layer 7 destul de mare nu va face fata si vor fii probleme. Sau poti lua legatura cu firma ta de gazduire sa remedieze aceasta problema, in unele cazuri multi specifica pe site ca au aceasta protectie dar defapt nu ofera asa ceva, si esti pus in fata faptului inplinit cand ori iti da suspend la site ori iti spune sa te muti la alt provider sau incearca sa iti bage pe "gat" un server vps spunand : "nu va ajung resursele va recomandam aceste server vps, pentru a nu maia vea probleme". Logica acestei fraze este urmatoare: ei scapa de loadul si flod de pe serverul de gazduire, iar tu te chinui cu situ pe acel vps picand de la flood in continu. Daca mai ai alte intrebari sau nelamuriri nu ezita sa imi scri.

Cu stima,
Ion Robert
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus