As vrea sa modific designul

showb1z

Well-Known Member
Registered
Full Member
Salut, as vrea sa modific designul pentru site-ul Stiri Tecuci - Catalog Firme, Stiri, Anunturi, Locuri de munca, Evenimente, Cinema, Vremea , sa pastreze cam aceleas chestii dar cu ceva inbunatatiri... la header si footer as mai lucra..nu am nici o idee, asa ca daca e cineva destul de priceput sa-mi trimita PM cu pret.
Sa verifice designul si pe mobil si pe desktop
 
1. imi place homepage unde ai totul si usor de accesat
  1. in sidebar block-ul de facebook as schimba pentru ca ori e numele tau ori numele la site.
  2. culoarea la logo ar trebui schimbata pentru ca respinge putin, cel putin asa simt eu cand il vad.
  3. la url as schimba din ''data'' in ''firma'' pentr ca da mai bine
  4. as schimba ''spatiu publicitat 300x250 '' cu un banner in care sa arati ca este disponibil sau sa dispara daca adblock este activ.
Acest topic e posibil sa te ajute. Cum afisezi reclama cu adblock activat
  1. la firme ar trebui sa setezi o imagine default la cele care nu au si desigur o marime mai mare. Asa cum este acum nu da prea bine.
  2. pe desktop ai putea adauga un banner 728/90 in partea dreapta la logo pentru a umple acel gol.
  3. Poate ceva culori mai vii ar merge ceva mai bine.

 
1. imi place homepage unde ai totul si usor de accesat

  1. in sidebar block-ul de facebook as schimba pentru ca ori e numele tau ori numele la site.
  2. culoarea la logo ar trebui schimbata pentru ca respinge putin, cel putin asa simt eu cand il vad.
  3. la url as schimba din ''data'' in ''firma'' pentr ca da mai bine
  4. as schimba ''spatiu publicitat 300x250 '' cu un banner in care sa arati ca este disponibil sau sa dispara daca adblock este activ.
Acest topic e posibil sa te ajute. Cum afisezi reclama cu adblock activat

  1. la firme ar trebui sa setezi o imagine default la cele care nu au si desigur o marime mai mare. Asa cum este acum nu da prea bine.
  2. pe desktop ai putea adauga un banner 728/90 in partea dreapta la logo pentru a umple acel gol.
  3. Poate ceva culori mai vii ar merge ceva mai bine.
1.Am incercat sa schimb o pagina veche de a mea in numele Tecuci.Net si nu imi aproba facebook nu stiu de ce...
2.Am sa schimb data cu firma
4.Spatiul acela publicitar l-am scos am pus widget cu cursul valutar
---------
  1. Exista o imagine setata default pentru firmele care nu au logo setat, eventual am sa pun o chestie sa faca imagine automat din numele firmei (pentru cele care nu au)
  2. Exista pe desktop o reclama adsense 728x90
  3. O sa fac o schimbare de culori , doar ca sa ma uit pe alte site-uri sa ma inspir ce culori se potrivesc unele cu altele :-D
-----
Multumesc mult de sfaturi.
 
Loading...
Back
Sus