Articole in limba engleza ieftine

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Am testat de cateva zile doua servicii pentru articole in limba engleza, unde puteti cumpara dar si vinde articole.
Procesul este chiar simplu si usor de folosit.

Am investit 20$ in aceste doua servicii pentru a vedea daca se merita, asa ca respectati timpul si banii cheltuiti.

1. HireWriters
- articolele incep de la 1.85$ pentru 150-300 iar cele de 500 -700 cuvinte costa 4.85$
- credit minim de incarcat este de 10$ si se primeste 12.5$
- dureaza cam 5 ore pana primesti o oferta de la postarea unui proiect
- calitate 8/10 la articole
- articolul se livreaz ain doua formate: texx si Spin. Daca folosesti GSA sau sisteme de postare care recunoaste SPIN format, atunci un articol poate avea 5-20 variante unice si care le poti publica unde vrei tu. Consider acest lucru ca fiind extra si de mare ajutor.
- trebuie cont separat daca vrei sa castigi din articolele scrise
HireWriters.png

Inainte de a accepta un articol scris, sa-l cititi bine si daca totul este ok, il acceptati, daca nu il puteti refuza sau cere sa fie rescris.

2. iwriter
- articolele incepe de la 1.25$ pentru 150 cuvinte iar unul de 500 cuvinte costa 3$, 1000 cuvinte 7.50$, 2000 cuvinte 14$, 4000 cuvinte 28$
- credit minim de incarcare este de 10$
- dureaza cam 2 ore in medie sa primesti un articol la cererea ta. Se primeste mai multe cuvinte decat se cere, dar recomand sa cititi bine inainte de a accepta un articol. La primul articol cerut nu l-am citit bine si nu a fost o calitate buna, insa celelalte au fost bune si le-am publicat pe 3 site-uri.
- calitate articole 7/10
- consider la acesta ca fiind extra, faptul ca se livreaza foarte repede un articol si in 90% din cazuri sunt de calitate buna.
- poti cumpara si castiga bani din articolele scris din acelasi cont

iriters.png

Article Tone/Writing style
Este foarte important sa alegeti cel mai apropriat de ceea ce vreti voi.

Daca vrei sa castigi bani din articole pe aceste doua sisteme iti recomand sa accepti toate ofertele si fa o treaba buna. Cu cat numarul la proiect creste si feedback cu atat pretul creste per articol.
Plus iti faci un portofoliu public care te poate ajuta pe viitor.

Recomand sa comandati articole de minim 500 cuvinte daca le folositi pentru promovare sau pe site-urile personale, ca da mai bine la google si se poate optimiza mai bine, plus daca e scris pe un keyword anume si folosesti adsense pe site, poti castiga mai multi bani din click cat si pe referal link.

Sper sa va ajute.
 
Loading...
Back
Sus