arc.io - info - ponturi -plati

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Acest topic este o continuare la vechiul topic NeTestat - OtoHits - Traffic pt arc.io
Dupa 2 saptamani am primit si eu o plata de 10$.
4998


Parere personala.
  1. Pentru mine nu functioneaza si aici ma refer la plati.
  2. Il voi tine cel putin o perioada pentru ca am vazut un mic boost la load, in special pe site unde am mult continut media
  3. Cunosc webmasteri care scot zilnic cateva zeci de dolari cu trafic nu prea mare
  4. Daca userul sta mult la tine pe site, se merita sa-l pui, asta daca nu ai alta sursa de venit la site si nu doresti N reclame. Daca e sa comparam cu multe sisteme cpm care iti da o rata de rahat, atunci se merita sa-l pui. Un exemplu ar fi exoclick, care la 100k hits reale mi-a dat 1.09$.
  5. De retinut ca codul arc intra in conflict cu unele pluginuri si coduri din site. Problema observata de mine cat si de alti utilizatori.

Ramane ca fiecare dintre voi sa decideti daca se merita sau nu sa rulati arc pe site-ul vostru.

Pentru cei cu site de filme si Tv online cred ca este una dintre cele mai bune solutii, mai ales daca aveti posibilitatea sa deschideti playerul intr-o alta pagina separata.
 
Eu am scos 80 $ intr o saptamana cu 4 laptouri aprinse instant :) si un site cu vizite de 25 de mii pe zi
 
Eu am scos 80 $ intr o saptamana cu 4 laptouri aprinse instant :) si un site cu vizite de 25 de mii pe zi
Cat costa curentul pe săptămână la cele 4 laptopuri?
La mine doua ar consuma aproximativ 11 euro pe doua săptămâni.
Nu este o idee rea.
 
Pe mine numa nu ma verifica sa imi faca plata. Cand nu functiona widget-ul m-au contactat de 2 ori. Le-am trimis 2 emailuri dar... Nici un raspuns
 
Pe mine numa nu ma verifica sa imi faca plata. Cand nu functiona widget-ul m-au contactat de 2 ori. Le-am trimis 2 emailuri dar... Nici un raspuns

Dazactiveaza pentru un tip protectia de la cloudflare si spunele sa verifice.
La fel mi-au spus si mie la un site unde am pus codul in footer si aparea codul doar daca dadea scrool pana la final. Dupa ce le-am explicat so print, au zis ca in california site meu se incarca foarte greu si de aia apare codul cu intarziere. :D
Mai le scoti din priza
Eu pana acum nu am testat sa las laptop deschis cu pagina unde este codul pus. Sau tu te refereai la otohits?

din pacate pe blogger nu poate fi folosit.
Le poti da un email sa vezi daca poti pune. in principiu ar trebui sa functioneze.
 
@AlexH Daca pun in jwplayer merge sa schimb pozitia widgetului? (incurca butonul de pauza).

Iar ei zic ca trebuie sa fie vizibil. Userul cand se uita la video il are pe fullscreen, iar widgetul nu este vizibil. Oare contorizeaza?
 
Daca pun in jwplayer merge sa schimb pozitia widgetului?
Am incercat si eu, faza este ca afiseaza butonul exact peste play si nu e ok.
Poate un coder de aici ne face un code / styles care sa afiseze in alta parte.
Userul cand se uita la video il are pe fullscreen, iar widgetul nu este vizibil. Oare contorizeaza?
In principiu ar trebui pentru ca el nu a parasit pagina, care este inca deschisa si activa.
 
Am mai observat ceva.
Daca userul pe pagina nu face o actiune intre 10-20 minute, sesiunea nu se mai contorizeaza.
Am testat eu pe un domeniu special facut pentru asta, unde am lasat o pagina deschisa cu widgetul pus. Mi-a aparut cum am spus mai sus pentru 10-20minute, apoi a disparut.
Deci daca ai un user care se uita la un film de o ora e bine sa gasesti o solutie pentru a da un ping ca sesiunea este inca activa.
Stiu ca este un code de gen care anunta GA ca userul este inca pe site si trimite un semnal la acesta.
Cred ca o solutie este un code php care sa auto incarcea doar codul widget de pe site fara sa faca refresh.
Este un test si nu pot garanta ca asa este peste tot. Altcineva poate testa acest lucru.

Contorizeaza doar o pagina per ip, chiar daca userul are deschise mai multe pagini, va contoriza doar o vizita.

Insa contorizeaza acelasi url sau site deschis pe alt browser.
Sper exemplu daca ai 4 browsere si deschizi pe fiecare, ai 4 sesiuni active.
 
Interesant experiment, am deschis un site pe laptop pe toate-browserele si pe telefon, din experiment reiese, dintr-o singura locatie/ ip merge doar un site/cont, un site / browser , un widget/ browser, acum intrebarea e , se contorizeaza? :), daca da, urmeaza urmatorul experiment - imitarea locatiei (proxy, vpn)
Toate experimentele de mai sus sunt posibile daca aveti un internet foarte bun.
 
imitarea locatiei (proxy, vpn)
Toate experimentele de mai sus sunt posibile daca aveti un internet foarte bun.
Asta e buna. Cum faci imitarea?
Presupun ca trebuie un code care sa faca asta.
Acum cam toti au internet bun.
 
Le poti da un email sa vezi daca poti pune. in principiu ar trebui sa functioneze.

le-am dat, spun ca trebuie neaparat sa urc acel fisier .js in (root of domain) si la blogger nu se poate. widgetul imi functioneza, imi arata cati am online si contorizeaza dar plata nu o fac, foarte multi le trimit mesaje in legatura ca nu se poate folosi pe blogger.
 
Loading...
Back
Sus