Aplicatii facebook

Iurra838

你为什么要浪费时间翻译这个?
Registered
Full Member
Salut, am si eu o intrebare/problema .. Am facut acum vreun an o aplicatie facebook, nici macar nu bagasem un domeniu, nu am facut nimic decat sa dau next pana la finish.
Acum am intrat sa creez o aplicatie si am vazut asta la statistici :
idk.png
Eu nici macar nu am inteles inca cum lucreaza aplicatiile sau cum pot sa le monetizez .. Imi puteti explica cum a avut atatea vizite avand in vedere ca nu am folosit-o niciodata ? si ce as putea face cu traficul acesta?
 
Este folosita nu gluma.
Un code gen @Susp3kt iti poate fac eun script pentru a extrage informatiile si vedea la ce este folosita.
Mai poti cauta id la app pe google si vezi ce iti apare.
Ce permmisiuni ai acceptate la aplicatie?
 
APP ID:
444388292577666

Edit: Acum am gasit permisiunile : email si public_profile

Edit 2.0 : De fapt aplicatia a fost facuta pe 30 martie 2018
idk.png
 
Ultima editare:
Ba face ceva pentru ca este folosita de 85k useri pe luna, sau cel putin asa am vazut.
Contactacteaza un dev sa te ajute si nu fa nici o modificare in app acum. Ai putea baga reclama pentru cei care folosesc aplicatia.
 
Ba face ceva pentru ca este folosita de 85k useri pe luna, sau cel putin asa am vazut.
Contactacteaza un dev sa te ajute si nu fa nici o modificare in app acum. Ai putea baga reclama pentru cei care folosesc aplicatia.
Ok, mersi.
aia 83.5K sunt din ultimele 200 de zile .. dar totusi are trafic. Sper sa imi iasa ceva
 
Este posibil ca app-ul respectiv sa il ai setat pe un plugin de facebook comments. Cand generezi codul de fb comments (sau si pluginul de fb like daca nu ma insel) ai optiune sa alegi si appul care sa foloseasca pluginul respectiv, automat daca ai instalat pluginul pe un site de-al tau traficul o sa ti-l arate si in statisticile app-ului.
 
Este posibil ca app-ul respectiv sa il ai setat pe un plugin de facebook comments. Cand generezi codul de fb comments (sau si pluginul de fb like daca nu ma insel) ai optiune sa alegi si appul care sa foloseasca pluginul respectiv, automat daca ai instalat pluginul pe un site de-al tau traficul o sa ti-l arate si in statisticile app-ului.
Nu folosesc plugin de comments pe niciun site, dar am facebook like button pe un site care are aproape la fel de multe vizite.. inseamna ca e de la el
 
Pai uita-te in codul sursa la site-ul tau (acolo unde ai like boxul) si vezi daca gasesti appid-ul respectiv.
 
Am gasit sursa, un vechi subdomeniu de la ucoz are codul asta
Cod:
<div id="fb-root"></div>
<script>(function(d, s, id) {
 var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
 if (d.getElementById(id)) return;
 js = d.createElement(s); js.id = id;
 js.src = 'https://connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v2.12&appId=444388292577666&autoLogAppEvents=1';
 fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script><!--/U1AHEADER1Z-->
<div id="overlay">
<div id="casing">
 <div id="vinyls">
 <div id="cas-i">
 <div class="wrapper">
 <div class="cas-box">
 <div class="cas-sh">
 <div class="cas-bl">
 <div class="cas-l">

M-am bucurat degeaba :)
 
Loading...
Back
Sus