Aplicatie de ascultat si download muzica

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Ma gandesc sa fac o aplicatie unde poti asculta si descarca muzica. Ceva simplu care si usor de utilizat.
Ce genuri de muzica v-ar interesa sa adaug in aceasta aplicatie?
Preferati fecare melodie in parte sau colaje, mixuri?
V-ar interesa o aplicatie de gen?

Astept sugestii.
 
As prefera hip hop / rap / raggae / muzica underground iar daca poti sa faci sa mearga in background sa pot sa ascult muzica si sa fac si alceva pe telefon, pentru ca youtube nu-mi place ca trebuie sa il tin deschis sa ascult muzica...
 
Ma gandesc sa fac o aplicatie unde poti asculta si descarca muzica. Ceva simplu care si usor de utilizat.
Ce genuri de muzica v-ar interesa sa adaug in aceasta aplicatie?
Preferati fecare melodie in parte sau colaje, mixuri?
V-ar interesa o aplicatie de gen?


Astept sugestii.

M-ar interesa o aplicatie cu colaje, mixuri gen Deezer dar mai activ
 
Da ar fi Ok o astefl de aplicatie, dar piesele sa fie adugate pe genuri .
Ar fi si mai super daca in ea ai putea face sa se faca si playlist la piese + ce a zis DaVinci mai sus sa merga in background
 
Ma gandesc sa fac o aplicatie unde poti asculta si descarca muzica. Ceva simplu care si usor de utilizat.
Ce genuri de muzica v-ar interesa sa adaug in aceasta aplicatie?
Preferati fecare melodie in parte sau colaje, mixuri?
V-ar interesa o aplicatie de gen?


Astept sugestii.
De toate , pe categorii .
Fara manele , populara etc ..
 
daca poti sa faci sa mearga in background sa pot sa ascult muzica si sa fac si alceva pe telefon
Va fi si asta, pana atunci poti instala aplicatia de radio care merge asa cum vrei tu https://play.google.com/store/apps/details?id=com.roforumnet.onestopradiosilvia
Ar fi si mai super daca in ea ai putea face sa se faca si playlist la piese
Voi face playlist per gen sau artist, insa numai la adaugat muzica va fi o munca infernala pentru ca se poate adauga doar una cate una si nu in bulk, gen per artist sau release.
Fara manele , populara etc
Nu sunt fan manele dar va trebui sa adaug ca sunt foarte multi care le plac. La aplicatia de radio majoritatea pentru asta au instalat sa asculte manele.
 

Va fi si asta, pana atunci poti instala aplicatia de radio care merge asa cum vrei tu https://play.google.com/store/apps/details?id=com.roforumnet.onestopradiosilvia

Voi face playlist per gen sau artist, insa numai la adaugat muzica va fi o munca infernala pentru ca se poate adauga doar una cate una si nu in bulk, gen per artist sau release.

Nu sunt fan manele dar va trebui sa adaug ca sunt foarte multi care le plac. La aplicatia de radio majoritatea pentru asta au instalat sa asculte manele.

Nu face playlist pe gen sau artist , fa pe general. Eu de exemplu ascult mai multe genuri si nu mi-ar placea asa.
 
Adică vrei una general cu de toate.
Voi face tot posibilul sa fac asta. :)
 
Mi se pare ca e munca de chinez la o aplicatie in care sa stai tu sa urci manual fiecare melodie, mai ales ca zici ca nu se poate urca bulk..

Personal pe telefon folosesc aplicatia Suamp (care din cate stiu e facuta tot de un roman). Ia muzica direct de pe youtube (reda doar audio, nu si video), poti crea playlisturi si, cel mai important, ruleaza in background.
 
Mi se pare ca e munca de chinez la o aplicatie in care sa stai tu sa urci manual fiecare melodie
Cam ai dreptate, dar usor se face. Un amic a reusit sa urce in 6 zile 2000 de filme dupa ce a trebuit sa schimbe platforma. Cand voi invata code bine, atunci voi pune si functia de upload bulk plus cele necesare. :D
Personal pe telefon folosesc aplicatia Suamp (care din cate stiu e facuta tot de un roman). Ia muzica direct de pe youtube (reda doar audio, nu si video)
Ai intervine alte chestii, e nevoie de ffmpeg sa extraga doar audio lucru care in timp poate provoca probleme, mai ales daca devine foarte populara.
poti crea playlisturi
Si aici poti face propriile playlist.
ruleaza in background.
Si asta va rula la fel, plus merge si offline.
 
Eu acum folosesc deezer pentru telefon. Cand mi-am facut abonamentul am folosit vpn cu ip de Rusia si am luat abonament family si acum platesc 3.4€ pe luna pentru pentru 6 profile deezer. Iar pentru cei care nu stiu de acest truc le vand cu 4€ pe luna cate un profil. Asculti muzica gratis si mai faci si 20€ pe luna
 
Ma gandesc sa fac o aplicatie unde poti asculta si descarca muzica. Ceva simplu care si usor de utilizat.
Ce genuri de muzica v-ar interesa sa adaug in aceasta aplicatie?
Preferati fecare melodie in parte sau colaje, mixuri?
V-ar interesa o aplicatie de gen?


Astept sugestii.
Dacă tot faci o munca , pune toate genurile , faci grabb de pe alte site-uri pentru diverse genuri și ai rezolvat problema !
 
Eu acum folosesc deezer pentru telefon. Cand mi-am facut abonamentul am folosit vpn cu ip de Rusia si am luat abonament family si acum platesc 3.4€ pe luna pentru pentru 6 profile deezer. Iar pentru cei care nu stiu de acest truc le vand cu 4€ pe luna cate un profil. Asculti muzica gratis si mai faci si 20€ pe luna
Crezi ca e ok comentariu tau???
As vrea sa vad faca iti dao seama ...
 
Mda, eram in ore si citisem doar titlul, credeam ca vrei sugestii de aplicatii, srry :]
 
Am gasit o solutie pentru a face upload la toate odata dar va fi foarte simpla.
1. poti asculta fara external player usor si simplu
2. poti descarca orice melodie
3. lasi muzica sa mearga si tu poti trece pe alte aplicatii, inchis ecranul, etc.

Ce nu are:
1. posibilitatea de a face play list
2. pentru a asculta o noua melodie trebuie sa dai back unde alegi alta melodie

Sa imi spuneti ca parere aveti si daca credeti ca e bine asa?
 
Incerca ceva mai istet ... :) lasa userii sa incarce si dai ceva la schimb :)
In felul asta orice piesa apoi poate fi gasita de oricine interesat si ... scapi de upload-ul de la tine :)
 
@xenno Doar ca probabil multi se vor gasi care sa incarce acelasi cantec cu un nume doar un pic diferit, iar asta va duce la o gramada de continut dublicat.
Dar sunt pentru a avea optiunea de incarcare pentru cantece vazute doar de tine.
 
Loading...
Back
Sus