Aplicații android care te pot înregistra

cnusi

Moderator
Membru personal
Moderator
Registered
Full Member
Web Designer
VIP Club
Ieri am prins în trecere o înregistrare nu mai știu pe ce program TV prin care un expert în programe trăgea un semnal de alarmă la unele programe android care ne pot înregistra cu acceptul nostru, azi am verificat și eu o aplicație Clean Pe care o foloseam, la instalare îmi cere să-mi dau acceptul pentru a avea acces la microfon, camera și imaginile din telefon, întrebarea este dacă îmi poată fi încălcată intimitatea și dacă pot fi înregistrat fara acordul meu, ideea este că nici nu am putut debifa acele opțiuni care nu le doresc la instalare, deci șterg aplicațiile din telefon sau stau liniștit?
Screenshot_2018-01-07-05-47-05.png
 
Ieri am prins în trecere o înregistrare nu mai știu pe ce program TV prin care un expert în programe trăgea un semnal de alarmă la unele programe android care ne pot înregistra cu acceptul nostru, azi am verificat și eu o aplicație Clean Pe care o foloseam, la instalare îmi cere să-mi dau acceptul pentru a avea acces la microfon, camera și imaginile din telefon, întrebarea este dacă îmi poată fi încălcată intimitatea și dacă pot fi înregistrat fara acordul meu, ideea este că nici nu am putut debifa acele opțiuni care nu le doresc la instalare, deci șterg aplicațiile din telefon sau stau liniștit?
Vezi atașament 2060
Raspunsul este DA din tot ce zice la aplicatie. Din cate am auzit google o sa sterga o gramada de aplicatii de genul asta.
 
Toate din android cer permisiunile astea pt camera,detaliile retelei,microfon,poze,inclusiv facebook,twitter,google...toate ,la toate apar cand descarci chestia asta
 
dar daca is aplicatii legale si cunoscute nu ar trebui sa iti faci griji nu vor asculta microfonu sau sa te filmeze,la aplicatiile necunoscute si dubioase ar trebui sa iti faci griji
 
Normal ca pot. La aplicații de gen mergi la setări apoi app și alege aplicația. Acolo mergi la permisiuni și dezactivează mic și camera pentru ca nu au nevoie de funcționare.
Faci asta la fiecare aplicație care dorești.
 
Normal ca pot. La aplicații de gen mergi la setări apoi app și alege aplicația. Acolo mergi la permisiuni și dezactivează mic și camera pentru ca nu au nevoie de funcționare.
Faci asta la fiecare aplicație care dorești.
Am încercat și pot dezactiva nici o opțiune
Screenshot_2018-01-07-17-01-42.png
 
Loading...
Back
Sus