Aplicație android care înregistrează ecranul

emilascovici

Active Member
Registered
Full Member
Bună tuturor. Caut o aplicație care înregistrează ecranul cu tot cu sunetul din sistem. Am testat vreo 10 aplicații, toate înregistrează microfonul extern doar. Dacă e necesar fac și root. Singura soluție pe care am găsit-o a fost să cumpăr căști Mobizen care înregistrează sunetul intern, dar nu știu cât de eficiente sunt plus că le pot comanda doar din state și probabil mai stau câteva săptămâni până ajung.

Am nevoie special pentru jocuri, e aiurea să înregistrez cu microfonul și să se audă cum îmi scârțâie scaunul pe fundal. Mă gândeam că poate mai folosește cineva de pe aici și îmi poate zice din experiență ce pot să fac.
 
O să le testez și revin cu un răspuns. merci :)
 
Am testat aplicațiile de care ai zis și nu merge niciuna.
Cea de la google este imposibil sa nu functioneze, pentru ca toti o folosesc si este folosita special pentru jocuri.
Vezi la setari sau poate ai pus mute la audio games.
La fel poti folosi Youtube Live creator games, care merge foarte bine.
 
Poți seta calitatea videoului, 480p sau 720p. Nu are nici măcar 1080p. Eu am ecran 1920x1080 . Nu am găsit Youtube Live creator games. Mă gândeam să conectez telefonul la laptop pritr-o mufă Jack și să înregistrez sunetul din laptop cu Camtasia sau ceva. Dar nu știu cum să transmit sunetul de pe telefon pe pc.
 
Eu am ecran 1920x1080
Chiar daca ai aceasta rezolutie nu inseama ca si jocul este la aceasta calitate sau rezolutie. Apoi sa faci record la aceasta rezolutie iti rupe telefonul in doua si bateria se duce imediat.
u am găsit Youtube Live creator games.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.youtube.gaming
Daca vrei neaparat cu 1080, ii poti face scale cu camtasia sau ffmpeg la video, ba chiar la 4k.
 
E ok și 720p atâta timp cât fpsurile sunt bune. Nu pot descărca aplicația, nu e disponibilă în Românica noastră dragă. de asta nu o găseam.
UPDATE
lzDd9G8.png

ihspur
 
Ultima editare:
o să mai caut
Pai ce sa mai cauti? Ai doua de la google care sunt gratis. Unele foarte bune sunt cu bani multi. Ai spus mai sus ca vrei fps-uri multe, pai ai telefon pentru asta?
Sa inregistrezi un video de 1 minut la 60fps / 1080 cpu se incalzeste asa tare ca nu poti tine telefonul in mana, iar daca are sistem de siguranta se va inchide singur.
Fa asa cum este la 720 cu cele de mai sus si daca vreo 1080 sau 4k, le faci in calculator, sau ffmpeg, unde ai tutoriale aici pe forum.
 
Nu pot descărca aplicația, nu e disponibilă în Românica
Gresit. Cauta numele din google play si iti va merge. Presupun ca ai intrat de pe browser, de asta iti da acel mesaj.

Sau telefonul tau este prea vechi si nu poti instala.
 
Nici din aplicația Google Games nu merge să înregistrez sunetul intern. E ok și 720p, dar să meargă sunetul intern. Am setări pentru calitatea video și atât.
Mai nou poți intra în browser și dai install la ce aplicație vrei și se instalează singură pe telefon, e aceeași chestie. Pe telefon nu găsesc aplicația la search.
Am copiat linkul tău și uite ce-mi apare.
JPNlxgS.png

Am un Huawei p10 lite 2017.
 
Nunu, nu e de la mine. E ceva politică google. Din câte știu la Samsung merge doar la cele pe android pentru că nu-i interesează de securitatea din domeniul ăsta.
Uuuu, camtasia pe android, n-am știut. o să testez. mercii muult
 
Daca nu ai gasit cauta asa pe google:
android screen recorder with internal audio
Sau cauta in google play store app: Mobizen for Samsung
Dupa install mergi la setari si enable internal sound.
 
Loading...
Back
Sus